Dědictví nečekejte! Bill Gates i Mark Zuckerberg odřízli děti od peněz. Proč?

Rodičovství není vůbec snadné a zatím nikdo nevynalezl jednoznačný recept na správnou výchovu. I proto se některé celebrity rozhodly vychovávat děti po svém, a to často dost přísně. Kdo odřízl potomky od svého bohatství? A jaké další svérázné výchovné metody doma uplatňují slavní?

Možná si představujete, že děti slavných a bohatých lidí mají na růžích ustláno, topí se v penězích svých rodičů a už od narození mají prošlapanou cestičku ke štěstí a úspěchu. Divili byste se ale, jak daleko jsou tyhle domněnky od pravdy. Nabízíme vám pár důkazů, že i celebrity umí své ratolesti držet hodně zkrátka.

Děti milionářů jejich peníze nezdědí

Ačkoliv je nejbohatší člověk na světě a má pod palcem celý Microsoft, majetek Billa Gatese ve výši více než 100 miliard amerických dolarů jeho děti nikdy neuvidí. Peníze totiž zůstanou nadaci Billa a Melindy Gatesových, kterou založili v roce 1994. Chce tak předejít tomu, aby jeho potomci zlenivěli. „Potřebují mít pocit, že je jejich práce důležitá a má smysl. Je třeba, aby se samy přesvědčily o svých schopnostech a o tom, kam chtějí směřovat,“ vysvětlil miliardář, proč na konta jeho tří dětí poputuje „pouhých“ 10 milionů dolarů.

Pro podobný krok se rozhodl i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se ženou. Manželé se po narození první dcery v roce 2015 zavázali k tomu, že 99 % akcií této sociální sítě, v době slibu šlo o zhruba 45 miliard dolarů, věnují vlastní nadaci. Stejně jako Gatesovi chtějí, aby si jejich dvě dcery našly vlastní cestu životem.

Práce a vzdělání na prvním místě

Všechny své úspory nechce svým čtyřem dětem věnovat ani režisér Hvězdných válek George Lucas, který se už v roce 2010 rozhodl, že až umře, minimálně polovina jeho bohatství poputuje na charitu. „Většinu svého majetku věnuji na zlepšení vzdělávání, to je klíčem k přežití lidské rasy,“ prozradil tehdy legendární režisér.

Populární zpěvák už v roce 2014 prohlásil v rozhovoru pro britský časopis Mail On Sunday, že jeho jmění neodkáže svým třem dcerám a třem synům. Podle něj musí jeho potomci pracovat a zděděné peníze by pro ně byly akorát zátěží, která by jim visela na krku. „Když budou mít potíže, samozřejmě jim pomůžu. Zatím jsem to ale dělat nemusel, moje děti mají pracovní morálku a chtějí dosáhnout úspěchu jen vlastními zásluhami,“ objasnil situaci Sting a dodal, že kvůli mnoha závazkům nejen v nejrůznějších charitativních projektech většinu financí jako rodina utratí, takže jim možná nic k dědění ani nezbyde.

Disciplína a přísný režim u Trumpů

Dcera bývalého amerického prezidenta a miliardáře Donalda Trumpa Ivanka a její dva sourozenci taky neměly zlatem vydlážděný chodníček k úspěchu. Jejich matka Ivana Trumpová se v rozhovoru pro britský deník The Post nechala slyšet, že po rozvodu s Trumpem jí všechny tři děti byly svěřeny do péče a starala se o ně úplně sama.

„Donald s nimi začal pořádně komunikovat, až když byli na univerzitě a mohl s nimi řešit podnikání,“ svěřila se a prozradila, že základem úspěchu její výchovy byla disciplína a dodržování denního řádu. Zatímco navíc ona létala na každoroční letní dovolenou na jihu Francie první třídou, své děti posadila do druhé s tím, že tou první poletí, až si ji budou moci dovolit. Možná i proto už v dospívání o prázdninách pracovali v institucích, které patřily jejich otci, za čtyři dolary na hodinu.

Stop materialismu a nezdravé stravě

Své děti rozhodně nerozmazluje ani oblíbený herecký pár Mila Kunis a Ashtonem Kutcherem. Když manželé zjistili, že si jejich dvě děti dostatečně neváží běžných věcí, zakázali svým příbuzným a známým kupovat jim vánoční dárky. Přestože toto jejich striktní nařízení nakonec platilo pouze jeden rok, oba doufají, že pomohlo k tomu, aby se jejich potomci příliš neupínali na materiální věci. Zřejmě i z toho důvodu se už dříve rozhodli, že jim neodkážou svůj majetek.

Proti materialismu se snaží bojovat i popová královna Madonna, která ve výchově svých šesti dětí, dvou vlastních a čtyř adoptovaných, dodržuje přísná pravidla, co se technologií a sexuálního života týče. Mobil její potomci mohou mít až od patnácti, sledovat televizi mohou jen velmi omezeně a na první sex si údajně musejí počkat až do osmnácti. Kromě toho jim zpěvačka nedovoluje sladkosti, mléčné výrobky ani nezdravá jídla.

Na zdravém stravování přehnaně lpí i herečka Gwyneth Paltrow, která svým dvěma ratolestem zásadně nedopřává cokoliv s lepkem, přestože netrpí alergií ani intolerancí. Sledovat televizi navíc její děti mohou pouze v cizích jazycích, aby se tak více vzdělávaly.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.