Móda a krása

21. července 2021 06:05

Petra Kloidová

Nejste fotogeničtí? Jen neznáte váš správný úhel, ukazuje influencerka v návodech

Nejste fotogenické, takže jste už veškeré focení na dovolené vzdaly? Obdivujete, jak lidé na Instagramu vypadají dobře na rozdíl od vás? Americká Influencerka, kterou sleduje skoro 700 tisíc lidí, tvrdí, že nefotogeničnost neexistuje. Akorát neznáte svůj správný úhel. Podívejte se na několik jednoduchých návodů, jak mít krásné fotky.

Bonnie Rodríguez Krzywicki se na svém instagramovém profilu snaží nám obyčejným smrtelníkům ukázat, že hezké fotografie může mít každý. Být fotogenická se podle ní můžete naučit, není to vlastnost, s kterou se rodíte. Bonnie se už několik let zabývá právě dobrými fotkami. Její Instagram momentálně sleduje více jak 670 000 lidí.

Americká influencerka ukazuje v každém postu jednoduché návody „nedělejte“ a „udělejte“, aby všechny smolaře, které objektiv nenávidí, poučila o tom, jak správně pózovat. Pózování je alfou a omegou pro sociální sítě, které hýbou světem. Podle sociálních médií si vybíráme budoucí partnery, vaše presentace na sociálních sítích může ovlivnit i rozhodnutí vašeho budoucího zaměstnavatele.

Bonnie tak nechává sama sebe fotit v různých situacích, pózách, outfitech a zabývá se i tím, jak vypadat skvěle na hromadné fotce (přiznejme si to, že to většinou není žádná sláva, zvlášť s pár kapkami alkoholu v krvi).

Dobré světlo je základ

Každý fotograf vám řekne, že jedna z nejdůležitějších věcí na focení je dobré světlo. To nejideálnější je ve chvíli, kdy je slunečno a je brzy ráno, nebo slunce naopak pomalu zapadá. Pokud se chcete naučit fotit krásné selfies, světlo je opravdu to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat. Fotografie budou vždy lépe vypadat na přirozeném světle, tedy nejlépe venku. O správném světle mluví i topmodelka Gigi Hadid. „Pokud se fotíte venku, vždycky je lepší být na slunném místě tak, aby na vás nepálilo slunce, protože pak by na fotce zbyla jen pouhá bílá šmouha,“ vysvětlovala Hadid pro Vogue.

Důležitý je i najít si svůj úhel, kdy váš obličej vypadá nejlépe. Jak? Zkoušejte. Bude to stát stovky fotografií a plnou paměť telefonu, jednou to ale klapne. Blogerka ze Style Me rasie zase tvrdí, že kromě světla a dobré pózy vám pomůže i to, že se cítíte dobře. „Musím na selfie mít náladu. Pokud nemám, nikdy ty fotografie nevyjdou dobře. Nejlepší fotky vyjdou například těsně před tím, než odcházím na párty a cítím se hezky. Důležitou součástí je i to, jak držím telefon, musím najít správný úhel,“ radí ifluencerka.

Nikdy nestůjte přímo proti fotografovi

Fotit se "en face" je tak trochu sebevražda, pokud nepatříte mezi útlé modelky. Jak Bonnie ukazuje, vždy je lepší si stoupnout na bok. Ani tak fotka sama o sobě nebude zajímavá, proto do hry zapojte ruce.

Rozbijte stereotypní sezení před objektivem, už se nefotíte na základní škole

Všichni si pamatujeme na školní focení. Ruce na klín, nohy u sebe, namačkaní na jedné lavičce se pokoušíte tvářit, že vlastně neexistujete, zatímco proklínáte svoje rodiče za ošklivý outfit. Dnes jste dospělí, sedět tímto stylem na vlastních fotkách už dávno nemusíte.

Pracujte s nohama

Pokud chcete vypadat štíhlejší, rozhodně na fotce zapojte vlastní nohy. Fotit celou postavu v plavkách z profilu vám také ubere několik kilogramů ze sekundy na sekundu.

Uvolněte se, ale s rovnými zády

Pokud se fotíte s přáteli, opakuje se stejná rada, nikdy nestůjte přímo proti fotografovi jako kdybyste stáli v jedné řadě. Jak vidíte na první fotce, takový postoj ji ubral veškerou energii. Rovná záda vám pomohou vypadat štíhle a budete působit zdravým dojmem.

Trochu swagu do toho umírání

Pokud chcete moderní fotku, zkuste pózy, které vidíte na Instagramu často. Neopakují se totiž náhodně. Dobře fungují, jelikož vypadají moderně a cool.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.