Móda a krása

8. července 2020 06:05

Petra Kloidová

Vizážistka učí, že méně je více. Předělává běžný make-up žen

Korektor, upravit obočí a řasenka. Základ make-upu u většiny Češek, které mají i jiné starosti než vypadat za každých okolností skvěle. Profesionální líčení ale často spočívá v detailech. A tak se profesionální vizážistka snaží upravit běžný make-up nositelek a ukázat, že někdy méně znamená více.

Často stačí přidat trochu zdravíčka na tváře, bronzer, jenž dokáže rozzářit celou tvář a přidat ji zdravý nádech, nebo rozmazat silné kočičí linky tak, aby oko ještě víc zvětšily. Ano, obyčejné mýty existují i v odvětví make-upu a leckteré ženy se líčí několik let stále stejně, aniž by reagovaly na potřeby pleti nebo momentální vzhled.

Kosmetický průmysl roste

Svět make-upu posledních pět let roste nejvíce za celou historii. Dnes už nám nestačí jeden lesk na rty, rtěnka místo zdravíčka a řasenka. Hodnota celosvětového kosmetického průmyslu se odhaduje na 532 milard dolarů s rostoucí tendencí. Odborníci odhadují, že v roce 2024 vystoupají zisky na 863 miliard dolarů. Na prvním místě obchodu s krásou stojí Američané. Forbes uvedl, že v rámci rozmachu tohoto průmyslu se i dynamicky mění obraz krásy, který si momentálně určují samy zákaznice. Autentičnost je nejdůležitějším aspektem, na rozdíl od dob minulých, kdy kosmetické firmy předkládaly klientkám obraz krásy, který často nebyl dosažitelný.

Zlomit stereotypy líčení, které nositelky nemění několik let

Ruská vizážistka Julia Ismailova pokračuje v novém trendu a odhaluje autentickou krásu svých klientek, které za ní přicházejí s běžným líčením, jež si často aplikují desítky let bez jakékoliv změny. Pro Julii je zajímavé ukázat ženám a dívkám, že mohou make-up používat jinak, než byly doposud zvyklé. Ještě zajímavější je pozorovat, zda ženy využijí toho, co se u ní naučily, nebo se vrátí ke svému líčícímu stereotypu.

Ačkoliv se Julia pohybuje samozřejmě i na Instagramu, rozhodně není fanouškem make-upu, který na sociálních sítích vídáte nejčastěji. Měnění rysů pomocí techniky zvané baking, není to, co by chtěla obyčejné ženy naučit. Většinou se během proměn soustředí na zvýraznění obočí, jemný základ ve formě lehkého make-upu a barvu obličeji přidá díky zdravíčku. Julia ukazuje, že tvrdé linky jsou často nežádoucí, nositelka působí ostře a líčení těžce.

Výrazné oční linky v nesprávném tvaru dokážou zničit celý look. Ačkoliv jsou kočičí oči stále populární, vizážisté od nich většinu žen odrazují. Dá se s nimi totiž spáchat více škody než užitku. Tvrdé linie dokážou oko sice ohraničit a zvýraznit, ale zároveň ho změnší.

Kombinaci rudé rtěnky a černých očních linek už není zapovězeným trendem. I tak ho nechte spíše na odbornících, takové líčení se hodí hlavně na večer, rozhodně ne jako běžné denní líčení. Inspirujte se u dalších proměn žen nad čtyřicet let.

V některých případech je nutné ubrat barvy, jinde je zase přidat.

Tvrdé oční linky jsou nešvarem, kterým trpí hlavně ženy z východní Evropy. Jejich nesprávný tvar, jak už bylo řečeno, dokáže oči skoro pohřbít ve tváři, ačkoliv by měly způsobovat opak.

Trendem v make-upu jsou rozhodně stíny. Není třeba se bát odvážných barev jako je například červená, jež v určité kombinaci dokáže vytvořit "edgy look". Někdy je ale taková vizáž tak trochu na škodu. I zde by mělo platit pravidlo balancu. Pokud nosíte stíny bez ohraničující linky, jasně vymezte linie rtů. A pokud jsou oční stíny barevné, zvolte jemný odstín rtěnky, jenž nebude narušovat vzhled očí, které mají ukrást veškerou pozornost.

Rudé rtěnky se nemusíte vzdávat ani ve chvíli, kdy jste o něco starší. Jen ji vyměňte za jemnější odstín, který neupozorní na vrásky. Inspirujte se u dalších proměn žen nad padesát.

Kočičí oči jsou sice stále in, ale nejnovějším trendem jsou tzv. foxy eyes. Liščí oči vytvoříte díky jemné hnědé lince a stínování.

Máte rádi proměny?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.