zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Kam na běžky a neztratit se v davu? Vyrazte do východních Čech!

Kam na běžky a neztratit se v davu? Vyrazte do Východních Čech!
Autor: iStock Kam na běžky a neztratit se v davu? Vyrazte do Východních Čech!
Anna Kopečková , Vydáno: 15.01.2021
V současné době, kdy jsou zavřené zámky, muzea, ale také sportoviště, je běžkování skvělou alternativou, jak udělat něco pro své zdraví a zároveň navštívit krásná místa. Těch, která můžete poznávat z běžkařských stop, najdete mnoho i ve východních Čechách. Stovky kilometrů upravených tratí, které jsou vhodné pro profesionální i příležitostné běžkaře, na vás čekají u velkých zimních středisek, ale také v okolí měst.

reklama

Vzhůru do hor!

Ve vyšších polohách je v zimě sněhová nadílka většinou zaručena. Orlické hory jsou rájem pro zdatné i méně zdatnější milovníky běžek. Nabízejí více než 200 km tratí s různou náročností. Sněhovou nadílku a krásné výhledy si užijete na trati, která začíná poblíž Kralického sněžníku, v Dolní Moravě u chaty Slaměnka. Vydejte se na okružní jízdu po upravených tratích na druhou stranu hřebene a zpět do výchozího bodu.

Na Dolní Moravě je krásně
Autor: vychodnicechy.info Na Dolní Moravě je krásně

Na Suchý vrch vlakem a na běžkách

Na běžky se můžete vydat i vlakem na jednodenní výlet, kdy si přímo z vlaku obujete běžky a vyrazíte v krásně upravené stopě vzhůru k vrcholu Suchého vrchu, jedné z dominant Pardubického kraje. A pokud budete mít náladu, můžete si prohlédnout i Dělostřeleckou tvrz Bouda nebo vystoupat na vrchol rozhledny na Suchém vrchu. Cestu zpátky pak můžete zvolit podle svých sil – přejedete celý hřeben Bukovohorské hornatiny až do Štítů nebo ze hřebene sjedete dříve, např. do Čenkovic nebo do Jablonného nad Orlicí.

Zraněné koleno z lyžování? Důležitá je včasná pomoc fyzioterapeuta a speciální cvičení

Zraněné koleno z lyžování? Důležitá je včasná pomoc fyzioterapeuta a speciální cvičení

Českomoravské pomezí na lyžích

Na běžky můžete vyrazit i v okolí měst, která sama o sobě stojí za návštěvu. Kolem Svitav je čtveřice okruhů, ať už kratší v okolí Vodárenského lesa, či naopak náročnější směřující na Javornický hřeben s atraktivními výhledy do krajiny. Stoupání si užijete i na trase z Moravské Třebové na Hřebeč a do okolí Kamenné Horky. Upravené tratě naleznete i v okolí Litomyšle. Vydejte se například do lesoparku Černá hora nebo směrem na Kozlov. Pozadu nezůstává ani Polička, brána do Žďárských vrchů.

Ve Východních Čechách si můžete užívat stovky krásných běžeckých tras
Autor: vychodnicechy.info Ve Východních Čechách si můžete užívat stovky krásných běžeckých tras

Běžkování kolem Hradce Králové

Na Hradecku byste jen těžko hledali kopec vhodný ke sjezdovému lyžování. Zato běžkaři si tu na své přijdou určitě! Královéhradecké městské lesy jsou zcela jistě místem, kam se lze vypravit za aktivním odpočinkem. Hustá síť cyklotras se v zimě mění na běžecké stopy a rovinatý ráz krajiny umožňuje běžkařům všech výkonnostních skupin užít si relaxace na zdravém vzduchu. Vydat se můžete například po jižním břehu rybníka Biřička až na Peckovku k rybníku Cikán. Nebo od kempu Stříbrný rybník zamiřte k lesnímu hřbitovu až ke Zděné boudě. Za pozornost stojí i trasa z Hoděšovic na Nový Hradec. A pokud byste místo běžeckých lyží raději nazuli brusle, můžete se v případě příznivých podmínek sklouznout na některém z přírodních ledových kluzišť.

Nebojte se běhat v zimě: 5 tipů, jak bezpečně sportovat, i když mrzne

Nebojte se běhat v zimě: 5 tipů, jak bezpečně sportovat, i když mrzne

V poklidu kolem Hlinska

Kilometry upravených běžkařských tratí jsou narýsované ve sněhu také kolem Hlinska. Můžete vyjet na krátký výlet, ale sněhová stopa vás může provázet i celý den, z Hlinska můžete dojet až na Novoměstsko. Vyzkoušejte třeba nově značené běžecké stopy, které vedou na trase Hlinsko – Svratka. Výhodou je, že tyto trasy nejsou tak frekventované jako trasy kolem velkých horských středisek.

Běžkovat můžete i na dostihovém závodišti
Autor: profimedia.cz Běžkovat můžete i na dostihovém závodišti

Běžky místo dostihů

Pokud jsou sněhové podmínky příznivé, mohou běžkařské boty obout i obyvatelé Pardubic. V zimě totiž klapot koňských kopyt na Pardubickém závodišti vystřídá svištění běžek. Přímo na místě závodů Velká pardubická mohou návštěvníci kroužit na dvoukilometrové upravené trase.

Sledování televize

Jak se v zimě přinutit k pravidelnému pohybu?

reklama

Související témata: kam na běžky , běžkařské tratě , běžkařské stopy , kam v zimě , tipy na výlet , zimní výlet , české hory

reklama

Přečtěte si také

reklama