Slavíte v únoru narozeniny? Máte spoustu výhod do života

Jaké to je narodit se v nejkratším měsíci v roce? Vědci tvrdí, že skvělé, protože vám narození právě koncem zimy dává spoustu výhod do života! Kromě toho jste ve skvělé společnosti, protože v únoru se narodila spousta slavných a úspěšných lidí, mezi nimiž je i poměrně dost amerických prezidentů.

Únor je nejen nejkratším měsíce v roce, a to i v případě, že jde o přestupný rok, ale bývá spolu s lednem i nejchladnějším měsícem. Zajímavé je, že ani jeden z těchto dvou měsíců původně mezi měsíci vůbec nebyl. Starý římský kalendář totiž obsahoval jen 10 měsíců a leden a únor do něj byly přidány až za vlády druhého římského krále Numa Pumpilia 700 let před naším letopočtem. Oba nové měsíce měly původně 28 dní a není úplně jasné, jak získal leden nakonec o několik dní víc.

Odkud vzal svůj název?

Český název únor se vztahuje ke slovesu nořit nebo jeho starší podobě unořovat. To proto, že v únoru bývá občas obleva, lámou se ledy, sníh polevuje, objevuje se mokro. Nebo také že sníh a led tají a země se začíná nořit ve vodu a bláto. V angličtině se únoru říká February a v mnoha dalších jazycích je tento název podobný. Jde o variantu původně latinského názvu Februarius, odvozeného od římského festivalu zvaného Februa, během něhož byli lidé rituálně umýváni.

Co na to věda?

Věda ukazuje, že děti narozené v únoru mají výhody téměř ve všem, počínaje fyzickým vzrůstem přes kreativitu až po prezidentské ambice.

Podle studie z roku 2006, kterou provedli vědci z Harvardu a která zahrnovala 21 000 dětí z celého světa, byly sedmileté děti narozené v únoru vyšší a vážily víc v porovnání se svými vrstevníky narozenými v jiných měsících roku. Určitě vás proto nepřekvapí, že i jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Michael Jordan slaví narozeniny 17. února.

Stejná studie ukázala, že únorové děti byly nejlepší v řadě testů inteligence. Opět se tedy prokázalo, že děti narozené na přelomu zimy a jara bývají větší a chytřejší.

Různé studie také potvrdily, že lidé narození v chladnějších měsících roku jsou méně náchylní k výkyvům nálad a bývají méně podráždění. Jedna studie vědců z Nového Zélandu dokonce zjistila, že malé děti ve věku 4–5 let se v porovnání se svými vrstevníky mnohem lépe chovaly k ostatním dětem a lépe s nimi navazovaly přátelství.

Studie vypracovaná britským úřadem pro statistiku odhalila, že děti narozené v únoru budou pravděpodobně umělci. Další možností jsou dopravní policisté.

Studie uveřejněná v časopise Journal of Social Sciences také prokázala, že opravdu velké procento slavných lidí se narodilo právě v únoru, přesněji ve znamení Vodnáře. Zajímavé je, že to nejsou pouze umělci, ale je mezi nimi i poměrně dost amerických prezidentů.

NARODILI JSTE SE VE ZNAMENÍ VODNÁŘE? PAK MÁTE TYTO SKVĚLÉ VLASTNOSTI

Co říká astrologie?

Lidé narození v únoru patří buď do vzdušného znamení Vodnáře (do 20. února) nebo do vodního znamení Ryb (od 21. února).

Vodnáři jsou považováni za velmi originální a progresivní myslitele s humanitárními sklony. Jsou to idealisté, mají stále nové a nové nápady, milují pokrok a inovace. Jsou upřímní a otevření, důležitá je pro ně nezávislost. A také milují pohyb a cestování, takže se s nimi rozhodně nudit nebudete. Tiché a mlčenlivé Ryby bývají velmi soucitné, rády pečují o druhé, často jsou ale i přecitlivělé, takže se snadno nechají ovlivnit svým okolím. Často bývají umělecky založené, mají neuvěřitelnou fantazii a také schopnost vcítit se do druhých lidí.

VELKÝ HOROSKOP NA ÚNOR 2020

Únorové kameny a květiny

Únorovým kamenem je krásně fialový ametyst. Ve starověkém Řecku se o něm tvrdilo, že dokáže udržet mysl svého nositele jasnou a bystrou, o několik století později o tomto kameni Leonardo da Vinci prohlašoval, že povzbuzuje myšlení a zbavuje člověka zlých myšlenek. Ametyst bývá také spojován s mírem, stabilitou, odvahou a silou.

K únoru patří hned dvě květiny – fialka symbolizující věrnost a oddanost a primulka symbolizující mládí a neutuchající lásku.

Slavní narození v únoru

Pokud jste se narodili v únoru, jste nepochybně v dobré společnosti. Kromě jiných se v tomto měsíci narodili například Božena Němcová (4. února 1820), Jan Werich (6. února 1905), Ronald Reagan (6. února 1911), Thomas Alva Edison (11. února 1847), Jennifer Aniston (11. února 1969), Abraham Lincoln (12. února 1809), Jaromír Jágr (15. února 1972), John Travolta (18. února 1954), George Washington (22. února 1732), Steve Jobs (24. února 1955), Elizabeth Taylor (27. února 1932).

-jk-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.