reklama

Domácí posilovna: Štíhlé paže do nátělníku

Léto se blíží. Na nic nečekejte a začněte hned. Foto:
Léto se blíží. Na nic nečekejte a začněte hned.
Foto: Thinkstock

Na těle do plavek je potřeba pracovat už brzy na jaře a aby naše ramena vynikla v nátělnících a topech se špagetovými ramínky, nesmíme je zanedbávat.

 

 

Stejně je to s prsními svaly - i když je dámy skrývají, právě tyto svaly pomáhají pozvednout celkový vzhled dekoltu. U mužů představují vypracované svaly na prsou jasný symbol mužnosti a síly.

 

Pro důkladné procvičení těchto svalových skupin můžete využít stroje i volné závaží v posilovně, ale pokud nestíháte, nebo se vám nechce mezi lidi, vyzkoušejte tyto účinné cviky na doma:

 

Kliky s překážkou

Walking-Push-Ups Foto:

 

Klasické kliky jsou sice účinné, ale trochu nudné. To změníte jednoduše tak, že si ke cvičení vezmete overball nebo několik tlustých knih. Připravte se do kliku, opřete se o kolena nebo provádějte „pánské“ kliky s nataženýma nohama. Knihy či míč položte pod vaši pravou dlaň a levou nechte na podložce. Udělejte klik, poté obě dlaně přesuňte nahoru, proveďte klik (tím potrápíte také tricepsy) a nakonec levou dlaň nahoru a pravou na podložku. Ručkujte ze strany na stranu a uvidíte, že se prsní svaly začnou brzo ozývat.

 

Stlačování polštáře (míčku)

1113612_38384image_image_620 Foto:

Připravte si polštář nebo malý míček overball a umístěte ho mezi dlaně. Dlaně zvedněte do výšky hrudní kosti a lokty srovnejte tak, aby byla předloktí rovnoběžná s podlahou. S výdechem vší silou polštář zmáčkněte, asi 15 vteřin vydržte a potom povolte. Zkuste zvládnout aspoň 5 sérií po 10 opakováních.

                                                                                                                                Odtahování

Jestliže doma nemáte k dispozici posilovací gumičku, vezměte si ručník, ruce s ním předpažte a chytněte ho přibližně na šířku vašich ramen. Pak ruce překřižte a přibližte k tělu. S výdechem táhněte každý konec ručníku na opačnou stranu (pravá ruka táhne doleva a naopak). Stejný pohyb můžete provést s gumičkou. Opět zkuste 5 sérií po 10 opakováních.

Téčko

index Foto:

Jednoduchý izometrický cvik na ramena sice vypadá prostě, ale po chvilce se vaše svaly ocitnou v jednom ohni. Postavte se na podložku, narovnejte záda a rozpažte paže tak, aby byly rovnoběžné s podlahou - a držte. Abyste si cvičení ztížili, vezměte do každé ruky knihu nebo činku. Schválně, jak dlouho vydržíte?

 

Předpažování

Chopte se činek nebo plastových láhví s vodou a s výdechem obě ruce předpažte, s nádechem povolte. S výdechem upažte, s nádechem povolte a tak stále dokola. Vydržte 5 sérií po 10 opakováních. Při cvičení nezvedejte ramena k uším, neprohýbejte se v bedrech a dejte pozor na to, abyste pohyb vedli pomalu, tahem, nikoliv švihem.

Kroužky

Předpažte i s činkami nebo láhvemi, srovnejte záda a s výdechem začněte pažemi opisovat před sebou malé kroužky. Soustřeďte se na to, aby vaše paže neklesaly a pravidelně dýchejte. Až vás ramena začnou bolet, vydržte ještě aspoň 10 kroužků.

 

Po cvičení prsní svaly i ramena důkladně protáhněte!

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Stačí dělat pravidelně pár cviků a nehrbit se Foto:

Pevná prsa? Hravě!

Prsní svaly představují partii těla, která se těší zcela jiné míře popularity u mužů a u žen. Zatímco ženy oblast hrudníku podceňují a na její procvičování zapomínají,...

 

Článek

Krásně pevné paže můžete mít i bez úmorného zvedání těžkých činek Foto:

10 minut pro dokonalé paže

Už dávno neplatí, že jsou pevné a jemně vyrýsované paže u žen příliš hrubé a nepřitažlivé. Naopak, zpevněná ramena, posílené bicepsy a ladné předloktí vytvarované...

Článek

Nejlepší je pravidelný sport a posilování. Teprve pak volte některou z možností, které nabízí estetická medicína Foto:

Povislé paže: Jak se jich zbavit bezbolestně a bez jizev

Přestože paže nepatří mezi výrazně problematické partie, dochází na nich vlivem stárnutí a často i po výrazném zhubnutí k poklesu kůže. Tento problém lze odstranit...

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama