Seriál Zločiny nad Seinou vám nabídne tajemné vraždy s Jeanem Reno

Nadaný kriminalista s nevyřešenou minulostí – tak lze charakterizovat hlavního hrdinu krimiseriálu Zločiny nad Seinou, který na Prima family uvidíte každé úterý a čtvrtek od 21.35. A ústřední roli neztvární nikdo jiný než charismatický drsňák Jean Reno.

Filmaři ušili Renovi roli policisty doslova na tělo. Jeho hrdina exceluje v řešení těch nejtěžších případů, ale ve vlastním soukromém životě tápe.

Kromě vyšetřování vražd spáchaných ve sladké Paříži tak diváci nepřijdou ani o osobní linku příběhu policisty-veterána. Byť poněkud jiného ražení, než bývá zvykem u jeho pařížské „kolegyně“ Julie Lescautové, rozvedené matky dvou dětí, nebo Toma Barnabyho v pochmurných končinách midsomerských.

Joachim „Jo“ Saint Clair - Jean Reno - byl dříve pěkné kvítko, obeznámené s oběma stranami zákona. A ač už před lety zakotvil na té správné, některé chyby se snadno nepromíjejí. Jo tak jen těžce hledá cestu k dceři Adele, již počal s prostitutkou. Dlouho byl totiž v jejich životě nevítaný a s Adele se znovu setkal až po pohřbu matky. Křehké pouto mezi otcem a dcerou se pak během seriálu snaží obnovit další z hlavních postav, sestra Karyn, která občas Saint Clairovi pomáhá i s vyšetřováním vražd.

Podívaná (nejen) pro dámy

Největším tahákem seriálu, který má jednu řadu o 8 epizodách, je nejen francouzská herecká legenda Jean Reno a jeho mladý pohledný kolega ztvárněný Tomem Austenem, ale také míchání prvků kriminálky a záhad. Producent Klaus Zimmerman popsal Zločiny nad Seinou jako policejní seriál, který s každou epizodou přináší „malou Šifru mistra Leonarda“, a těží tak ze „záhadného potenciálu“ pařížské metropole, kterou v tomto ohledu zpopularizoval právě Dan Brown.

Připočteme-li to, že délka jedné epizody je pouhých 45 minut, cílí Zločiny nad Seinou na široké publikum od příznivců televizních kriminálek a záhad až po Renovy dlouholeté fanynky. Ostatně už v prvním díle se francouzská, za pár dnů čerstvě pětašedesátiletá akční hvězda objeví bez trička a ukáže na svůj věk velmi slušnou figuru.

Takže nezapomeňte. Zločiny nad Seinou vysílá Prima family každé úterý a čtvrtek od 21.35.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.