Životní styl

16. prosince 2020 07:07

Anna Kopečková

Potřebujete originální a rychlý dárek? Vyrobte náramek z minerálů podle znamení zvěrokruhu

Minerály se v posledních letech těší velké oblibě a nejčastěji z nich lidé dělají náramky, které zvládne vyrobit i úplný začátečník. Kromě vzhledu nebo pozitivních účinků jednotlivých kamenů můžete vybírat i kombinace minerálů podle znamení zvěrokruhu.

Růženín, onyx, ametyst, tygří oko, křišťál nebo hematit patří k nejprodávanějším minerálům, ze kterých si lidé vyrábějí nejrůznější šperky. Každý minerál má vlastní jedinečnou barvu, tvar a spousta lidí věří i v jejich léčivou energii. To jsou hlavní důvody, proč stále stoupá zájem o šperky z těchto drahých kamenů. „Drahé kameny a minerály fascinovaly člověka od pradávna. Už ve starém Egyptě a Mezopotámii věřili, že kameny ovlivňují fyzické i psychické pochody v těle. Vyráběli z nich amulety, byly součástí lektvarů ochranných i posilujících. Lidé věřili, že drahé kameny mají moc zahánět zlé síly, neštěstí, neduhy, chrání před uřknutím a pomáhají překonat těžká období života. V poslední době se lidé k síle drahých kamenů opět začali obracet. Mezi kameny, které se neřadí mezi minerály, ale jsou v Česku velmi populární například mezi maminkami, patří jantarové korálky. Nosí je v době těhotenství, jelikož věří, že jantar chrání matku i miminko. Kupují je také pro své děti v době, kdy ratolestem rostou první zoubky,“ říká Martin Stibor, zakladatel společnosti Korálky.cz.

Minerály ve znamení zvěrokruhu

Náramky z minerálů a polodrahokamů jsou vhodným doplňkem jak na každodenní nošení, tak i pro slavnostní příležitosti. Kromě pozitivních účinků, které jsou jednotlivým minerálům připisovány, můžete vybírat minerály i podle znamení zvěrokruhu, a vytvořit tak z náramku zároveň talisman či amulet. Náramek z korálků z drahých kamenů a minerálů zvládne vyrobit skutečně každý, stačí jen jednotlivé korálky navléknout na pevný elastomer nebo dvojitou lycru a případně je doplnit ještě originálním přívěskem, který dodá náramku na osobitosti. Veškerý materiál seženete v každé dobré korálkárně, případně na internetu.

A jaká síla je připisována jednotlivým kamenům?

  • Pro lásku a dobré vztahy

Obrázkový jaspis pomáhá v rozhodování, růženín otevře srdeční čakru, červený korál dodá vášeň, ametyst přinese lásku, rodonit učí trpělivosti, bílý howlit učí mít rád sám sebe, dalmatin jaspis urovnává nesrovnalosti.

  • Na zlepšení koncentrace

Mahagonový obsidián prohlubuje logiku, fluorit pomáhá při učení, sodalit zvyšuje sebedůvěru, bílý onyx pomáhá koncentraci, fialový pruhovaný achát podporuje paměť, karneol pomůže vytyčit cíle, leopardí jaspis zlepšuje organizační schopnosti.

  • Pro dobrou náladu a vitalitu

Akvamarín navozuje vnitřní klid, modrý howlit harmonizuje pocity, citrín dodává pocit bezpečí, láva ochraňuje majitele, opalit dodává stabilitu, angelit přináší pocity míru, avanturín dodává energii.

  • Na snížení stresu

Černý pruhovaný achát snižuje úzkost, amazonit tiší emoce, červený pruhovaný achát pomáhá proti únavě, bílý korál navozuje pozitivní myšlenky, leopardí jaspis harmonizuje vztahy, modrý krajkový achát dodává energii, ametyst zvyšuje naděje.

  • Ke zvýšení sebedůvěry

Vločkový obsidián pomáhá odolávat nepřízni, sodalit uklidňuje mysl, karneol dodává průbojnost, fluorit přináší zručnost, černý onyx léčí stará traumata, mahagonový obsidián uklidňuje psychiku, hematit dodává rozhodnost k činům.

  • Proti strachu a depresi

Amazonit navozuje pocity klidu, tygří oko magenta vrací jiskru do života, pyrit dodává úlevu, citrín navozuje pocit bezpečí, černý onyx potlačuje fobie, lapis lazuli odhaluje vnitřní pravdu, modrý krajový achát léčí staré křivdy.

  • Pro podporu fantazie

Citrín projasní mysl, láva prohlubuje fantazii, karneol dodává energii, dalmatin jaspis napomáhá představivosti, bílý korál prohlubuje logiku, malachit pomáhá se přizpůsobit, brekciový jaspis mění nápady v činy.

  • Pro klidný spánek

Hematit navozuje pocit bezpečí, lapis lazuli uklidňuje mysl, šedý jaspis dodává hezké sny, ametyst pomáhá s nespavostí, červený korál zahání noční můry, křišťál podporuje hluboký spánek.

Pozor na padělky

V dnešní době se padělá téměř vše, o co lidé projeví větší zájem, minerály nevyjímaje. „Jejich padělky se nejčastěji vyrábějí z lisovaných minerálních drtí, ale i z obyčejného skla nebo pryskyřice. Podvodníci dotáhli podobu falzifikátů téměř k dokonalosti, a je proto velmi obtížné rozeznat je od pravých minerálů,“ vysvětluje Martin Stibor. Podle něj může ale na padělek upozornit několik faktorů. Velmi častým omylem je například to, že sytější barva automaticky určuje pravost kamene. Některé druhy minerálů jsou přirozeně velmi světlé a objeví-li se na trhu v tmavším provedení, nejspíš nejsou pravé. Také kresba na korálcích by měla být unikátní, nikoli pravidelná. Pravost lze poznat i na omak. Pravý kámen je na omak studenější než sklo, déle se v ruce zahřívá a déle naopak teplo drží, protože má lepší tepelné vlastnosti než sklo. A dobrým ukazatelem pravosti je samozřejmě cena – falešné minerály bývají mnohem levnější než ty pravé. Vždy je dobré porovnat cenu v různých obchodech a pokud je někde výrazně nižší, něco nejspíš není v pořádku. Ani luxusní druhy minerálů vám ale nemusí udělat vítr v peněžence. Například rubín, smaragd nebo jantar jsou hitem letošního roku a nejedná se o nijak extrémně drahé minerály. Smaragdový korálek lze pořídit už za 19 korun.

Nechte se inspirovat náramky, které jsou univerzální, nebo se hodí pro jednotlivá znamení zvěrokruhu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.