Celebrity

31. prosince 2020 06:46

beccy@seznam.cz

16 českých nejvlivnějších influencerů roku 2020, znáte je všechny?

Časopis Forbes každoročně zveřejňuje žebříček těch nejvlivnějších, nejbohatších a nejúspěšnějších lidí Česka i světa. V dnešní době se ale úspěch měří i podle sledujících na sítích. Je jedno, zda je to Instagram, Facebook, Twitter nebo Youtube, vydělává se všude. Proto pro vás máme žebříček těch neúspěšnějších českých influencerů, tedy lidí, kteří válí na sociálních sítích. A nejsou to jen známé tváře. Influencerem totiž může být kaž

Ještě si představme slovo „influencer", které zde budeme často používat. Pochází z anglického „influence" neboli „vliv". Je vlastní člověku, jenž má určitý vliv, čili svými názory, postoji a myšlenkami dokáže působit na druhé lidi (uživatele, zákazníky…).

Kategorie celebrity

Na třetím místě se umístil zpěvák, tanečník, herec, sportovec a milovník zvířat Ben Cristovao (33). Jak je vidět, Ben je multifunkční člověk, který rád zkouší nové věci. Díky svým sítím inspiruje ostatní a uvědomuje si to naplno. Nepije, nekouří, neponocuje, vyznává zdravý životní styl a snaží se jít příkladem. Letošní finalista mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest má na Instagramu bezmála 800 tisíc fanoušků.

Monika Bagárová (26), která se proslavila díky pěvecké soutěži, už dávno není malou holkou. Monice se na Instagramu zadařilo právě v letošním roce a to nejspíše díky porotcovství v soutěži, která i z ní udělala hvězdu. Popřít se ale nedá ani váha mateřství. Právě inspirace pro maminky na sítích je v dnešní době velmi populární a Monika jako slavná máma má určitě mnoho z jejích 780 tisíc sledujících právě ženského pohlaví.

Instagramovým milionářem a vítězem mezi českými celebritami je Leoš Mareš (44). Je vidět, že sociální sítě nejsou doménou jen mileniálů. V jeho pojetí je Instagram zdrojem slušného výdělku. Podle rozhovoru pro Forbes si za jednorázovou spolupráci účtuje 400 tisíc korun. Na druhou stranu každý rok v lednu věnuje na charitativní účely tu částku, která odpovídá počtu followerů. V roce 2021 tedy někdo získá částku 1,1 milionu korun.

Kategorie sportovci

Třetí příčku mezi sportovci ovládla tenistka Petra Kvitová (30), která zde spolupracuje nejen s českými, ale i zahraničními firmami. Na záda jí šlape světová špička ve sportovním lezectví, která nenápadně šplhá vzhůru i na sociálních sítích – Adam Ondra (27). Svým 650 tisícům sledujícím nejčastěji ukazuje to, co má nejraději – lezení. Jedničkou je Jaromír Jágr (48), jeho fanoušci jsou z každého koutu světa a napříč generacemi. Jeho Instagram sice sleduje „jen“ 339 tisíc sledujících, ale sportovní sociální jedničkou je díky Facebooku.

Kategorie agenda

Premiér, předseda hnutí ANO a jeden z nejbohatších Čechů – Andrej Babiš (65), má na sociálních sítích neoddiskutovatelný vliv. Jeho nejsilnější sítí je Twitter, ale toto místo musíme brát s rezervou, jelikož za příspěvky často nestojí on, ale jeho tým profesionálů.

Ten, kdo dal Instagramu jiný rozměr, je politik Dominik Feri (24). Ten posedlost krásnými fotkami rozbil žlutými čtverci s černými trojúhelníky a dává lidem krátké, ale jasné informace o politickém dění. Každý den tak informuje přes 400 tisíc lidí.

Na první příčce v této kategorii se usadil mladík, kterému k tomu nepomohl sport ani politika, ale pouze vlastní osobnost. Silný je jak na Instagramu, tak i You Tube, kde ho sledují hlavně lidé mezi 18-34 lety. Svými příspěvky se čtyřiadvacetiletý Kovy (Karel Kovář) snaží sdílet nejen svůj názor na svět, ale i podporu, kterou zviditelnil třeba organizaci Člověk v tísni.

Kategorie lifestyle

Zde sociálním sítím vévodí ženy. Na třetím místě se umístila s půl milionem sledujících mladá kráska s Vietnamskými kořeny – Bé Há Nguyen, která sdílí nejen módní kousky, kosmetiku a šperky, ale i recepty. Podle ní si tak můžete uvařit třeba nějakou vietnamskou specialitu.

Další krásná, mladá a talentovaná influencerka je Anna Šulcová, kterou sleduje přes 800 tisíc lidí a sbírá u ní inspirace, co nosit, jak se líčit a před pandemií koronaviru i kam cestovat. Je jí teprve 21 let, ale spolupracuje s Linkou bezpečí a otevírá na YouTube i složitější témata, jako jsou šikana nebo sexting.

Kdo jiný by měl stát v čele módních influencerů než naše topmodelka Karolína Kurková. Brzy trojnásobná maminka může kromě módy a kosmetiky svým více než 800 000 sledujícím nabídnout názory i na dětské produkty.

Kategorie ostatní

Hraje vaše dítě počítačové hry a vy z toho šílíte? Možná si tím bude jednou vydělávat, stejně jako Baxtrix, který natáčí videa o počítačových hrách a jeho online publikum tvoří skoro dva miliony lidí.

Živit se dá i zábavnými příspěvky, své o tom ví moderátor vlastního pořadu One Man Show Kazma (35). Jeho vtípky mají přesah i do zahraničí a díky jeho půl milionu instagramových fanoušků se uživí i na síti. Stejně jako Erik Meldik (34, Viral Brothers), kterého firmy oslovují ke spolupráci díky jeho humorným příspěvkům, se kterými mu často pomáhá i jeho rodina.

Z třicítky nejúspěšnějších Čechů na sítích je nutné ještě zmínit krásnou právničku Silvii Mahdal (30), která inspiruje svými perfektními skicami a vydělává si tutoriály a radami na to, jak začít kreslit. Na Instagramu v počtu sledujících šlape na paty Leoši Marešovi.

Pokud tak vaše dítě neví, co by chtělo dělat, a vás to trápí, už nemusí. Třeba vám jednou díky výdělkům z Instagramu koupí porsche.

Sdílejte článek
Štítky umění Instagram Facebook Twitter krása móda politika zábava YouTube lifestyle celebrity sport influencer

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.