Životní styl

14. listopadu 2020 05:59

Petra Kloidová

Milenci, nebo sourozenci? Až 80 % lidí na internetu se netrefí. Uhodnete vy?

Je to pár, nebo jsou to sourozenci? Čas od času si takovou otázku položíme sami třeba na ulici. Na to zareagovali tvůrci instagramového profilu, který střádá fotky dvojic – a vy máte uhádnout, zda má dvojice společné rodiče, nebo se jedná o partnery. Jak se zdá, mnoho lidí si vybírá partnery, kteří jsou jim velice podobní! Uhodnete i vy? Podívejte se do galerie. V popisku najdete správnou odpověď.

Virální instagramový profil nazvaný Siblings or Dating (v překladu Sourozenci, nebo milenci) využil občasného pobavení, kterého se nám dostává na ulici, když se hádáme, zda jde o pár, či ne. Profil vydává do světa internetu fotografie dvojic a sledující pak musí uhádnout, zda se jedná například o bratra a sestru, nebo o partnerskou dvojici. A jak uvidíte sami, z největší pravděpodobností to neuhádnete!

V galerii najdete odpověď

Populární instagramový profil si nechává posílat od fanoušků jejich fotky. Nejprve zveřejní samostatnou fotografii dvojice a nechají followery hlasovat 24 hodin. Po jednom dni v postu odhalí pravdu. Nejzábavnější částí celého projektu je hlavně to, že když jste si jistí, že víte, často se naprosto zmýlíte. Některé páry vypadají jako dvojčata, jiné spojuje 90 % stejných rysů. Autoři profilu uvádějí, že u některých párů se trefí 50 % lidí, u jiných špatně usoudí až 80 %.

Protiklady se přitahují?

Většina populace má zakořeněnou myšlenku, že protiklady se přitahují. O tom mluví například evoluční věda. Podle evoluční psychologie si muži vybírají partnerky, díky nimž mají největší šanci na reprodukci svých genů, to znamená ženy zdravé, mladé a plodné. Plodnost přitom bývá nejčastěji spojena s proslulou figurou ve tvaru přesýpacích hodin, tedy poměrem pasu a boků okolo čísla 0,7. Ženy si naopak vybírají muže s širokými rameny a tělesně zdatného, aby ženu a jejich děti ochránil. Více si přečtěte na Prima Zoom.

Jiné studie však ukazují, že si lidé vybírají osoby, jejichž vzhled má hodně společného s tím jejich. Láska je totiž mimojiné založena na sebelásce. Pokud si myslíte, že jste atraktivní, pak partner, který vypadá jako vy, pro vás bude atraktivnější než někdo, kdo vypadá zcela jinak.

Vědci zjistili, že si lidé vybírají osoby, které jsou ve stejné „zóně krásy“ jako oni sami. Zdá se, že takového člověka považují za nejvhodnějšího. Pokud vám tedy váš partner připadá atraktivní, tak vy jste nejspíš taky. 11 věcí, podle čeho si podvědomě vybíráme partnera najdete na Prima Ženy.

Lidé se během soužití začínají podobat navzájem

Člověk je tvor společenský a rád napodobuje jiné, což se často děje i v mezilidských vztazích. Partneři nebo blízcí přátelé přejímají od sebe navzájem gesta, pohledy, mluvu a tón, ale i oblékání a například účes, a tak se začínají víc a víc podobat své polovičce.

Jedna z posledních studií na toto téma pochází z roku 2011 a ukazuje, že zásadním faktorem, jak si vybíráme partnery je podobnost s našimi rodiči. Často tak hledáme partnera, jenž má podobnou barvu vlasů nebo očí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.