Zpěvačka DJ BoBa dává příliš malé porce. Místo houslistky přijde návrhářka Burešové

Rajčatová polévka - Prostřeno! S29 (25)

Pátečního vaření se ve speciálu soutěže amatérských kuchařů s muzikanty ujme zpěvačka Kateřina Mátlová. Ta se nestydí přiznat, že v kuchyni netráví tolik času a vaří spíše jednodušší pokrmy. Stručné bude i její menu, které nechá soutěžící na pochybách, co dostanou na talíř.

Soutěž amatérských kuchařů v pátek vyvrcholí u zpěvačky Kateřiny Mátlové, která si kvůli zahraničním projektům někdy nechává říkat Kate Matl. Nejznámější je její spolupráce s popovým hudebníkem DJ BoBem, který byl na vrcholu kariéry v devadesátých letech. Její okolí jí radilo, aby do Prostřeno! šla. V kuchyni je sice začátečnice, ovšem s chytrým hrncem a správnými recepty se jí podaří vykouzlit zajímavé pokrmy. V menu hostům slibuje – tuňáka, mango, avokádo, jako polévku rajčata, stracciatella a pesto, hlavní chod arborio, lišky, parmazán a na závěr čokoládu a ovoce. Soutěžící budou při čtení menu zmatení. „Tady někdo chce hodně zvítězit, ale uvidíme, zda to bude stačit,“ prohlásí Karolína.

Markéta v pátek kvůli pracovním povinnostem nedorazí a pošle za sebe módní návrhářku Martinu Pipkovou Loudovou. Ta šije například pro Evu Burešovou a jak uvidíte vpodvečer na prima+ a na obrazovce, do party rychle zapadne. Vaření nebude pro Kateřinu nijak složitá záležitost. Polévku uvaří podle návodu v chytrém hrnci, místo namáhavého strouhání hodí čokoládu nebo parmazán do výkonného mixéru. Mango na předkrm zase nakrájí pomocí mřížkového kráječe jako od Horsta Fuchse.

Podívejte se na záhadné menu a jak jej soutěžící komentují:

Sýr kouká z pusy a jídlo je jako „z pytlíku“

Po příchodu hosté dostanou skleničku šampaňského a pobaví se při kouzelnickém vystoupení. Úkolem týdne je tentokrát pochoutka z fesťáku. Soutěžící se budou divit, co jim přistane na stůl. Zapečený chléb s dipem na žádné hudební akci neviděli. Každopádně to bude vhodná příloha k předkrmu. Kateřina navrství na sebe tuňáka, mango a avokádo, všechno jen jemně dochucené. Ondřej nemusí mořské plody, Jakub s Karolínou si naopak pošmáknou. Rajčatová polévka soutěžící docela potrápí. Bude servírovaná ve skleničce s takovou náloží sýra, že se bude špatně jíst.

„Přišlo mi neestetické, že mi sýr kouká z pusy,“ řeší Martina. „Chuť polévky byla velmi rajčatová. Takový rajčatový protlak,“ shodí snažení hostitelky Ondřej. Ten bude i díky malým porcím pořádně hladový. Malý kopeček rizota jako hlavní chod mu nestačí a dvakrát si přidá. A není sám. Ani Jakubovi malá porce nestačí a řekne si o přídavek. Martině naopak hlavní jídlo připomíná rizoto z pytlíku. Dezert bude chutnat jako pudink z hořké čokolády, takže nenadchne ani neurazí. Nenechte si v pátek ujít, kolik si Kateřina vyvaří bodů.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Prostřeno! speciál Ondřej Bábor Karolína Krézlová prima+ Kateřina Mátlová Jakub Moulis Martina Pipková Loudová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.