Seriál 1890 se vydává po stopách zrodu moderní kriminalistiky

Historický slovenský seriál 1890 zachycuje fascinující období, kdy lidé přestávají věřit pověrám a do popředí se dostává moderní věda (kriminalistika). Kriminálními případy vás provede sebevědomý detektiv Jánoš Marton, kterého ztvárnil známý Ján Koleník. V seriálu hraje i mnoho českých herců, jako je Stanislav Majer, Filip Kaňkovský nebo v Česku známá Vica Kerekes.

Seriál 1890 okouzlí atraktivní historickou výpravou, ale i zajímavými fakty, která popisují první krůčky moderní kriminalistiky. Jedná se o historické krimi, v kterém však nechybí dobrodružné, romantické a humorné prvky. Seriál má celkem 13 epizod.

Příběhy kriminálního seriálu 1890 se odehrávají na slovensko-maďarském pohraničí (jinak také Gemer). Seriál kloubí nejen nové technické objevy, jako je automobil, telefon a počátky moderních kriminalistických metod, ale i podmanivou krásu přírody a unikátní společenskou atmosféru Uher na konci 19. století.

ROZHOVOR S JÁNEM KOLENÍKEM, HVĚZDOU SERIÁLU 1890

Československá dvojka detektivů

Kriminální zločiny se vydává sebevědomý detektiv Jánoš Marton (Ján Koleník) v zajímavém období, kdy lidé stále ještě věří na pověry, magii a nadpozenské bytosti. Rok 1890 je však i čas k využití všech nových kriminalistických metod, jako je balistika, daktyloskopie a další. Takové metody do zapomenutého kraje přináší ambiciózní detektiv, jenž je perfekcionista se slabostí pro krásné ženy.

POZNEJTE ZÁSADNÍ POSTAVY NOVÉHO SERIÁLU 1890

V úspěšném slovenském seriálu uvidíte kromě Jána Koleníka v netradičních úlohách a podobách nejen slavné slovenské herce (Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová), ale i ty české. Po boku Jána Koleníka stojí charismatický Stanislav Majer jako strážmistr Vilém Černý. V seriálu se pravidelně objevuje i Filip Kaňkovský nebo Vica Kerekes.

Ačkoliv seriál 1890 seznamuje diváky s historií (děj je konzultovaný s odborníky), autoři se nesnaží o absolutní historickou přesnost ve všech složkách. Vytvořili vlastní svět ukotvený v tomto čase a některé dobové detaily byly přizpůsobené ve prospěch motivů zajímavých pro současného diváka.

Sledujte první díl historického seriálu 1890 v sobotu 8. 8. v 03:30 na Prima KRIMI.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.