Zlá krev: Všimli jste si zásadního detailu v životě herečky Joan Crowford?

Zlá krev (1) (dějová) - upoutávka

Hollywoodská legenda Joan Crawford se snažila žít svůj vlastní hollywodský sen, který vytvářela od začátku. Jako dvanáctiletá se živila umýváním toalet a touha po kontrole a čistotě v jejím životě jí už nadobro zůstala.

Oscarová herečka Jessica Lange se s vehemencí pustila do ztvárnění role hollywodské legendy, jež se všemožnými způsoby pokoušela ovlivnit svůj osud. Silná osobnost Joan Crowford protíná celý příběh seriálu Zlá krev, jenž můžete vidět v sobotu a neděli ve 22.05 na Prima LOVE

Plast a hollywoodská herečka

Během osmidílné série Zlá krev si každý divák může všimnout zajímavého detailu v životě ženy, která žila svou slávou. Pohled do její luxusní vily v Los Angeles odkrývá jednu z dalších komplikovaných částí její osobnosti. Crawford měla po celém domě na veškerém nábytku plastové obaly, které málokdy sundavala. A pokud je sundala, byl to činy vyjádřený respekt.

VÍCE O SVÁRU HOLLYWOODSKÝCH LEGEND NAJDETE TADY

Její touha po čistotě, která už jen deklarovala psychické onemocnění obsedantně kompulzivní poruchou, je velice dobře zdokumentovaná. Tato neurotická porucha, kdy se do mozku vtírají stresující myšlenky, často vedou pacienta k vytváření vlastních rituálů. Pro některé je to opakování vybraných činností, pro jiné to může být například chorobný strach z bakterií a potřeba uklízet.

Každý plastový obal byl pro slavnou herečku na míru vyroben. Plastové obaly nebyly pouze na nábytku, Crawford je vyžadovala i na věcech jako jsou lampy a drobné spotřebiče. S ochranou nábytku to ale u Joan Crawford neskončilo, Joan očekávala od své pravé ruky, německé služebné se španělským přízviskem "Mamacitá", dokonale zorganizovaný šatník, kde každé šaty a boty měly svoje plastové obaly také.

"Opravdu měla naprosto všechen nábytek potažený plastovými návleky. Jedna z mých nejoblíbenějších fotek je ta, kdy Joan leží na své posteli, na které je také plastový návlek. Svoje nutkání dotáhla zkrátka dokonce," vysvětluje interiérová designérka Judy Becker, jež pracovala na seriálu Zlá krev.

REŽISÉR ZLÉ KRVE SI JAKO DESETILETÝ DOPISOVAL S HEREČKOU BETTE DAVIS

Obsedantně kompulzivní porucha slavné herečky měla bohužel i vliv na vztah ke všem čtyřem adoptovaným dětem, které vychovávala velice přísně. Jedna z jejích dcer, Cristina, vydala v roce 1978 autobiografické dílo o své matce (Mommie Dearest), kde vzpomíná na to, jak ji matka Joan probudila ve dvě ráno a drsně ji uhodila za otevřený jogurt na kuchyňské lince. Špatné vztahy se mezi matkou a dcerou od té doby stupňovaly. Cristina Crawford mluví o tom, že ji matka týrala, což nepotvrdili žádní její adoptovaní sourozenci.

Sledujte Zlou krev na Prima LOVE v sobotu a neděli ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.