Anežka Rusevová o herectví: Na divadelních prknech se jí daří i v Německu

Herečka Anežka Rusevová (36) se může pyšnit hereckým nadáním, díky kterému nemá o práci nouzi. Daří se jí nejen v Česku, ale díky němčině, kterou ovládá velmi dobře si jí všimli i v zahraničí. Během rozhovoru s Janem Krausem prozradila, z jakého důvodu ji hraní za hranicemi baví více, i jaký vztah k němčině má.

Místo v legendární červené pohovce přijala také herečka Anežka Rusevová, která svého hostitele hned na úvod potěší starými fotografiemi z představení, ve kterém účinkoval v roce 1987 s jejím tatínkem, zesnulým hercem Radanem Rusevem (†51).

Anežka hraje hned v několika divadelních představeních na českých scénách, patří mezi několik málo českých hereček, které si občas zahrají i v Německu. „Já jsem tam rok studovala, ještě když jsem byla na DAMU, a pak jsem se seznámila s režisérkou, která tam tehdy taky studovala, a ona mě potom oslovila do projektů v Norimberku. A ještě jsem ve dvou projektech v Berlíně,“ vypočítává umělkyně, která se narodila do umělecké rodiny. Tatínek Anežky pocházel z Bulharska a maminka Marcela Benoniová je choreografka, tančila v baletu Národního divadla a desítky let učí tanec.

V němčině se Anežka Rusevová našla

Talent pro německý jazyk herečka objevila poprvé na střední škole. „Dost mi nešly některé exaktní předměty, jako například matematika, fyzika, chemie, tak jsem se snažila to vykompenzovat a němčina mi šla.“ To, jak moc dobře, předvedla Anežka pro potěchu ucha obou přítomných mužů krátkým úryvkem z jednoho ze svých představení. „Myslím, že němčina je strašně dramatický jazyk a na jevišti zní velice dobře,“ dodává s tím, že německé divadlo se celkově dělá expresivněji, a proto v něm jazyk Goethův dobře rezonuje.

„Pro někoho to může být příliš, ale mě to velmi baví. Člověk se tak jako vyblbne.“ Zatímco tady ji prý někdy upozorňují, že by měla ve svých projevech ubrat, v Německu se to prý moc líbí. Má tam již od dob studií řadu přátel, a dokonce i agentku. „Zatím se ale nic moc neděje,“ říká trochu zklamaně. „Jsem dost houževnatá, pořád píšu nějakým castingovým režisérům e-maily… Ráda bych si v Deutschlandu zatočila.“

Sdílejte článek
Štítky Německo Berlín rozhovor Show Jana Krause Jan Kraus divadlo vztah představení herec Norimberk herečka Česko Divadelní fakulta Akademie múzických umění Anežka Rusevová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.