zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kam vyrazit na výlet? Objevte méně známé, ale stejně půvabné hrady a zámky

Anna Kopečková , Vydáno: 12.06.2021
My Češi milujeme hrady a zámky, jenže když vyrazíte na některý z těch známějších, může se vám stát, že tu narazíte na davy podobně natěšených turistů. Vydejte se letos na zámky a hrady, které sice nejsou tak známé, ale patří k těm nejpůvabnějším.

reklama

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Náměšť nad Oslavou
Autor: profimedia Zámek Náměšť nad Oslavou

Východně od Třebíče v údolí řeky Oslavy leží město Náměšť nad Oslavou, kde se nachází i stejnojmenný renesanční zámek, který kdysi býval středověkým hradem. V interiérech je k vidění kolekce vzácných tapisérií, při prohlídce nahlédnete také do kaple či do knihovny s krásnou freskovou výzdobou. Nevynechejte ani nádvoří s fontánou, malou francouzskou zahradu a anglický park.

Zámek Zruč nad Sázavou

Zámek Zruč nad Sázavou
Autor: profimedia Zámek Zruč nad Sázavou

Zručský zámek býval až do 18. století, kdy vyhořel, středověkým hradem, což dodnes připomínají zbytky hradeb v krásně opečovávaném zámeckém parku. V 19. století byl pak přestavěn na zámek ve stylu romantismu. Projít se tu můžete kdykoli, ale znovu se sem vraťte na jaře nebo v létě, klidně i s dětmi - pokud je nebude bavit prohlídkový okruh, vezměte je do podkroví, do Země lega a panenek.

Zámek Blatná

Zámek Blatná
Autor: profimedia Zámek Blatná

Nádherný zámek obklopený vodním kanálem je kouzelný zevnitř i zvenčí. Prohlédnout si tu můžete orientální, barokní i empírový salonek, v anglickém parku, který je přístupný celoročně, se budete cítit jako v pohádce. Doslova. Natáčela se tu totiž pohádka Šíleně smutná princezna. Chovají tu navíc daňka skvrnitého, kterého si můžete prohlédnout v místní oboře.

Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl
Autor: profimedia Zámek Litomyšl

Vydejte se do místního renesančního zámku, ale udělejte si čas i na odpočinek v jeho krásných zahradách, kde si můžete dát kávu a zmrzlinu v malé kavárně, nebo rovnou piknik na dece, a mezitím můžete obdivovat sochy Olbrama Zoubka.

Andělská Hora

Andělská Hora
Autor: Se souhlasem Toyota Česká republika Andělská Hora

Andělské Hory jsou u nás hned tři. Tu, kterou máme na mysli, tedy zříceninu hradu z přelomu 14. a 15. století, najdete nad stejnojmenným městečkem poblíž Karlových Varů. Její pravidelná trojúhelníková dispozice je velmi rozlehlá a výhodou je, že nabízí výhledy do všech stran, zejména na nedaleké Doupovské hory. V roce 1786 se tu prý procházel i Johann Wolfgang Goethe.

Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou
Autor: profimedia Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou zase patří k našim nejzachovalejším památkám. Počátkem 18. století byl totiž majestátní hrad přestavěn na barokní zámek. Pyšní se navíc unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Zámek Raduň

Zámek Raduň
Autor: profimedia Zámek Raduň

Původně šlo o středověkou tvrz, z níž se ale v 16. století stal renesanční zámek. V první polovině 19. století se pak renesanční styl proměnil na pozdně klasicistní. Zámek, který najdete poblíž Opavy, sloužil jako letní rezidence, a tak vás prohlídkové trasy provedou knížecím apartmánem, společenskými salony i dětskými pokoji. Určitě se projděte zahradou a navštivte také místní oranžerii.

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz
Autor: Se souhlasem Toyota Česká republika Zámek Mitrowicz

Zámek Hluboká nad Vltavou sice patří k nejkrásnějším na světě, ale také k nejnavštěvovanějším. Pokud jste tu už byli, nebo hledáte něco trochu klidnějšího, v okolí Českých Budějovic, u řeky Lužnice, konkrétně v Kolodějích nad Lužnicí najdete romantický zámek Mitrowicz z 16. století s krásnou zahradou. Dá se tu dokonce i ubytovat a pokoje jsou velmi vkusné a stylové.

 

Dovolená v Česku

Kam letos na dovolenou? Objevte úžasná místa v Česku, která se vyrovnají těm zahraničním

Tip na letní výlet: Tajemný hrad Landštejn je ideální cíl pro turisty, houbaře i cyklisty

Tip na letní výlet: Tajemný hrad Landštejn je ideální cíl pro turisty, houbaře i cyklisty

 

Až vystoupáte na Svatý Kopeček a pohlédnete do širokého okolí, možná pochopíte, že má zdejší krajina až nadpřirozenou moc.

Tip na výlet: Tajuplná místa, která vás nabijí pozitivní energií

reklama

Související témata: kam na výlet , výlety po Česku , hrad , zámek , dovolená

reklama

Přečtěte si také

reklama