10 minut pro dokonalé paže

Už dávno neplatí, že jsou pevné a jemně vyrýsované paže u žen příliš hrubé a nepřitažlivé. Naopak, zpevněná ramena, posílené bicepsy a ladné předloktí vytvarované pravidelným cvičením vypadají na ženách krásně a navíc se nemusíte bát, že se vám při každém zamávání budou tricepsy klepat.

U žen je velký problém, aby paže opravdu zesílily, protože dámy nedisponují takovou dávkou mužského pohlavního hormonu testosteronu jako pánové. Nemusíte se proto bát, že kvůli cvičení s váhou vlastního těla, gumičkou nebo malým míčkem budete mít ruce jako stavební dělník.

Najděte si alespoň 2–3x týdně 10 minut času a vylaďte horní končetiny k dokonalosti. Ke cvičení si pořiďte malý gymnastický míč a posilovací gumičku. Obě tyto pomůcky seženete v každé prodejně se sportovním zbožím a připraví vás jen o pár desítek korun.

Nastavte si stopky na vašem telefonu na odpočítávání deseti minut a pusťte se do toho:

1. minuta

Stoupněte si na podložku a každou rukou uchopte jeden konec posilovací gumičky. S výdechem paže rozpažte a s nádechem předpažte. Lokty nechte propnuté, ale neprolamujte je. Gumičku nechte po celou dobu v mírném napětí.

2. minuta

Provlékněte si gumičku za zády a opět oba konce chyťte. S výdechem provádějte rukama střídavě pohyb dopředu, jako byste boxovali. Neprohýbejte se v zádech ani nehýbejte trupem. Krásně procvičíte ramena.

3. minuta

Vezměte konec gumičky do pravé ruky a zvedněte ji nad hlavu. Gumu nechte spadnout za záda a opačný konec ulovte zespoda levačkou. Pravou paži přitiskněte na pravé ucho a s výdechem propínejte loket pravé ruky. S nádechem povolte. Vnímejte, jak pracuje triceps a napětí v gumičce nenechte povolit.

4. minuta

Ruce vystřídejte. Chyťte konec gumy levou rukou, pravou ji přichyťte za zády u beder a opět jednu minutu posilujte, tentokrát levou ruku.

5. minuta

Spodní konec gumičky navlékněte pod pravé chodidlo a horní konec chyťte pravou rukou. Nahmatejte si na pravém boku výběžek kyčelní kosti a snažte se u něj stále držet loket pravé ruky. S výdechem přitahujte zápěstí k rameni tak, aby pracoval pravý biceps.

6. minuta

Nechte gumu pod pravým chodidlem a propněte loket pravé ruky. S výdechem upažte pravačku do strany – pořádně zabere rameno. S nádechem povolte.

7. minuta

Přišlápněte konec gumy levou nohou a její opačný konec chyťte do levé ruky. Procvičte i druhý biceps – levý loket držte u výběžku levé kyčelní kosti a zápěstí přitahujte k levému rameni.

8. minuta

Gumička je stále pod levým chodidlem a celou minutu bude díky upažování levé paže pracovat levé rameno.

9. minuta

Uchopte gymnastický míč do jedné ruky a upažte. Předávejte si míček z ruky do ruky, lokty nechte natažené a paže držte ve výšce ramen. Ta po chvíli začnou pěkně pálit, a to je dobře, tak to chvilku vydržte.

10. minuta

Stlačte míč mezi dlaněmi ve výšce hrudní kosti. Lokty zvedněte tak, aby bylo předloktí rovnoběžné s podložkou. S výdechem míček co nejvíc stlačte a s nádechem uvolněte. Tímto cvičením stimulujete bicepsy, ramena i prsní svaly.

Po krátkém, ale intenzivním tréninku paže důkladně protáhněte.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky gumička leváctví

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.