Prima maminka

31. října 2017 13:00

Martina Čerňanská

Chcete žít víc ekologicky? Poradíme vám, jak na to!

V současné době všichni usilujeme o zdravý životní styl. A tak se můžeme leckdy přetrhnout, aby tomu tak skutečně bylo.

Ale skutečně tomu tak je? Přinášíme vám tipy, jak žít víc ekolgicky!

Céčka klidně zase sbírejte, éčka ale rozhodně ne!

Na pravou míru je nutné si osvětlit, že ne všechny éčka jsou v zásadě zdraví škodlivá. Tímto jednoslovným písmenkem spolu s čísly jsou totiž označovány i látky, kterých se není třeba bát. Avšak na druhou stranu mnohem početnější skupinu tvoří ty, jímž se nevyplatí holdovat dvakrát často a nejlépe je nejíst vůbec. Tak řádně zkoumejte etikety.

Pozor na rtuť

Milujete mořské ryby, holdujete jim celkem často a u zubaře si necháváte dávat do zubů plomby s amalgámem? Přesně těmito způsoby se můžeme dostat do styku s rtutí a jinými těžkými kovy, které pro naše tělo nejsou příznivé. Snažte se konzumovat ryby lovené z otevřeného moře, nikoli z klecového chovu, a co se týká amalgámu jeho (ne)škodlivost je stále terčem spekulací. Pečujte o svůj chrup, popřípadě vsaďte na bílou plombu a zamilujte si zubní pasty přírodního původu (kombinace bylin, mořské soli či koloidního stříbra), které jsou mnohem přátelštější k zubům i dásním.

Plasty nejsou ideální volba

Vyhněte se popíjení vody z plastových láhví. Naopak si ji načerpejte do té skleněné. Je rozhodně lepší mít se před ftaláty na pozoru. Kečup a jiné výrobky si také raději kupte ve skle, stejně si počínejte také s krémy a jinými kosmetickými zlepšováky.

Na pocení vyzrajte jinak

Antiperspiranty a jiné prostředky v boji proti pocení s obsahem hliníkových solí údajně nejsou zrovna nejideálnější. V této souvislosti se dokonce mluví o možném rozvoji rakovinu prsu, avšak k finálnímu verdiktu nedošlo. Dezinfekční schopnosti má například čajovník.

Mějte doma citroník

Milujete kandovanou citrusovou kůru? V nejlepším případě vsaďte na bio citrusy, popřípadě si doma ve skleníku vypěstujte ty vlastní, ať máte jistotu. Chemicky ošetřené plody jen těžko zbavíte důkladným omytí všech postřiků.

Stimulant energie na vlně přírody

Potřebujete dodat tělu energii, vitalitu a jasnou mysl? Pak se vykašlete na energy drinky, které jsou plné kofeinu, cukrů, sladidel a jiných. Uvařte si maté nebo zkuste guaranu. Stimulačně působí také tolik populární zelený čaj jménem matcha tea.

Stop igelitkám

Do obchodu si vždy berte s sebou látkové tašky a odmítejte používání těch igelitových. Místo sáčku a potravinářských folií dětem zabalte svačinu do k tomu určených boxů.

Používejte menstruační kalíšek

Místo bělených vložek a tamponů vsaďte na ekologickou variantu v podobě pratelných textilních vložek, menstruačního kalíšku či popřípadě tamponu z moře.

Šetřete na druhou

Nemějte zábrany chodit do second handu a knihovny. V obou případech šetříte nejenom vaši peněženku, ale také přírodu.

Jděte na to od lesa

Šetřete vodou, choďte více pěšky, nekupujte polotovary, vařte pro celou rodinu a dřív než se natáhnete po lécích, zkuste na to jít přírodně. Jak? Hlava nás mnohdy bolí kvůli nedostatku tekutin, tak se napijte, na nemožnost usnout zabírají jak procházky, tak kozlík či meduňka. A pokud chcete být těhotná a váš cyklus stávkuje, neváhejte se ho pokusit nastartovat hormonální jógou. Mnohé ženy našly se svým ženstvím společnou řeč i mimo pojídání syntetických hormonů v pilulích.

Myslete na ostatní

Zajímejte se o příběh vašeho oblečení. Ne, opravdu jsme se nezbláznili. Zajímejte se, jakým způsobem byl získán daný materiál, a v jakém prostředí vám šaty či kalhoty ušili.

EKO a přitom levné praní

„Peru ekologicky. Proč utrácet za předražené gely a prášky, když si za pomoci prací sody, dílu vody a marseillského mýdla můžete připravit ten zcela eko a navíc levně,“ tvrdí Elena (33).

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: LZ


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.