Životní styl

18. listopadu 2020 05:59

Petra Kloidová

Mladá Britka je neuvěřitelně podobná Hermioně. Poznáte, která je která?

Lidé mě zastavují neustále na ulici, říká sedmnáctiletá Britka, která jako by z oka vypadla herečce Emily Watson, již dobře znáte z filmového Harryho Pottera jako Hermionu. Poznáte, kde je Emma a kde její dvojnice?

Sedmnáctiletá Ella Norton si podobnost s herečkou a aktivistkou Emmou Watson neuvědomovala do doby, než ji lidé začali pravidelně zastavovat na ulici. „Většinou se ptají na to, jestli jsem právě v Londýně nebo v Oxfordu,“ říká a usmívá se, protože zvědavé fanoušky musí vždy zklamat. I tak v Oxfordu zažila spoustu zajímavých situací, kdy se musela s dětmi v uniformách z Harryho Pottera několik hodin fotit a psát autogramy. Sama uznává, že to byla velice zvláštní situace, která ji trochu osvětlila to, jak se musí celebrity cítit každý den.

Fanoušci Harryho Pottera ji zastavují v podstatě denně, a tak se rozhodla nahrát na sociální síť Reddit svoji podobiznu vedle Emmy Watson. Příspěvěk měl ihned 65 tisíc sdílení a stal se virálním. Málokdo je totiž od sebe opravdu rozeznal.

Podoba není to jediné, co je spojuje

Stejně jako Emma Watson využívá své sociální sítě k šíření osvěty, snaží se o to i mladá Ella. Začíná se začleňovat do cosplayové komunity, která ji jako Hermionu přivítala velice vřele. Kromě toho stejně jako představitelka Hermiony miluje knihy a snaží se ty dobré doporučit dál.

Emma Watson zarazila celý svět, když se místo honby za novými rolemi, rozhodla jít studovat vysokou školu. „Studium mě neskutečně naplňovalo. Naučilo mě myslet analyticky. Pomohlo mi podívat se na svět z nových perspektiv. Dalo mi podněty k tomu, abych lépe porozuměla lidem. Jsem zároveň přesvědčená o tom, že i moje herecká kariéra díky němu bude zajímavější,“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Wonderland absolventka americké Brownovy univerzity v oborech anglická literatura, psychologie a filozofie.

Kromě toho se stala také aktivní ve spolupráci s OSN, kde veřejnosti přibližuje hlavně ženská práva a genderové stereotypy. Je taky tváří kampaně He for She, která cílí na muže, protože boje za ženská práva by se měli chopit i muži. Emma Watson prohlásila, že i feministky mají prsa a na jaře oslavila 30. narozeniny. Více se o ní dozvíte tady.

Emma Watson je také stále single nebo alespoň na ni žádný nový vztah v paparazzi sféře nepraskl.

EMMA WATSON NABÁDALA BĚHEM PRVNÍ VLNY KORONAVIRU, ABY ZŮSTALI DOMA:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.