Seznam novoročních předsevzetí, která (zase) nedodržíte

A zase je to tady. Opět si dáme prvního ledna jedno až deset předsevzetí a po nějaké době si budeme v duchu vyčítat, že jsme už zase selhali, a budeme se cítit pod psa.

Vnímáme totiž přechod starého roku do nového jako zvláštní, magický a mocný natolik, že stejně intenzivní je i náš pocit selhání a prázdnoty, který nedodržené předsevzetí doprovází. Většinou se rozhodneme rychle, bez poctivého a dlouhého přemýšlení. Prvního ledna je prostě úžasné datum, a tak skoncuji s alkoholem, konečně se naučím thajsky, budu vzornou manželkou, přestanu se hádat s tchyní… A co ještě?

1) Už nebudu utrácet

Ostatně ani není co, vždyť veškeré úspory pohltily vánoční nákupy potravin a dárků pro celou rodinu. Takže skutečně musíme šetřit a "utahovat opasek", což nám vydrží asi tak měsíc, než přijde další výplata. A poté, co jsme několik týdnů třeli bídu s nouzí, nekoupili si ani bižuterii, ani šálu, nešli ani do kavárny na dortíček, se úplně třeseme na nějakou tu malou radost ze života – a tak pořádně provětráme peněženku.

2) Zhubnu o dvacet kilogramů

Nad tímhle předsevzetím se spolehlivě válejí smíchy všichni provozovatelé posiloven. K hubnutí musí být opravdu silná motivace, ne jen fakt, že je zrovna první lednový týden a všichni kolem nás si horempádem dávají předsevzetí. Začátkem roku posilovny praskají ve švech, ale přijďte se tam podívat o měsíc později, najdete jen recepční zívající nudou. Nebude přece jen lepší bojovat o štíhlou linii na jaře, až bude tepleji a nebudeme mít permanentní chuť zahřát se vepřovou pečení s knedlíkem??

3) Kouření a pití navždy patří minulosti

I tohle předsevzetí patří mezi naše každoroční. Myslíme na ně zhruba první dva týdny na začátku roku a poté od nich postupně ustupujeme. O to horší pak míváme výčitky svědomí. Pravdou ovšem je, že skoncovat s kouřením je dobrý nápad. Loučit se definitivně i s alkoholem je dětinské. Opravdu si už nikdy nedáte ani skleničku cinzana, případně v létě pár loků studeného piva? No tak vidíte!

4) Nebudu se hádat s rodinou

Osmdesát pět procent z těch, co si dávají předsevzetí, si na jejich plnění vyláme zuby a trápí je pak psychická kocovina. Tím snáze pak opětovaně porušují předsevzetí týkající se zlepšení vztahů se svými nejdražšími. Vedení špatným svědomím jsou čím dál podrážděnější a hádají se jako o život kvůli maličkostem. Hulákají na děti a partnery: Kdo zas nechal na chodbě rozsvíceno? Proč tu máte takovej binec? A odpadky vynese kdo, zase já jako vždycky?

5) Najdu si novou a lepší práci

To se to plánuje za rachotu ohňostroje a veselého cinkání sklenek se šampaňským. Když pak dojde na šedivou lednovou realitu a my se ocitneme zpět u svého psacího stolu, kde máme ten svůj počítač, kaktus, manželovu fotku v rámečku a v šuplíku tatranku, najednou se nám už nic měnit nechce. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše, říkáme si v duchu a zapomínáme na to, že naše gáže připomíná almužnu a šéf vzteklého psa.

-EM-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.