Celebrity

1. října 2023 06:30

Vanesa Havlíková

Alena Štréblová o bratrovi Jiřím: Budila jsem ho ránou do hlavy, načapala ho s holkou

Jiří a Alena Štréblovi v 7 pádech Honzy Dědka

Přestože ze začátku přemýšleli nad zcela jiným zaměstnáním, oba nakonec skončili u herectví. Jiřího (64) a Alenu (57) Štréblovi pojí nejen sourozenecká láska, ale také láska ke stejnému povolání. V talkshow u Honzy Dědka nyní prozradili zajímavé historky z dětství a práskli na sebe také svá tajemství.

Od sebe je dělí sedmiletý věkový rozdíl, přesto k sobě sourozenci Štréblovi měli vždycky blízko. „Já jsem ho milovala a moje láska se projevovala tím, že jsem ho ráno vzbudila ránou do hlavy nějakým předmětem. Aby už nespal. Co má co spát, když já jsem vzhůru. To jsem byla hodně malá. A on si stěžoval, že ho nemám ráda, ale máma říkala, že pokaždé, když jdeme do samoobsluhy, chci mu koupit Pribináček, on už byl velký, ale já mu je kupovala z lásky, i když ho vůbec nezajímaly,“ práskla na staršího bratra Alena Štréblová.

„Když byl v pubertě a přivedl si domů první slečnu, načapala jsem ho a pak jsem ho napráskala. Co si má co domů vodit cizí holky, když jsem tam já. Já si to pamatuju, jak jsem tam přišla, on nohou zavíral dveře a rukama poklopec,“ dodala.

Kromě sourozenců Štréblových se v 7 pádech Honzy Dědka představila slovenská zpěvačka Marika Gombitová.

Bratr jí to ale záhy vrátil. „Já na tebe taky něco prásknu. Alena měla dvě premiéry za sebou, hlavní ženskou roli ve Stavovském divadle a druhou v divadle Sklep. A stalo se jí ze samé radosti, že má ten stres za sebou, že se po té druhé premiéře picla. A u jednoho stolečku po premiéře seděl pan prezident Havel s režisérem Smyczkem a Lucií Bílou. Smyczek si ji zavolal, představil ji těm dvěma a chválil ji a Lucie Bílá jí řekla, že to hrála moc hezky. A moje sestra jí vrávoravě řekla: Ty taky docela dobře zpíváš,“ pobavil historkou Jiří Štrébl.

Do 7 pádů Honzy Dědka zavítali také Natálie Kotková a zpěvák Petr Lexa.

Herec s inženýrským titulem

Jiří se již dlouhou dobu živí herectvím i přesto, že má inženýrský titul. Na Vysokou školu ekonomickou se přitom dostal oklikou. „Já jsem nesměl na střední školu a stal jsem se ve čtrnácti letech nepřítelem socialistického zřízení. Nic jsem neprovedl. Bylo branné cvičení ve škole a já jsem to bojkotoval, dělal jsem si z toho legraci, takovou pubertální. Nesměl jsem na střední školu. Tak jsem se vyučil prodavačem a u toho jsem si udělal večerní střední školu. A protože jsem dělnický kádr, měl jsem pak přednost na vysokou. Oni to měli trošku popletený,“ vypráví Jiří Štrébl, který se ekonomii ale nikdy nevěnoval, brzy sběhl k herectví.

Ještě předtím ale vyhrál mistrovství republiky. „Byl jsem nejlepším prodavačem v Československu. Vyučil jsem se v oboru Drobné zboží, to je papír, hračky, dárky, sport. Byla taková roční soutěž, různí lidé nás zkoušeli, jak prodáváme, jak se ve zboží vyznáme. A já jsem dostal titul Nejlepší prodavač Československé socialistické republiky,“ říká pobaveně Štrébl v 7 pádech Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.