Prokletí Kennedyů znovu udeřilo. Tragická smrt se nevyhýbá ani ženskému pokolení

Ačkoliv to mnozí členové rodiny Kennedyových popírají, zdá se, že se nad jejich osudy vznáší neprolomitelné prokletí. Záhadné smrti, tragické události, ale i boje se závislostmi, psychikou a nevydařenými manželstvími se totiž jejich rodu drží už po několik generací. A nevyhýbají se mužům ani ženám.

Na konci letošního března byla prohlášená za nezvěstnou vnučka Roberta F. Kennedyho, bývalého senátora a bratra JFK. Maeve Kennedy Townsend společně se svým synem Gideonem zmizeli po nehodě na kánoi v zálivu Chesapeake. Po několikadenním pátrání pak policie našla tělo její i jejího syna. Stali se tak zatím posledními oběťmi tradovaného prokletí dynastie, které se dodnes přezdívá americká královská rodina.

V to věřila už legendární první dáma Jacqueline Kennedyová. Když byl spáchán atentát na jejího prvního manžela a prezidenta Johna F. Kennedyho a o pět let později i na jeho bratra Bobbyho, byla přesvědčená o tom, že nikdo z její rodiny není v bezpečí. To se ukázalo být až mrazivě pravdivé. Tragické osudy provázely potomky napříč generacemi a zdaleka se netýkaly jen mužských příslušníků.

Divokou sestru JFK poslali na lobotomii

S mladší sestrou JFK Rosemary byly problémy už od dětství. Zaostávala za svými vrstevníky a učení jí zdaleka nešlo tak dobře jako ostatním sourozencům. Situaci ještě zhoršovaly její prudké kolísání nálad, a tak se rodiče po neúspěšném pokusu o „převýchovu“ u řádových sester rozhodli poslat ji ve 23 letech na lobotomii.

Místo zmírnění emočních výkyvů a výbuchů vzteku však operace způsobila snížení intelektu Rosemary na úroveň dvouletého dítěte. Postupně naprosto zmizela ze společenského života, přičemž její rodiče to dlouho vysvětlovali vrozenou mentální vadou. Nakonec se dožila 86 let a většinu života strávila v ústavech.

Další sestru JFK potkala smrt v letadle

Tragickému osudu se nevyhnula ani její sestra Kathleen. Čtyři roky poté, co si s velkou pompou vzala Williama Cavendishe, markýze z Harringtonu. S politikem a důstojníkem britské armády se setkala v Anglii, kde pracovala pro Červený kříž. I přesto, že rodiče Kathleen jejich lásku odmítali kvůli odlišné víře, v květnu roku 1944 se vzali. Pouhé čtyři měsíce po svatbě však Williama zabil během bitvy v Belgii německý ostřelovač.

Nešťastná vdova se po nějaké době opět zamilovala, tentokrát do lorda Petera Fitzwilliama, který se zrovna rozváděl. Ani s tím rodiče samozřejmě nesouhlasili, takže se snoubenci vydali do Paříže přesvědčit otce Kathleen, aby jím posvětil sňatek. 13. května 1948 ale při odletu z hlavního města Francie na dovolenou do Francouzské riviéry jejich letadlo zasáhla silná bouřka, havarovalo a milenci i další dva členové na palubě zahynuli.

Legendární první dáma přišla o dvě děti

Taky manželku JFK Jacqueline potkaly kruté životní rány. S budoucím prezidentem se vzali v roce 1953 a již za pár měsíců první dáma potratila. V roce 1956 se jim narodila už mrtvá dcera Arabella. Jejich manželství se v té době dostalo do těžké krize, sama Jackie se o něm vyjadřovala jako o vztahu dvou ledovců.

Ty začaly roztávat, když se jim postupně narodily dvě zdravé děti Caroline a John. To další, v roce 1963 předčasně narozený Patrick, však vážilo necelá dvě kila, trpělo respirační poruchou a zemřelo o dva dny později.

Nejprve rozvod, pak sebevražda

Další ženou, které se nevyhnulo neštěstí spojené s rodem Kennedyů, byla Mary Richardson. Krásná a inteligentní architektka si v roce 1994 vzala Roberta Kennedyho juniora, prominentního právníka a syna bývalého senátora Roberta F. Kennedyho. Společně měli čtyři děti.

Kvůli jejím depresím a problémům s alkoholem ale Robert v roce 2010 požádal o rozvod a dostal do péče i všechny potomky. O dva roky později se Mary v New Yorku oběsila. O pouhé dva roky později se pak Mary, která byla po odloučení s manželem dvakrát zatčena kvůli řízení pod vlivem, doma oběsila.

Vnučku Roberta F. Kennedyho zabily drogy

Deprese trápily i Saoirse Kennedy Hill. Vnučku Roberta F. Kennedyho loni v srpnu nalezli bezvládně ležet v rodinném sídle v Hyannisu ve státě Massachusetts. Převoz do nemocnice už byl zbytečný. Lékaři konstatovali smrt způsobenou pravděpodobně předávkováním drog.

Křehká dívka před smrtí dokonce připustila, že ji zneužil někdo blízký. „Naše srdce jsou otřesena ztrátou naší milované Saoirse," uvedla v prohlášení Kennedyho rodina a možná už tehdy se její členové báli, za jak dlouho podobnou větu budou muset pronést znova.

Autor: Kristýna Šťastná


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.