Nedostatek financí na plastickou operaci a doktor vyděrač. Kam až zoufalý pacient zajde?

1. MISE (16) - upoutávka

Představte si, že vaší touze zhubnout věnujete veškeré svoje úsilí i peníze. A když se vám to konečně podaří, přijdete kvůli tomu o rodinu a zbude vám tak akorát převislá kůže, na jejíž odstranění vám už žádné úspory nezůstaly. Navrch potkáte vypočítavého doktora, který po vás chce i v této situaci úplatek. Co nakonec zoufalý pacient udělá? Podívejte se na exkluzivní ukázku z vojenského seriálu.

Za doktorem Vlachem, jehož ztvárňuje herec a moderátor Vojtěch Efler a jenž je v rubavské vojenské nemocnici neoblíbencem číslo jedna, přijde pacient, který se své zdravotní problémy snaží dát do souvislosti s povislou kůží na rukou. Ta ho trápí po velkém úbytku hmotnosti, ale nemá již peníze na chirurgickou operaci, která by to vyřešila. Proto vymýšlí různé způsoby, jak to uhrát tak, aby mu zákrok hradila zdravotní pojišťovna.

Nejenže pana Tučka trápí jeho současný vzhled, řeší navíc i pořádnou rodinnou krizi. Jeho manželka požádala o rozvod a syn se s ním nechce bavit. „Ty se mu divíš? Po tom všem? Vždyť jsme kvůli tomu tvýmu hubnutí o všechno přišli. Kolik to stálo! Vždyť my jsme kvůli tobě přišli o barák!“ rozčílí se jeho žena, když si jí stěžuje, že se synem skoro nevídá.

„Přece mi nechcete vyčítat, že jsem chtěl bejt zdravej a vypadat normálně,“ říká Tuček na svou obhajobu. „Normálně, jo? Vždyť se na sebe podívej, jak vypadáš. Jak to na tobě všechno visí, když se svlíkneš. Tohle je mnohem víc nechutný, než bylo to tvoje břicho,“ nebere si servítky manželka.

Přebytek kůže je po značném zhubnutí zcela běžný

Za uplynulý rok se mu totiž podařilo zhubnout šedesát kilo. Právě rychlý úbytek hmotnosti v kombinaci s vysokým počtem shozených kilogramů má často za následek nepříjemný pozůstatek v podobě převislé kůže. Svou roli v tom ale hrají i další faktory, jako jsou například věk nebo jste-li kuřák či nikoliv.

Řešením mohou být jak speciální zpevňovací cviky, které pomáhají stáhnout svaly i kůži, tak právě plastická operace břicha, takzvaná abdominoplastika. Ta je vhodná zejména v případě velkého úbytku na váze, kdy člověku zůstane velké množství povislé kůže, se kterou není v jeho moci cokoliv udělat. Cena tohoto zákroku, při němž je nadbytečná kůže odstraněna, začíná zhruba na padesáti tisících korunách.

Zákeřnému Vlachovi už nestačí jen úplatek

Doktor Vlach si řekne o úplatek už při prvním setkání. Když vidí, že pacient je skutečně bez peněz, nabízí mu půjčku. Nebyl by to ale vypočítavý Vlach, aby z toho něco neměl. Sice je ochoten Tučkovi půjčit, ale samozřejmě s nemalými úroky. Nešťastný muž se proto uchýlí k zoufalému činu. Poškodí si nožem značnou část ruky, kde ho povislá kůže trápí nejvíce, a zavolá si záchranku s tím, že se omylem pořezal.

Když mu pak na sále při operaci chce doktor Hlinka v podání Ondřeje Rychlého tuto přebytečnou kůži odstranit a už to vypadá, že mu jeho plán vyjde, zastaví ho Vlach s tím, že by to neměl dělat bez pacientova vědomí. Nemá s ním žádné slitování a chce z neštěstí Tučka profitovat stůj co stůj. Navíc mu neváhá i vyhrožovat.

Podaří se zákeřnému Vlachovi nakonec zdrceného Tučka přemluvit? Nebo se na jeho odporné chování přijde a bude náležitě potrestán? A jak to dopadne s pacientem, který je natolik v koncích, že klidně sám sobě ublíží? Sledujte další díl seriálu 1. MISE ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.