Celebrity

20. června 2022 12:05

David Laštovka

Zpěvák Petr Kolář se živil jako hospodský i truhlář. Za kariéru vděčí Karlu Svobodovi

Kolář k exekuci

Zpěvák Petr Kolář, mezi jehož největší hit patří píseň od Karla Svobody Ještě že tě, lásko, mám, slaví 55. narozeniny. Než se stal hvězdou, věnoval se různým zaměstnáním. Pracoval jako lesník, zahradník nebo hospodský ve čtvrté cenové. Jeho cesta na hudební výsluní byla zkrátka velmi trnitá.

Zpěvák Petr Kolář, rodák z Českých Budějovic, vystudoval lesnickou školu ve Vimperku. „Chtěl jsem jít na konzervatoř, ale můj prospěch tomu neodpovídal. Můj otec býval myslivec, já chtěl být v přírodě a jít v jeho šlépějích. Vůbec nelituju, byly to krásné roky, i když nejvíce jsem se těšil na víkendy, kdy jsme hráli s kapelou po tancovačkách. Školu jsem dodělal, mám výuční list jako mechanizátor lesní výroby,“ prozradil v rozhovoru pro Deník.cz.

Následně začal pracovat v lesním závodě na Hluboké. „Musel jsem tam být v šest hodin, takže jsem vstával v půl páté – a to jsem hodně trpěl, když jsme hráli o víkendech,“ dodal Petr Kolář. Jeden čas se živil i rukama a pracoval v zahraničí. „Ve Vídni v truhlářské firmě jsem dělal kazetové stropy. Byla to dobrá práce, ale čtrnáct hodin denně, spali jsme v maringotkách, jedli pytlíkové polévky. Dělal jsem to dva roky,“ popsal zpěvák.

Karel Svoboda byl jako jeho druhý táta

Chvíli byl zaměstnán jako zahradník nebo hospodský. „Točit pivo umím dodnes,“ poznamenal s úsměvem. Svého snu živit se zpěvem se ale nikdy nevzdal a šel si za ním. Když se přestěhoval z Českých Budějovic do Plzně, všimli si ho lidé z tamního rádia.

„Rozhlásilo se, že je tam nějakej malej tlustej, co zpívá v hospodě. Točil jsem reklamy a jedna holka zjistila, že Karel Svoboda dělá muzikál Dracula a že bych mohl jít na konkurz. Jel jsem vlakem do paláce kultury, přede mnou seděli Karel Svoboda, Zdeněk Borovec, Richard Hess... Málem jsem se po... Zazpíval jsem árii Draculy, čekal v zákulisí a vedle mě stál Dan Hůlka. Roli dostal on, nicméně Karel Svoboda za mnou přišel a říkal: ‚Hele, ty vole, nezpíváš špatně, měl bych místo ve sboru,‘“ zavzpomínal na moment, který odstartoval jeho kariéru.

Vděčí za ni právě Svobodovi. „Padli jsme si do oka. Byl to takový můj táta, měl jsem v něm v Praze oporu. Než přišla jeho písnička Ještě že tě, lásko, mám, pracovali jsme deset let na jiných projektech – byl jsem sborista u Lucie Bílé, Karla Gotta, Daniela Hůlky, začínal jsem od píky,“ uvedl Petr Kolář, který má tři děti. S první ženou zplodil dnes už třiatřicetiletou dceru, z manželství se Zuzanou Krištofovou pak má dvacetiletého syna Petra a třináctiletého Jana. A zpěvák už je dokonce i trojnásobným dědou.

„Pohádkový dědeček zrovna nejsem, ale snažím se být milý, i když to dlouho nevydržím. Nedávno u nás vnoučata byla a bylo to pořádné rošambo. Jsou to ale děti, člověk to tak musí brát. Asi bych je měl vídat častěji. Bydlí ale daleko od Prahy, tak jsem rád, že aspoň takhle. Je hezké je vidět vyrůstat a hlavní je, že jsou zdraví,“ prozradil nedávno pro webu Super.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.