Podrobná analýza jídelníčku Míši s Terezou: Rozepsaný redukční jídelníček na 7500 kJ

Rámcové - redukční jídelníčky vám umožní sestavit si nutričně vyvážený celodenní jídelníček, a přitom vám nic nediktuje. Je jen na vás, zda posnídáte ovesnou kaši nebo toust se sýrem. Potřebujete k tomu jen vědět kolik čeho máte sníst a v jakých kombinacích.

Jak s takovým jídelníčkem pracovat? Princip spočívá v tom, že v rámci 1denního jídla (například snídaně) kombinujete určité množství ze skupiny sacharidů, bílkovin, ovoce a/nebo zeleniny. U oběda a večeře se počítá ještě s tukem na vaření a s troškou mouky. Takže snídaně může být složena ze 2 plátků celozrnného chleba, 55 g tvrdého sýra a 50 g jablka. Nebo si vezmete 2 kusy pečiva, 120 g sýra Cottage a k tomu 100 g rajčat.

Zde si prostudujte kompletní rozepsaný rácomcový jídelníček na 7500 kJ

U snídaně je počítáno s malým množstvím tuku (5 g v případě másla, margarínu nebo 10 g v případě ořechů nebo semen) na namazání na pečivo, jako přídavek do kaší (třeba v podobě ořechového másla) nebo na posypání jogurtu. Porci tuku můžete nebo nemusíte využít. Například pokud si zvolíte ke snídani tučnější sýr, není nutné mazat pečivo ještě máslem.

PORAVINY SI ALESPOŇ ZPOČÁTKU VAŽTE, JEDINĚ TAK DOCÍLÍTE PŘESNÉ SKLADBY JÍDELNÍČKU A BUDETE HUBNOUT. POZDĚJI JIŽ VELIKOST PORCE ODHADNETE. MĚJTE KUCHYŇSKOU VÁHU STÁLE PŘI RUCE A NEBOJTE SE, VÁŽENÍ POTRAVIN NENÍ ŽÁDNÁ ZTRÁTA ČASU.

Více inspirace k přípravě zdravých pokrmů najdete pohramadě na webu Prima FRESH.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.