Emma Watson slaví třicet: Draco Malfoy jí zlomil srdce, teď je šťastná ve vztahu sama se sebou

Herečku Emmu Watson si nejspíš většina z vás bude už navždy pamatovat hlavně jako Hermionu z filmové série o Harrym Potterovi. Z dětské hvězdy se však dávno stala inteligentní a nezávislá žena, která bojuje proti genderovým stereotypům, spolupracuje s charitativními nadacemi a moc dobře ví, co v životě chce.

Zájem o herectví se u Emmy Watson projevoval již od útlého věku, vystupovala v řadě divadelních představení či školních hrách, a v sedmi letech dokonce vyhrála recitační soutěž. Nebylo tedy divu, že si v konkurzu konaném v tělocvičně školy, do níž chodila, tvůrci filmů o Harrym Potterovi vybrali jako Hermionu Grangerovou zrovna ji. Přestože díky této roli v pouhých jedenácti letech získala nejen slávu, ale i pohádkové jmění ve výši 10,5 milionu liber (324 milionů Kč), zdaleka ne všechno tehdy bylo růžové.

Pocity viny kvůli dětské slávě

Jak sama herečka později přiznala v rozhovoru pro britský časopis Vogue, velmi těžko se vyrovnávala s faktem, že je hvězdou už v tak mladém věku. „Seděla jsem na terapii a měla jsem hrozné výčitky. Říkala jsem si, proč já, když někdo jiný by všechnu tu slávu chtěl daleko víc. Bojovala jsem se silnými pocity viny kvůli tomu, že místo abych byla nadšená a více si to užívala, jenom se trápím,“ svěřila se.

Klid jí tehdy pomohla najít hlavně rodina. „Uvědomila jsem si, že jsem něčí dcera a sestra. Patřím do rodiny. Pocházím z určitého místa, mám své kořeny. To je celá moje existence. Tato moje identita je skutečně důležitá a nemá nic společného s tím vším okolo,“ dodala. Nic jiného, než se vyrovnat se svou slávou jí ani nezbývalo. Díky čarodějnické sáze se totiž stala nejoblíbenější britskou herečkou vůbec.

Zlý Draco Malfoy jí zlomil srdce

Během natáčení však musela řešit i další problémy dospívající dívky. Během natáčení prvních dvou dílů se totiž poprvé zamilovala. „Od deseti do dvanácti let jsem byla šíleně zamilovaná do Toma Feltona. Ženy mají všeobecně rády zlé muže, asi proto mě přitahoval,“ přiznala herečka v talkshow Jonathana Rosse.

Představitel Draca Malfoye ale její city neopětoval. „Tom o mé lásce věděl, ale říkal, že mě bere jako mladší sestru. A to mi zlomilo srdce,“ odhalila herečka. I později se objevovaly spekulace o jejich vztahu, oba však dodnes tvrdí, že jsou pouze přátelé.

Ve třiceti single? No a co

Po boku Emmy stáli jiní muži. Patřili mezi ně o šest let starší herec Jay Barrymore, bohatý dědic Will Adamowitz, kterého poznala při ročním studijním pobytu v Oxfordu, nebo další oxfordský student a hráč ragby Matthew Janney. Se žádným z nich to nevyšlo, a tak je ve třiceti stále sama. To ji ale vůbec netrápí, naopak.

„Nikdy jsem nevěřila řečem typu Jsem šťastná, že jsem single. Byly to pro mě kecy. Trvalo mi dlouho, než jsem k tomu došla, ale teď jsem opravdu šťastná, že jsem svobodná. Říkám tomu mít vztah sama se sebou,“ přiblížila svůj postoj v listopadovém rozhovoru pro Vogue s tím, že neuznává zažitý společenský stereotyp, že by žena v jejím věku měla mít muže, děti a dům.

Ženy by neměly být princezny, ale bojovnice

Extrémně důležité je pro ni také vzdělání. „Studium mě neskutečně naplňovalo. Naučilo mě myslet analyticky. Pomohlo mi podívat se na svět z nových perspektiv. Dalo mi podněty k tomu, abych lépe porozuměla lidem. Jsem zároveň přesvědčená o tom, že i moje herecká kariéra díky němu bude zajímavější,“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Wonderland absolventka americké Brownovy univerzity v oborech anglická literatura, psychologie a filozofie.

V posledních letech se Emma věnuje i aktivnímu boji za práva žen, a to nejen v médiích a na sociálních sítích. „Malým holkám je vtloukáno do hlavy, že by měly být princezny. To je blbost. Myslím, že bychom měly být bojovnice. Mám dojem, že se ženy bojí být silné a statečné,“ řekla Emma Watson už v roce 2011 na tiskové konferenci. Od roku 2014 se pak jako velvyslankyně dobré vůle OSN snaží o zrovnoprávnění mužů a žen ve společnosti. Kromě toho je taky tváří kampaně He for She, která cílí na muže a jejich touhu něco v této souvislosti změnit.

I feministky mají prsa

Kvůli těmto svým snahám a neskrývanému feminismu se často stává terčem kritiky a anonymních útoků. Po potvrzení spolupráce s výše zmiňovaným projektem He for She jí hackeři vyhrožovali zveřejněním jejích nahých fotografií, což nakonec neudělali. Poté, co v roce 2017 nafotila sérii odvážných snímků pro prestižní časopis Vanity Fair, už ale její odpůrci, kteří tento akt považovali za pokrytectví, své hrozby splnili a na internetu se objevily její intimní fotky ze zkoušení šatů.

Herečka tehdy na obrovskou vlnu kritiky reagovala mimo jiné v rozhovoru pro web Reuters. „Proč se lidé diví, že jsem feministka a mám prsa? Nevím, co s tím mají moje prsa společného,“ řekla stručně, a dala tak svým osobitým stylem všem jasně najevo, že se v životě jen tak něčeho nezalekne.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.