Vojta Dyk v New Yorku narazil: Pokud nejste Johnny Depp nebo Brad Pitt, neznamenáte nic

Herec a zpěvák Vojtěch Dyk (34) prožívá vydařené období. Vedle zisku ceny Thálie vydal během svého pobytu v New Yorku multižánrové hudební album. Co si ze své pracovní zkušenosti za oceánem odnesl a jak si užil svátky s rodinou?

Úspěšnému herci a zpěvákovi Vojtěchu Dykovi, který loni obdržel cenu Thálie za titulní roli v muzikálu Legenda jménem Holmes, se v současnosti skutečně daří. Důkazem je i hudební album vydané během pobytu v New Yorku inspirované všemi žánry, které má rád. Fanoušci se tak dočkají velmi rozmanitých stylů od operní hudby přes soul či funk až po gospel. Z pracovního života za oceánem si navíc přinesl i několik užitečných poznatků.

Mít práci je v New Yorku cenný dar

„Je to zajímavá zkušenost už jen proto, že pokud člověk není zrovna Johnny Depp nebo Brad Pitt, neznamená tam vůbec nic,“ okomentoval Dyk v Show Jana Krause své zážitky s tím, že i díky tomuto prozření podle něj celý projekt splnil svůj účel. „Muzikanti se tam víc snaží. Sjíždějí se tam lidé odevšud, je tam velká konkurence, takže mít práci je tam skutečně cenný dar,“ myslí si. „Navíc všichni dobře vědí, že jakákoli profesionálně odvedená práce jim může zase dohodit jinou práci,“ doplnil svá slova.

Vojtěch Dyk se netají ani obdivem ke zpěvákům víceméně jakéhokoli místního kostela: „Mají rozsah patnáct oktáv a umějí něco, o čem se mi ani nemůže zdát…, což člověka pěkně usadí zpátky: ‚Uvědom si, chlapečku, co jsi, jestli vůbec něco jsi…‘,“ nebál se uvést věci na pravou míru. Zdaleka však nevychvaluje jen New York.

Podle svých slov má velmi rád taky Prahu, a dokonce i Brno, což s sebou přináší řadu „nekorektních“ vtipů, vždy však v duchu přátelského pošťuchování. „Na každém koncertě se ptám: ‚Kdo je tady z Brna?‘ A lidi odpovídají: ‚My!‘ A já na to: ‚To nevadí!‘,“ předvedl se smíchem muzikant na červeném gauči u Jana Krause a vzápětí dodal, že svou náklonnost k Brnu a Brňanům myslí opravdu vážně.

Mše a deset deka štěstí s rodinou

Vedle zpěvákovy nové desky se dostalo i na jeho slavné nastudování Mše Leonarda Bernsteina, kterého upřímně obdivuje. „Bernstein má ohromný dar, že využívá nějaké podvědomé vazby, takže na něj můžou jít jak lidé, kteří se o muziku zajímají, tak ti, kteří muziku moc neposlouchají,“ poznamenal Vojtěch Dyk s tím, že ačkoliv se jedná o náročný kus, setkal se zatím vesměs s pozitivní odezvou.

Kromě práce si ale užil i volný čas o svátcích s manželkou Tatianou Vilhelmovou (41), od května loňského roku Dykovou, a šestiletým synem Aloisem. „Vánoce byly krásné a tiché v Čechách a pak jsme hned odjeli pryč,“ prozradil zpěvák s tím, že čas strávený s nejbližšími pro něj byl zároveň tím nejlepším dárkem. „Deset deka štěstí a volný večer s rodinou. Musím říct, že to je poslední dobou opravdu dobré,“ neskrýval radost z vydařených dnů klidu.

Autor: Kristýna Šťastná

Celý rozhovor s Vojtou Dykem v Show Jana Krause si můžete pustit v následujícím videu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.