Životní styl

24. července 2019 10:00

redakce Prima Zoom

Už jste slyšeli o ekosexuálech? A nepatříte náhodou mezi ně?

Třídíte pravidelně odpad? Vzdali jste se plastových brček i kelímků? Pokud se snažíte žít ekologicky, můžete být na sebe hrdí. Nepřerostly ale vaše ekologické aktivity v určitou patologii? Nestali se z vás ekosexuálové? Tito jedinci totiž pozvedli svou lásku k planetě na zcela jinou úroveň.

Co je tedy ekosexualita? Jestliže si představujete, jak se někdo miluje na trávě s pampeliškami a se stromy, máte v podstatě pravdu. Jedná se o trend v sexuální identitě, která víceméně znamená všechno od doslovného sexuálního aktu se Zemí až po co nejšetrnější chování k životnímu prostředí.

Když Země není matkou, ale milenkou

Ekosexualita je všude tam, kde se ekologie setkává se sexuologií. Tito lidé si planetu Zemi představují spíše coby milenku nebo milence než jako matku. Ekosexualita zahrnuje všechny jedince, kteří se chovají k přírodě více jako k smyslnému partnerovi než k něčemu, o co je třeba pečovat a co by se mělo chránit. Neexistuje ale žádný návod, jak ekosexualitu vyjadřovat. Člověk má naprostou svobodu, jak tuto vášeň pojme.

Jak se ekosexualita projevuje?

Jedním z nejobyčejnějších způsobů, kdy žijete v duchu ekosexuality, je používat biologicky rozložitelné nebo organické sexuální pomůcky a produkty. Osoba, která tímto způsobem vyjadřuje svou ekosexualitu, nakupuje sexuální hračky nebo hygienické pomůcky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tím, že člověk používá produkty nezatěžující naši planetu, může dojít k jistému uspokojení a naplnění pocitu splynutí s planetou.

Na opačném konci spektra ekosexuálů jsou jedinci, kteří se se Zemí doslova potřebují pomilovat, jinak je to nevzruší. Pro některé lidi je sex s přírodou nebo sex s partnerem v přírodě, kdy ji začleňují do svého styku, způsob, jak se rozpálit. O co se konkrétně jedná? Například je to potřeba cítit na kůži drsnou a zemitou hlínu nebo trávu. Nebo vědomí, že součástí vašeho sexuálního splynutí s partnerem je i příroda.

Soulož se Zemí poskytne maximální propojení

Ekosexuálové chtějí natolik chránit přírodu a zároveň tak milují Zemi, že mají pocit, že ji potřebují začlenit i do svých nejniternějších a nejintimnějších chvilek, mezi něž samozřejmě patří i sex. Tímto způsobem vyjadřují svou oddanost Zemi a také sexualitu. Podle nich tak dochází k odstranění jakýchkoliv bariér mezi lidmi a přírodou.

Kam vůbec ekosexualitu zařadit? Na spektru sexuální identity může spadat naprosto kamkoliv, od hetero či homosexuality až po transsexualitu.

Motivací bylo zatraktivnit ekologii

Proč vůbec ekosexualita vznikla? Proč se rozvinula? Má být jedním ze způsobů, jak inspirovat lidi, aby měli k naší planetě bližší vztah. Ekosexuálové si slibují, že se tím zatraktivní zájem o životní prostředí, že bude více zábavné, rozmanité a také sexy. A pravda je, že těch, kteří touží splynout s přírodou, už běhá po světě poměrně dost.

-šp-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.