Móda a krása

2. července 2020 06:05

Petra Kloidová

Proměny žen nad čtyřicet. Kouzlo dodají barvy a prosvětlení vlasů

Okolo čtyřiceti let jsou ženy nejčastěji v tom největším kolotoči. Rozvíjí kariéry, děti dorůstají a život žijí naplno. Během tohoto období se také ozývají první neduhy stárnutí. Jak stárnutí zpomalit alespoň vizuálně? Potřebujete barvy nejen na těle, ale i ve vlasech.

Ruský stylista Alexandr Rogov se už více jak deset let zabývá proměnami obyčejných žen. Na východě Evropy patří k populárním stylistům, jelikož pravidelně vystupuje v lifestylových televizních pořadech, kde se stará o proměny žen. Samozřejmě, že ruskému stylistovi jde hlavně o vizuální stránku, ta se ale jasně propojuje s duší klientky. Vzhled musí souznit s jejím charakterem a životním stylem.

Stylista z Ruska vytváří proměny všech žen. Takto se popral s transformací padesátiletých žen.

„Snažím se na ženách objevit stránku, o které ještě možná ani samy netuší. Nejsem jen stylista, ale také psycholog. Proměna musí dobře funguvat nejen na fotkách, ale i v reálném životě žen,“ říká stylista a naráží tak na to, že některé proměny jsou sice krásné pro oko a televizní diváky, často si ale nesednou s životní praxí nositelky.

Pryč s dlouhými neupravenými vlasy

Stačí zkrátit vlasy a jemně je prosvětlit okolo linie obličeje, světlé prameny dokážou rozzářit obličej a o několik let je omladit. Pohodlné módy se vzdávat rozhodně nemusíte, stačí obyčejné bílé tričko a mama džíny ozvláštnit zajímavým blejzerem.

Černá zvýrazňuje vrásky, barvy jsou řešením

Utápět se ve čtyřiceti v černé? Na to už nemáme věk. Černá pohlcuje světlo, a tak dává vyniknout vráskám na obličeji, které začínají být čím dál tím výraznější. Řešením je naučit se nosit barvy a to klidně ty výrazné. Necítíte se v nich dobře? Zkuste alespoň výrazné doplňky nebo svršky, které dokážou prozářit celý dojem.

Pudrové odstíny omladí

Stejně jako výrazné barvy, které vám musí sedět, dokážou zázraky pudrové odstíny. Všimněte si, že zjemnění vzhledu v každé fázi, ve vlasech, make-upu, ale i v oblečení, dokáže úspěšně ubrat několik let. Pudrový odstín by měl být minimálně o jeden odstín tmavší než má vaše pokožka.

Blond linie kolem obličeje dokážou zázraky

Jedním z posledních kadeřnických hitů jsou zaručeně zesvětlené vlasové linie okolo obličeje. Odvážnější mohou vyzkoušet i výrazné dva prameny lemující obličej. Make-up nemusí být výrazný, jde jen o to zvýraznit přednosti nositelky.

Nebojte se zajímavých střihů

Nezapomínejte v oblékání upozornit na své přednosti, které můžete vystavit na odiv. Máte dlouhé nohy? Zvolte zajímavý střih sukně. A pokud se bojíte barev, co vyzkoušet ty zemité, které jsou ale dostatečně výrazné?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.