Krásná a nespoutaná Sissi: 20 tajemství, o nichž jste možná ani netušili!

10. září roku 1898 vyhasl život pozoruhodné aristokratické krásky, kterou všichni znají pod jménem Sissi. Jaká byla a s čím se ve svém životě potýkala?

Byla krásná, excentrická, moderní, svobodomyslná a také nepříliš ohleduplná nebo zodpovědná. Přesto se o ní dodnes mluví. Prostě celebrita se vším všudy! Jaká byla vlastně Alžběta Bavorská zvaná Sissi?

 1. Její skutečné jméno bylo Alžběta Amálie Evženie z rodu Wittelsbachů.
 2. Pro rodiče byla vánočním dárkem, narodila se totiž jako jejich čtvrté dítě přesně na Štědrý den roku 1837.
 3. Doma jí říkali Sissi nebo Lisi, ale Alžběta svou přezdívku nemilovala a v dospělosti používala zásadně celé jméno Elisabeth.
 4. Císař František Josef I. si měl původně brát Alžbětinu sestru Helenu, ale nakonec padla volba na mladší Sissi.
 5. Když František Sissi poprvé uviděl, okamžitě se do ní zamiloval!
 6. Svatbu měli v pondělí 24. července 1854 v 19. hodin večer v augustiniánském kostele ve Vídni, který byl během obřadu nasvícen 15 000 svíčkami!
 7. Sissi se vdávala jako pravá princezna ve stříbrem vyšívaných šatech a na hlavě měla diamantovou korunku.
 8. Ač to zní dnes neuvěřitelně, dostala zaplaceno 12 tisíc dukátů od císaře za ztrátu panenství o svatební noci a její roční apanáž dosáhla na luxusních 100 tisíc zlatých. Paradox byl, že o svatební noci na sebe nenechala sáhnout.
 9. Byla považována za nejkrásnější korunovanou hlavu světa a právem. Vysoká, štíhlá, jemných rysů a s hustými kaštanovými vlasy byla jakousi ikonou krásy své doby.
 10. Sissi byla nezdravě posedlá svým vzhledem! Vypěstovala si poruchu příjmu potravy, protože velmi úzkostlivě dbala na svou váhu. Nikdy nesměla vážit víc než 55 kg. Několikrát denně se vážila a při sebemenším zvýšení váhy upadala do depresí.
 11. Od 45 let se nenechala fotografovat, protože chtěla zůstat ve vzpomínkách lidí stále mladá.
 12. Neměla ráda své zuby, nepila kávu, čaj ani červené víno, aby si je neobarvila.
 13. Jako matka byla rozporuplná a nechovala ke všem dětem stejné city. Nejraději měla až dceru Marii Valerii.
 14. Následník trůnu princ Rudolf v mládí spáchal sebevraždu. Zřejmě byl narušený i matčiným nezájmem, kterým trpěl v dětství.
 15. Císařovna milovala sport, libovala si v dlouhých pěších túrách a jízdě na koni. Plavala, cvičila gymnastiku a v šermu často porážela muže.
 16. Celý svůj život psala básničky a krátké povídky.
 17. Její manžel ji miloval, ale ona byla k němu daleko vlažnější. Měla moderního ducha a s konzervativním Františkem Josefem I. si až tolik nerozuměla.
 18. Problematický byl i její vztah s tchyní. Jejich představy o životě se zcela rozcházely a arcivévodkyně Žofie se snažila Sissi neustále řídit a ovlivňovat, i když ta byla císařovnou.
 19. Aby unikla dvoru a svazujícím povinnostem, začala se Sissi vydávat na čím dál tím delší cesty do ciziny a doslova křižovala Evropu.
 20. Ač byla nádherná, v posteli byla chladná a milování ráda neměla. Sexu nikdy nepřišla na chuť a uměla tím manžela pořádně vydírat. Nechávala ho škemrat za dveřmi ložnice.

-ku-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.