Lucie Bílá: Úspěch ve zpěvu střídaly bolestné partnerské vztahy

Přestože je Lucie Bílá, která slaví 55. narozeniny, u většiny lidí zafixovaná jako popová zpěvačka, která získala nejvíce zlatých slavíků v ženské kategorii, její začátky rozhodně tak poklidné nebyly. Působila v rockové i metalové kapele a nazpívala kontroverzní píseň Láska je láska. Ani s tou to ale nikdy neměla jednoduché.

Zpívat začala malá Hana Zaňáková už na základní lidové škole. Na pódiích se však poprvé objevovala jako členka skupiny Rock-Automat a především v heavy-thrash metalové kapele Arakain společně se slavným rockerem Alešem Brichtou. Zlom v kariéře jí zajistil až producent Petr Hannig, který si ji vyhlédl v 80. letech, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal pro ni hity Neposlušné tenisky a Horší než kluk. V roce 1989 se navíc seznámila se skladatelem Ondřejem Soukupem a textařkou Gábinou Osvaldovou, s nimiž tvořila dlouholetý osudový tým.

Úspěšná spolupráce s hořkým koncem

Autorské duo se podílelo na řadě písní, jejich dílem je mimo jiné kontroverzní hit Láska je Láska, který Bílá nazpívala společně s Ilonou Csákovou, a legendární klip režiséra Filipa Renče je dodnes na české scéně jedním z nejkontroverznějších vůbec. Společně dělali taky na muzikálu Johanka z Arku, v němž zpěvačka účinkovala, a za nějž dokonce získala cenu Thálie. Dvacetiletá umělecká spolupráce nerozlučné trojice ale skončila takřka ze dne na den hořkým sporem, o kterém ani jeden z aktérů nikdy nechtěl příliš hovořit.

Dvacetinásobná držitelka Českého slavíka přesto tvrdí, že se s nimi v soukromí stále stýká a případným dalším projektům by se nebránila. „Rozchod je myslím silné slovo. Jen jsem rozšířila svůj tým spolupracovníků. Cítila jsem, že potřebuju ještě jiný nadhled. Jinou inspiraci. Prostě lidi s novými nápady,“ svěřila se Bílá po letech serveru expres.cz.

Tragická první láska a otec jejího syna Filipa

Ještě komplikovanější to Bílá má ve vztazích s muži. První velkou lásku, populárního dětského herce Tomáše Holého, jí v roce 1990 půl roku po jejich seznámení vzala smrtelná autonehoda. Když se zmátořila z jeho ztráty, chvíli žila s neznámým partnerem Víťou, který nepracoval, byl majetnický, zpěvačku často ponižoval a nakonec si našel jinou dívku.

Rozhodně toho ale nemusela litovat, protože se v roce 1993 při přípravě muzikálu Zahrada rajských potěšení potkala s producentem Petrem Kratochvílem. I tento vztah, z nějž vzešel i jediný zpěvaččin syn Filip, ale po sedmi letech skončil kvůli Kratochvílově aférce s miss Československa 1992 Pavlínou Babůrkovou. S matkou svého dítěte Kratochvíl ještě dlouho po rozchodu spoluvlastnil divadlo Ta Fantastika, později se ale svého podílu zbavil.

Dvě svatby během dvou let

Po krátkodobých známostech s hercem Janem Révaiem a obchodníkem s realitami Radkem Pokorným si v roce 2002 nečekaně vzala neznámého Stanislava Penka. Manželství jim ale vydrželo pouhý rok. Zpěvačka ale dlouho nezahálela a v roce 2004 se provdala podruhé, tentokrát za o 14 let mladšího hudebníka Václava Noida Bártu. Jejich svatba proběhla v utajení na českém konzulátě v Miláně, přestože ji od ní mnozí zrazovali.

„Když už je člověku trochu víc, má svoji práci a svůj zajetý systém, není žádná legrace najít někoho, kdo do toho rozjetého vlaku naskočí a přitom bude brát všechno přirozeně a ještě vám dodá energii,“ prozradila tehdy v rozhovoru pro MF DNES zpěvačka, která s Noidem dokonce plánovala i dítě. To se však nakonec i kvůli jejím problémům se štítnou žlázou nepovedlo a dvojice se po čtyřech letech rozvedla, údajně v dobrém.

Je její manažer Radek Filipi ten pravý?

Dalšího muže svého života, kavárníka Petra Makovičku, Bílá dlouho utajovala před médii. Přestože spolu strávili šest let, ani tento vztah nevyšel. To však zatím neplatí o jejím svalnatém manažerovi Radku Filipim. S mistrem světa v bench pressu se dali dohromady v roce 2017 a po několika měsících oznámili rozchod, protože zpěvačka nevěřila, že se dá práce s láskou skloubit dohromady. Stále se však na veřejnosti objevovali ruku v ruce a po mnoha spekulacích už svoje společné štěstí přestali tajit.

„Samozřejmě že na začátku jste unesen a nadšen, ale ta láska propukla až po nějaké době. Přece jen, oba dva máme za sebou nějaké vztahy, takže je člověk opatrnější a nevrhá se do všeho po hlavě,“ odpověděl o 17 let mladší Filipi v našem nedávném rozhovoru na otázku, zda se do své slavné přítelkyně zamiloval na první pohled. Jejich vztah dále pokračuje a minimálně vždy optimisticky naladěná zpěvačka by si zasloužila, aby jí to tentokrát už skutečně vyšlo.

Autor: Kristýna Šťastná


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.