Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?

Zvolit správné ingredience do cukroví může být občas oříšek. Zvlášť, když chcete upéct svému muži či partnerovi takové ořechové cukroví, které zároveň nepozorovaně zvýší hladinu jeho testosteronu a z mrzutého taťky se tak stane opět muž s velkým „M“.
Vydáno: 14.12.2018
Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?
Autor: iStock Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Víte, které ořechy byste měli upřednostnit, nebo dokonce kterým se vyhnout? Několik studií potvrdilo jejich vliv na snížení kardiovaskulárních chorob a zlepšení mozkových funkcí. Ořechy jsou bohaté na vlákninu, obsahují důležité aminokyseliny a mikroživiny. Ale které ořechy jsou prospěšné pro testosteron – mužský hormon?

Do receptů na ořechové cukroví zařaďte:

Makadamové ořechy

Jsou označované za krále ořechů. Obsahují velké množství mastných kyselin, které jsou důležité pro dobré zdraví, protože pomáhají zlepšovat absorpci různých živin v těle. Podporují tvorbu mužského hormonu a pyšní se řadou vitamínů, minerálů a pozitivních účinků. Oblíbené jsou i pro svoji nasládlou a jemnou chuť.

Para ořechy

Jsou známé taky jako brazilské ořechy. Mají lahodnou, nasládlou chuť. Najdete v nich zinek, selen, fosfor, vápník, hořčík, minerály, které jsou důležité pro testosteron. Posilují imunitní systém, podporují růst svalové hmoty, zlepšují trávicí proces, snižují riziko rakoviny a zvyšují plodnost mužů.

Tygří ořechy 

Tahle superpotravina plná vitamínů je o něco sladší než mandle. Chutí připomíná kokos a mandle. Tygří ořech je zdrojem fosforu, vápníku, železa, hořčíku, draslíku a vitamínů H, C a E. A je ideální nejen pro zvýšení testosteronu.

S jakými ořechy opatrně:

Pak je tu ale i druhá skupina ořechů. Jsou to bohužel hlavně takové, které mužům nejvíce chutnají a jsou lehce dostupné. Pokud však sní větší množství, dojde spíše ke snížení hladiny testosteronu, což má za následek mimo jiné podrážděnost, nechuť, ale i nezájem o sex. Ze seznamu často konzumovaných ořechů byste měli vyškrtnout vlašské ořechy, pistácie i arašídy.

Vlašské ořechy 

Jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které zvyšují tvorbu SHBG (globulin vážící pohlavní hormony) o 10 až 20 %, a snižují tak množství volného testosteronu v těle. „Na druhou stranu jsou vlašské ořechy bohaté na arginin podporující tvorbu oxidu dusnatého a tím i erekci. Proto se jim nemusíte úplně vyhýbat, jen to s nimi nepřehánějte,“ říká David Buchta, odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu.

Arašídy 

Zapomeňte na večery s arašídy u televize. Tyto ořechy sice také obsahují řadu vitamínů a minerálů prospěšných lidskému tělu, ale na tvorbu testosteronu mají spíše negativní vliv. Zejména u těchto ořechů tedy platí čím méně, tím lépe. Budete-li je konzumovat po hrstech jako slavná Marfuška, hrozí vám i nadváha či obezita.

Pistácie 

I přes značné blahodárné účinky těchto ořechů obsahují pistácie větší množství fytosterolů a je dokázané, že snižují hladinu testosteronu u mužů.

„Všeobecně jsou ořechy bohaté na fytosteroly, které snižují hladinu cholesterolu v těle. Pro mnoho lidí to může znít jako dobrá zpráva, ale téměř všechny hormony v těle (včetně testosteronu) se produkují z cholesterolu. Proto je důležitý vyrovnaný jídelníček,“ vysvětluje odborník. Pokud vám není jídelníček a životospráva vašeho partnera lhostejná, kupte mu vhodné přírodní vitamíny ryze pro muže. 

Článek je zařazen v: testosteron, ořechy, cukroví, Vánoce
Reklama