Životní styl

4. července 2018 10:00

Martina Čerňanská

LENNY: Můj osvědčený beauty trik? Být v pohodě a moc se neprožívat

Zpěvačka Lenny se na české hudební scéně už nějaký ten pátek objevuje a protože je to opravdu talentovaná muzikantka, není se čemu divit, že už je velmi známá i za našimi hranicemi.

My jsme se s Lenny potkaly na začátku léta, při příležitosti představení kolekce podzim/zima české obuvnické značky, tudíž téma našeho rozhovoru bylo jasné: léto a móda.

Léto je tady, začaly prázdniny. Muzikanti se většinou přes léto na žádnou dovolenou nedostanou, ale přesto to zkusím. Chystáš se někam na dovolenou přes léto?

Obvykle v létě opravdu nikam nejezdím kvůli práci, ale tentokrát jsem se utrhla a jedu se svými sestřenicemi na týden na dovolenou a jen co se vrátím, tak začíná Colours of Ostrava, kde budu hrát. A bude to opravu jen týden volna, protože vystupuji také na Hradech.cz a to je prakticky každou sobotu celé léto, takže mezitím se člověk opravdu moc nikam nepodívá.

  • K festivalům neodmyslitelně patří, minimálně v posledních letech, i móda. Co ty a trendy? Baví tě módní svět?

Mě móda baví moc. Baví mě jako umělecká disciplína. Ráda sleduju přehlídky, trendy, zajímají mě módní návrháři. Paradoxně dřív jsem módou až jako by opovrhovala. Přišlo mi to jako zbytečná věc a nechápala jsem, že to někdo tak prožívá. A postupem času jsem začala objevovat její kouzlo a baví mě čím dál víc. A baví mě značky, které mají tradici, a i proto jsem mj. kývla na spolupráci s Baťou a stala se jejich tváří, protože jestli nějaká módní značka u nás má tradici, tak je to právě Baťa.

  • Ty jsi studovala v Londýně, což je město módy a umělců. Ovlivnil tě nějak výrazně čas strávený právě tam?

Mě Londýn ovlivnil po umělecké stránce neskutečně. Především tedy hudebně, ale i co se týká módy. Tam na ulicích potkáváte leckdy opravdu výstředně a extravagantně oblečené lidi, vedle jdou lidí ve formálních oblecích a nikdo po nikom nekouká ve stylu: Ježiš, co to má na sobě. To se mi na Londýnu líbí moc. Je to inspirativní město po všech stránkách.

  • Jedna z oblíbených letních destinací, nejen Čechů, je Itálie. Jaký ty k ní máš vztah. Samozřejmě se ptám cíleně, protože možná to všichni nevědí, ale ty jsi v Itálii poměrně slavná.

No já si Itálii zamilovala. Ta země kouzelná sama o sobě – krajina, jídlo, památky. A samozřejmě i proto, že tam jezdím teď i pracovně. Já mám moc ráda ty lidi tam. Z nich vyzařuje neuvěřitelná energie. Líbí se mi, že i když tam přijde někdo nový, oni ho neznají, tak mu fandí, líbí se jim to, umějí podpořit. Jezdit tam, i když je to vlastně pracovní, je pro mne jak na dovolenou. Je to radost.

  • Máš pro naše čtenářky nějaký osvědčený beauty trik nebo radu, jak vypadat za všech okolností dobře?

Tak já samozřejmě znám všechny ty poučky o tom, že je důležité vypít alespoň 2 litry čisté vody denně, jíst zdravě, odličovat se atd. Ale čím dál víc zjišťuji, že nejvíc, co mi pomáhá, je to tzv. moc neprožívat. Samozřejmě používám kosmetiku a mám své oblíbené produkty, ale zjišťuji, že nejvíc, co pro sebe můžu udělat, je být psychicky v pohodě. Protože když je člověk psychicky vyrovnaný a cítí se dobře, tak se to pak odráží i na vzhledu. Pro mne je nejlepší, když můžu odjet na chalupu, kde se nelíčím, ani si nedělám žádné zábaly či masky, neřeším, co mám na sobě. Tam si odpočinu v přírodě, načerpám energii a jedu dál. Za mne tedy osvědčený beauty trik je pečovat o sebe duševně, a to fyzické mít jako radost a ne povinnost.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: Martina Hrušková, foto: archiv Universal

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.