zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?

Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?
Autor: iStock Pozor na ořechy v cukroví! Jaké vybrat, aby nebyl z muže mrzutý taťka?
anna kopečková , Vydáno: 14.12.2018
Zvolit správné ingredience do cukroví může být občas oříšek. Zvlášť, když chcete upéct svému muži či partnerovi takové ořechové cukroví, které zároveň nepozorovaně zvýší hladinu jeho testosteronu a z mrzutého taťky se tak stane opět muž s velkým „M“.

reklama

Víte, které ořechy byste měli upřednostnit, nebo dokonce kterým se vyhnout? Několik studií potvrdilo jejich vliv na snížení kardiovaskulárních chorob a zlepšení mozkových funkcí. Ořechy jsou bohaté na vlákninu, obsahují důležité aminokyseliny a mikroživiny. Ale které ořechy jsou prospěšné pro testosteron – mužský hormon?

Do receptů na ořechové cukroví zařaďte:

Makadamové ořechy

Jsou označované za krále ořechů. Obsahují velké množství mastných kyselin, které jsou důležité pro dobré zdraví, protože pomáhají zlepšovat absorpci různých živin v těle. Podporují tvorbu mužského hormonu a pyšní se řadou vitamínů, minerálů a pozitivních účinků. Oblíbené jsou i pro svoji nasládlou a jemnou chuť.

Para ořechy

Jsou známé taky jako brazilské ořechy. Mají lahodnou, nasládlou chuť. Najdete v nich zinek, selen, fosfor, vápník, hořčík, minerály, které jsou důležité pro testosteron. Posilují imunitní systém, podporují růst svalové hmoty, zlepšují trávicí proces, snižují riziko rakoviny a zvyšují plodnost mužů.

Tygří ořechy 

Tahle superpotravina plná vitamínů je o něco sladší než mandle. Chutí připomíná kokos a mandle. Tygří ořech je zdrojem fosforu, vápníku, železa, hořčíku, draslíku a vitamínů H, C a E. A je ideální nejen pro zvýšení testosteronu.

S jakými ořechy opatrně:

Pak je tu ale i druhá skupina ořechů. Jsou to bohužel hlavně takové, které mužům nejvíce chutnají a jsou lehce dostupné. Pokud však sní větší množství, dojde spíše ke snížení hladiny testosteronu, což má za následek mimo jiné podrážděnost, nechuť, ale i nezájem o sex. Ze seznamu často konzumovaných ořechů byste měli vyškrtnout vlašské ořechy, pistácie i arašídy.

Vlašské ořechy 

Jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které zvyšují tvorbu SHBG (globulin vážící pohlavní hormony) o 10 až 20 %, a snižují tak množství volného testosteronu v těle. „Na druhou stranu jsou vlašské ořechy bohaté na arginin podporující tvorbu oxidu dusnatého a tím i erekci. Proto se jim nemusíte úplně vyhýbat, jen to s nimi nepřehánějte,“ říká David Buchta, odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu.

Arašídy 

Zapomeňte na večery s arašídy u televize. Tyto ořechy sice také obsahují řadu vitamínů a minerálů prospěšných lidskému tělu, ale na tvorbu testosteronu mají spíše negativní vliv. Zejména u těchto ořechů tedy platí čím méně, tím lépe. Budete-li je konzumovat po hrstech jako slavná Marfuška, hrozí vám i nadváha či obezita.

Pistácie 

I přes značné blahodárné účinky těchto ořechů obsahují pistácie větší množství fytosterolů a je dokázané, že snižují hladinu testosteronu u mužů.

„Všeobecně jsou ořechy bohaté na fytosteroly, které snižují hladinu cholesterolu v těle. Pro mnoho lidí to může znít jako dobrá zpráva, ale téměř všechny hormony v těle (včetně testosteronu) se produkují z cholesterolu. Proto je důležitý vyrovnaný jídelníček,“ vysvětluje odborník. Pokud vám není jídelníček a životospráva vašeho partnera lhostejná, kupte mu vhodné přírodní vitamíny ryze pro muže. 

Anna Kopečková

reklama

Související témata: testosteron , ořechy , cukroví , Vánoce , ořechové cukroví , ořechy zdraví

reklama

Přečtěte si také

reklama