Celebrity

12. října 2019 13:00

Miluju tě a nejsem v tom sama, zaznělo od Jiřiny Bohdalové při zádušní mši za Karla Gotta

Česko drží státní smutek a loučí se s Karlem Gottem. Kardinál Dominik Duka odsloužil zádušní mši v katedrále svatého Víta. Zúčastnila se jí zpěvákova rodina, přátelé a stovky pozvaných hostů. Smuteční projev pronesla herečka Jiřina Bohdalová, tak si to Karel Gott přál.

„Netroufám si odhadnout počet truchlících, ale vím, že k nim také patřím. Tenhle přetěžký úkol mi přidělil sám Karel. Byl to on, kdo rozhodnul, že se s ním budu loučit právě já,“ řekla Jiřina Bohdalová na začátku svého smutečního projevu.

„Mnohokrát se mýlil, padl a znovu vstal. Častokrát naletěl podvodníkům, ale také častokrát pomohl potřebným, aniž čekal na poděkování. Karel Gott byl totiž hodný a slušný člověk. Odešel vyrovnán a smířen od uklizeného stolu. S čistým štítem, srovnán sám se sebou, se svými dětmi, rodinou, se závazky, ctiteli a příznivci,“ pokračovala Bohdalová.

Karel by mi neodpustil, kdybych svou řeč alespoň maličko neodlehčila. Tak tedy Karle, počítej tam se mnou a drž mi místo. Mám pro tebe jeden opravdu báječnej židovskej fór. Budiž ti země lehká. Miluju tě a nejsem v tom sama. Tvoje Bohdalka,“ ukončila smuteční projev herečka. Od lidí, kteří zádušní mši sledovali na velkoplošných obrazovkách, sklidila Jiřina Bohdalová slova uznání i potlesk.

Během zádušní mše ve svatovítské katedrále vystoupily i další významné osobnosti. Zpěvačka Lucie Bílá zazpívala píseň Ave Marie, Štefan Margita a Eva Urbanová společně zazpívali skladbu Panis angelicus a Lucie Bílá s Vojtěchem Dykem píseň Pie Jesu.

V průběhu pietního aktu hovořil také lékař Marek Trněný, který o Karla Gotta v posledních letech pečoval. Trněný řekl, že ho zpěvák v posledních týdnech a dnech prosil, aby mu četl z bible.

Poslední slova pak pronesl lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik. „I tobě, Bože, jeho koncert doporučuji. Hlavně tě prosím, až se má u tebe dobře. Ať se cítí skvěle, ať si společně s tebou osladí kávu o trochu víc, zkrátka ať mu je v tvojí náruči božsky,“ řekl Czendlik.

Zádušní mši odsloužil kardinál Dominik Duka. Jak obřad vnímal, si můžete poslechnout níže:

Průběh smutečního dne jsme sledovali v online článku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.