Celebrity

12. října 2019 10:40

ONLINE: Po zádušní mši převezl pohřební vůz rakev se zesnulým Karlem Gottem do motolského krematoria

Brány Pražského hradu se otevřely v osm hodin. Zádušní mše celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou začala přesně v 11 hodin. Dění u katedrály sv. Víta jsme sledovali společně s vámi a našimi reportéry v aktualizovaném online článku.

14:20 Náš online přenos končí, děkujeme za pozornost

14:00 Mimořádné zprávy:

13:40 Po zádušní mši byla rakev se zesnulým Karlem Gottem převezena do motolského krematoria, kde se s Mistrem mohli naposledy rozloučit jeho nejbližší:

13:30 Takhle se lidé rozloučili s Karlem Gottem na Hradčanském náměstí:

13:21 K rozloučení s Karlem Gottem se vyjádřil také slovenský premiér Peter Pellegrini. „Rozloučení s mistrem Karlem Gottem v Praze. On a jeho písně zůstanou navždy v našich srdcích. Nechť odpočívá v pokoji,“ uvedl v angličtině na Twitteru.

13:08 Podívejte se na místa, která Mistr rád navštěvoval:

13:05 Zádušní mše se zúčastnil také bavorský ministr pro evropské a spolkové záležitosti Florian Herrmann:

13:02 Mimořádné zprávy:

12:50 Zádušní mše skončila. Takhle to nyní vypadá na Hradčanském náměstí:

12:38 Čestná stráž odnesla rakev do pohřebního vozu, který následně opustil areál Pražského hradu. Podle informací deníku Právo by nyní měl zamířit do motolského krematoria

12:27 Vojáci za zvuku zvonu Zikmund pomalu vynášejí rakev se zesnulým Karlem Gottem

12:25 Z katedrály vychází průvod, čestná stráž vynese rakev se zesnulým ven, kde už čeká pohřební vůz

12:22 Eva Urbanová zazpívala píseň od Antonína Dvořáka Hospodin jest můj pastýř. Slovo má opět kněz Zbigniew Czendlik

12:15 Promluvil také osobní lékař Karla Gotta, prof. MUDr. Marek Trněný, CSc.

12:04 Řeč si nyní převzala herečka Jiřina Bohdalová

12:00 Zazněla skladba O Sacrum Convivium v podání Pražského katedrálního sboru

11:52 Promluvil kněz Zbigniew Czendlik

11:46 Mimořádné zprávy:

11:40 Zpěvačka Lucie Bílá zazpívala píseň Ave Maria.

11:20 Stovky lidí sledují zádušní mši na velkoplošných obrazovkách na třetím nádvoří Pražského hradu a Hradčanském náměstí:

11:00 Zádušní mše začala

10:55 Zvony zvoní, stovky lidí přišly sledovat přenos zádušní mše na velkoplošných obrazovkách

10:45 Do katedrály vstoupil i kardinál Dominik Duka. Mše začne za 15 minut

10:30 Na místě byla spatřena i česká hokejová legenda Jaromír Jágr

10:20 Do katedrály dorazili také politici. Na místě už je předseda Senátu Jaroslav Kubera, ministr životního prostředí Richard Brabec a spekuluje se, že už dorazil také premiér Andrej Babiš. Pozván je i ministr kultury Lubomír Zaorálek či prezident Miloš Zeman. Zúčastnit by se měl také ministr dopravy Vladimír Kremlík, který se při včerejší pietě na Žofíně postaral o pořádný rozruch:

10:15 Informovat o zádušní mši se chystají také mnohá zahraniční média:

10:05 Do katedrály svatého Víta už dorazili také například Monika Absolonová, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Pavel Zedníček, Vendula Pizingerová nebo Miroslav Donutil

9:40

9:20

9:15 Na místo už dorazili například Lucie Bílá, Jiřina Bohdalová, František Janeček, Richard Krajčo nebo Michal David

9:05 Včerejšího veřejného rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem v pražském paláci Žofín se podle pořadatelů zúčastnilo zhruba 49 000 lidí. Dostalo se na všechny fanoušky, kteří se chtěli s populárním umělcem naposledy rozloučit. Podle policie a záchranářů byla akce spořádaná, žádné konflikty řešit nemuseli. Podrobněji píšeme ve článku:

8:22 Obřad v katedrále a celebrovanou mši doplní smuteční projevy a hudební vystoupení. Kromě kardinála Dominika Duky by měla promluvit také herečka Jiřina Bohdalová. Operní pěvci Štefan Margita a Eva Urbanová společně zazpívají skladbu Panis angelicus (Andělský chléb) od Césara Francka. Urbanová poté přidá biblickou píseň od Antonína Dvořáka Hospodin je můj pastýř. V podání Lucie Bílé zazní Ave Maria Franze Schuberta a píseň Pie Jesu Andrewa Lloyda Webbera z jeho Requiem. O vystoupení je požádala vdova po zesnulém umělci Ivana Gottová.

8:15 Veřejnost bude moci církevní obřad sledovat nejen v areálu Hradu na třetím nádvoří, ale i z Hradčanského náměstí.

8:12 Pražský hrad se z důvodu posledního rozloučení s populárním zpěvákem veřejnosti částečně uzavře. Turistům bude nejnavštěvovanější česká památka znovu zpřístupněna od 14:00. Katedrála, kde se pieta uskuteční, bude uzavřena po celý den. Na třetí nádvoří před velkoplošné obrazovky se vejdou asi tři tisíce návštěvníků.

7:55 Všichni, kteří se budou chtít dostat do blízkosti katedrály a sledovat zádušní mši za Karla Gotta, ať už to jsou hosté oficiálně pozvaní, média či veřejnost, musí projít bezpečnostními rámy a kontrolou.

7:47 Dobré sobotní ráno, vítejte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.