Seriál Zločiny nad Seinou vám nabídne tajemné vraždy s Jeanem Reno

Nadaný kriminalista s nevyřešenou minulostí – tak lze charakterizovat hlavního hrdinu krimiseriálu Zločiny nad Seinou, který na Prima family uvidíte každé úterý a čtvrtek od 21.35. A ústřední roli neztvární nikdo jiný než charismatický drsňák Jean Reno.

Filmaři ušili Renovi roli policisty doslova na tělo. Jeho hrdina exceluje v řešení těch nejtěžších případů, ale ve vlastním soukromém životě tápe.

Kromě vyšetřování vražd spáchaných ve sladké Paříži tak diváci nepřijdou ani o osobní linku příběhu policisty-veterána. Byť poněkud jiného ražení, než bývá zvykem u jeho pařížské „kolegyně“ Julie Lescautové, rozvedené matky dvou dětí, nebo Toma Barnabyho v pochmurných končinách midsomerských.

Joachim „Jo“ Saint Clair - Jean Reno - byl dříve pěkné kvítko, obeznámené s oběma stranami zákona. A ač už před lety zakotvil na té správné, některé chyby se snadno nepromíjejí. Jo tak jen těžce hledá cestu k dceři Adele, již počal s prostitutkou. Dlouho byl totiž v jejich životě nevítaný a s Adele se znovu setkal až po pohřbu matky. Křehké pouto mezi otcem a dcerou se pak během seriálu snaží obnovit další z hlavních postav, sestra Karyn, která občas Saint Clairovi pomáhá i s vyšetřováním vražd.

Podívaná (nejen) pro dámy

Největším tahákem seriálu, který má jednu řadu o 8 epizodách, je nejen francouzská herecká legenda Jean Reno a jeho mladý pohledný kolega ztvárněný Tomem Austenem, ale také míchání prvků kriminálky a záhad. Producent Klaus Zimmerman popsal Zločiny nad Seinou jako policejní seriál, který s každou epizodou přináší „malou Šifru mistra Leonarda“, a těží tak ze „záhadného potenciálu“ pařížské metropole, kterou v tomto ohledu zpopularizoval právě Dan Brown.

Připočteme-li to, že délka jedné epizody je pouhých 45 minut, cílí Zločiny nad Seinou na široké publikum od příznivců televizních kriminálek a záhad až po Renovy dlouholeté fanynky. Ostatně už v prvním díle se francouzská, za pár dnů čerstvě pětašedesátiletá akční hvězda objeví bez trička a ukáže na svůj věk velmi slušnou figuru.

Takže nezapomeňte. Zločiny nad Seinou vysílá Prima family každé úterý a čtvrtek od 21.35.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.