10 minut pro dokonalé břicho

Břicho je bezesporu problémovou partií číslo jedna, a to jak u žen, tak u mužů. Bohužel není možné hubnout tuk jen z určité části těla, takže aby vaše břišní svaly vykoukly, musíte podniknout komplexní opatření. Cviky na břicho můžete provádět doma, druhá práce vás však čeká v kuchyni.

Prvním krokem k dokonalému bříšku je změna stravovacích návyků. Z jídelníčku vyškrtněte jednoduché cukry (koblihy, koláčky, čokoládu, sladké tyčinky, zapékané müsli, bonbony), bílé pečivo, smažené dobroty (smažený sýr, hranolky, rybí prsty, brambůrky), pizzu, hamburgery, listové těsto, majonézové saláty a vůbec všechny laskominy, které jsou tak dobré a zároveň tak strašně nezdravé.

Chcete ploché břicho? Těmto potravinám se vyhněte

Dopoledne svaly vyživujte komplexními sacharidy (jezte vločky, rýži, brambory, batáty, zeleninu, pohanku, jáhly, quinou či amarant), celý den je pak dopujte libovými proteiny (dejte si tvaroh, šunku, krůtí a kuřecí prsa, ryby, vejce či cottage) a nezapomínejte ani na zdravé tuky (olivový olej, ořechy a semínka, ořechová másla, avokádo).

Kolikrát mají ženy větší problémy s vypouklým břichem než přímo s tukovými pneumatikami kolem pusu. Znovu se musíte přesvědčit, že problém není ve vašem jídelníčku. I tak ale můžete zařadit cviky na vypouklé břicho. Aby bříško splasklo, zařaďte do svého rozvrhu 3–5x týdně aerobní aktivity, jako je běhání, jízda na kole, aerobic, intervalový trénink či jízda na kolečkových bruslích.

Nezapomeňte však ani na posilování středu těla (hlubokých břišních svalů), ten má význam i pro váš výsledek v oblasti břišních svalů.

Cviky na břicho, které můžete dělat doma. Stačí jen 10 minut

Nastavte si na svém chytrém telefonu stopky na 10 minut, připravte si podložku a můžete začít vytesávat ze svého břicha umělecké dílo. Cvičte 10 minut bez přestávky a po skončení oblast břicha důkladně protáhněte:

1. minuta

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla opřete o podložku. Lehce podsaďte pánev a rukama si podepřete hlavu. Otevřete lokty, dívejte se ke stropu a bradu nechte po celou dobu daleko od hrudníku. S výdechem zvedejte lopatky od země a s nádechem je vraťte zpátky.

2. minuta

Zůstaňte ve stejné poloze. S výdechem se na dvě doby zvedněte ke stropu a s výdechem na dvě doby klesejte zpět. Uprostřed pohybu na vteřinku zastavte.

3. minuta

Na dvě doby s výdechem odlepujte lopatky od podlahy a na třetí dobu natáhněte ruce až za kolena. S jedním nádechem položte lopatky zase na zem.

4. minuta

Pohodlně položte hlavu na podložku a nohy vytáhněte vzhůru ke stropu. S výdechem se nohy pokuste dostat aspoň o kousek výš tak, abyste cítili, jak zabírá spodní část přímého břišního svalu (ne švihem, ale tahem). S nádechem vraťte boky na zem.

5. minuta

Nechte nohy nahoře a zvedněte také ruce. S výdechem se snažte dotknout vašich nártů a s nádechem povolte.

6. minuta

Opět pokrčte kolena a chodidla položte na podložku. Paže natáhněte směrem ke kotníkům. S výdechem se dotkněte pravého kotníku, pak nádech a s výdechem se zase přibližte ke druhému kotníku. Zapojíte šikmé břišní svaly.

7. minuta

Přitáhněte se do sedu, ale chodidla nechte stále na zemi. Pomalu se zaklánějte až do okamžiku, kdy ucítíte, že bříško pořádně zabírá. V této poloze celou minutu vydržte.

8. minuta

Lehněte si na břicho, opřete se o předloktí a udělejte vzpor. Vydržte celou minutu, ale neprohýbejte se v zádech ani nezvedejte boky ke stropu. Vaše tělo by mělo být jako prkno.

9. minuta

Přetočte se ze vzporu na pravý bok, opřete se o předloktí a druhou ruku vytáhněte vzhůru ke stropu. Tělo je v jedné ose a vy cítíte, jak zabírá celá strana těla (opíráte se jen o jedno předloktí a stranu chodidel). Po 30 vteřinách se přehoupněte na druhé předloktí.

10. minuta

Opřete se dlaněmi o podložku, propněte lokty a obě nohy natáhněte za sebe, jako byste chtěli dělat klik. Střídavě pak přitahujte kolena k bradě, aniž byste hýbali pánví nahoru a dolů.

Na správné provedení některých cviků se můžete podívat ve videu:

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.