Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Seznam novoročních předsevzetí, která (zase) nedodržíte

A zase je to tady. Opět si dáme prvního ledna jedno až deset předsevzetí a po nějaké době si budeme v duchu vyčítat, že jsme už zase selhali, a budeme se cítit pod psa.
Vydáno: 01.01.2019
Seznam novoročních předsevzetí, která nedodržíte
Autor: istock.com Seznam novoročních předsevzetí, která nedodržíte

Vnímáme totiž přechod starého roku do nového jako zvláštní, magický a mocný natolik, že stejně intenzivní je i náš pocit selhání a prázdnoty, který nedodržené předsevzetí doprovází. Většinou se rozhodneme rychle, bez poctivého a dlouhého přemýšlení. Prvního ledna je prostě úžasné datum, a tak skoncuji s alkoholem, konečně se naučím thajsky, budu vzornou manželkou, přestanu se hádat s tchyní…  A co ještě?

1) Už nebudu utrácet

Ostatně ani není co, vždyť veškeré úspory pohltily vánoční nákupy potravin a dárků pro celou rodinu. Takže skutečně musíme šetřit a "utahovat opasek", což nám vydrží asi tak měsíc, než přijde další výplata. A poté, co jsme několik týdnů třeli bídu s nouzí, nekoupili si ani bižuterii, ani šálu, nešli ani do kavárny na dortíček, se úplně třeseme na nějakou tu malou radost ze života – a tak pořádně provětráme peněženku.

2) Zhubnu o dvacet kilogramů

Nad tímhle předsevzetím se spolehlivě válejí smíchy všichni provozovatelé posiloven. K hubnutí musí být opravdu silná motivace, ne jen fakt, že je zrovna první lednový týden a všichni kolem nás si horempádem dávají předsevzetí. Začátkem roku posilovny praskají ve švech, ale přijďte se tam podívat o měsíc později, najdete jen recepční zívající nudou. Nebude přece jen lepší bojovat o štíhlou linii na jaře, až bude tepleji a nebudeme mít permanentní chuť zahřát se vepřovou pečení s knedlíkem??

3) Kouření a pití navždy patří minulosti

I tohle předsevzetí patří mezi naše každoroční. Myslíme na ně zhruba první dva týdny na začátku roku a poté od nich postupně ustupujeme. O to horší pak míváme výčitky svědomí. Pravdou ovšem je, že skoncovat s kouřením je dobrý nápad. Loučit se definitivně i s alkoholem je dětinské. Opravdu si už nikdy nedáte ani skleničku cinzana, případně v létě pár loků studeného piva? No tak vidíte!

4) Nebudu se hádat s rodinou

Osmdesát pět procent z těch, co si dávají předsevzetí, si na jejich plnění vyláme zuby a trápí je pak psychická kocovina. Tím snáze pak opětovaně porušují předsevzetí týkající se zlepšení vztahů se svými nejdražšími. Vedení špatným svědomím jsou čím dál podrážděnější a hádají se jako o život kvůli maličkostem. Hulákají na děti a partnery: Kdo zas nechal na chodbě rozsvíceno? Proč tu máte takovej binec? A odpadky vynese kdo, zase já jako vždycky?

5) Najdu si novou a lepší práci

To se to plánuje za rachotu ohňostroje a veselého cinkání sklenek se šampaňským. Když pak dojde na šedivou lednovou realitu a my se ocitneme zpět u svého psacího stolu, kde máme ten svůj počítač, kaktus, manželovu fotku v rámečku a v šuplíku tatranku, najednou se nám už nic měnit nechce. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše, říkáme si v duchu a zapomínáme na to, že naše gáže připomíná almužnu a šéf vzteklého psa.

-EM-

Článek je zařazen v: předsevzetí, novoroční předsevzetí, kouření, hubnutí, alkohol