Astročlánky

12. března 2021 05:33

Anna Kopečková

Blíží se novoluní ve znamení Ryb: Máte jedinečnou příležitost splnit si přání

Fáze Měsíce patří k nejvíce fascinujícím astronomickým jevům a kromě úplňku si zaslouží větší pozornost i novoluní, které je spojeno s počátkem nového cyklu a je příležitostí k novým začátkům. Jak nás ovlivní novoluní ve vodním znamení Ryb, které nastane 13. března a bude opravdu výjimečné?

Novoluní ve znamení Ryb nastane 13. března před polednem, přesně v 11 hodin a 21 minut. Energii nového Měsíce můžete pociťovat už přibližně dva dny před tímto datem a také dva dny potom. To vám dává téměř pět dní k tomu, abyste tuto energii využili. Nepromarněte šanci, protože novoluní v Rybách je skutečně jedinečnou příležitostí k dosažení vašich cílů a uskutečnění vašich snů. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. Můžete udělat věci, které jste ještě nikdy nezkusili, něco vytvořit, napsat, zbavit se různých závislostí… Je to i vhodná doba, kdy můžete v této složité době někomu pomoci.

Soucitné a intuitivní znamení Ryb

Ryby jsou vodní znamení ovládané planetou Neptun. Je to citlivé, klidné, soucitné, duchovně založené znamení s mimořádně vyvinutou intuicí, které touží po harmonii. Lidé narození v Rybách bývají velmi emocionální, vše prožívají s velkou intenzitou. Ryby jsou ale také proměnlivé znamení, velmi přizpůsobivé. To znamená, že budete lépe připraveni zvládat různé výkyvy nálad, které mohou novoluní provázet. Neptun je planeta představivosti a mystiky. Můžete být tedy také mnohem lépe připraveni najít kreativní řešení jakýchkoli výzev nebo problémů, které se objeví. A také budete v tuto dobu více propojeni se svým duchovním centrem, budete více naslouchat své intuici a jednat podle ní. Důvěřujte sobě a svým instinktům.

Jak využít novoluní ve znamení Ryb?

Využijte novoluní ve znamení Ryb k meditacím a zamyšlení, zaměřte se na své pocity a sny. Ale pozor, novoluní je také připomenutím, že byste neměli věci zbytečně odkládat a zbytečně se vymlouvat. Nestačí jen snít, je potřeba také konat. Zeptejte se sami sebe, čemu ve svém životě věříte, co je pro vás v životě důležité. Novoluní je příležitostí k tomu, abyste zkusili nové věci, vykročili ze své komfortní zóny. Nebojte se toho. Pamatujte na to, že štěstí přeje nejen připraveným, ale i těm, co se nebojí. Soustřeďte se na své schopnosti a snažte se je vylepšit. Popřemýšlejte o tom, co musíte vy nebo vaše okolí udělat, abyste si splnili své sny, vize a cíle. Možná byste rádi zkusili nějaký nový sport. Nebo máte geniální nápad, o který byste se rádi podělili se svým šéfem. Udělejte to, teď je ten správný čas jednat.

Ryby jsou nejkreativnějším znamením zvěrokruhu. I když si myslíte, že máte obě ruce levé, zkuste si něco namalovat, vytvořit nebo si alespoň vybarvěte omalovánky. Probuďte svého vnitřního umělce. Když se budete v době novoluní víc soustředit právě na kreativitu, můžete díky tomu odhalit své vnitřní potřeby a touhy a vyjádřit je i navenek, třeba právě pomocí pastelek.

Využijte kouzlo kamenů

Existují kameny, přesněji minerály, které mohou účinek novoluní ještě více zesílit. Například labradorit, kterému se někdy také říká kámen magie nebo kámen transformace a který dokáže propojit vaši intuici s energiemi vesmíru. Pokud tedy věříte alespoň trochu v magii a kouzla a chcete si trochu „začarovat," zkuste si vyrobit takzvanou měsíční vodu. Umístěte labradorit do sklenice s čistou vodou a nechte ji stát v době novoluní přes noc třeba na parapetu na okně. Takovouto „kouzelnou" vodu můžete pak použít třeba k zalévání květin, uvařit si z ní čaj nebo ji přidat do vody, kterou budete vytírat podlahu. Díky tomu si vyčistíte svůj byt či dům od negativních energií.

Jedním z nejlepších kamenů v době novoluní je měsíční kámen, a to díky jeho spojení s Měsícem, znamením Ryb i říší intuice. Stačí, když ho budete nosit v levé kapse nebo ho umístíte někam na levou stranu těla.

Energetický rituál na splnění přání

Jak již bylo zmíněno výše, nestačí si jen přát, snít a čekat, až se vaše přání splní. Mělo by to být vědomé rozhodnutí, na kterém je potřeba zapracovat, něco pro to udělat. Pokud tedy chcete zapracovat na splnění svých přání, důkladně se připravte, protože je třeba vše provést v průběhu 8 až 24 hodin od okamžiku, kdy nastane novoluní. Připravte si poznámkový blok nebo alespoň kus papíru a napište na něj seznam přání. Nepoužívejte pro tento případ poznámkový blok v mobilu, ručně psané přání je nezbytnou součástí tohoto energetického rituálu. Je důležité i to, abyste použili kvalitní papír a pero nebo tužku. Vymyslete a napište několik přání, nejvýše ale deset. Pokud by jich bylo víc, energie by se zbytečně rozptylovala a nebyla tak silná. Každé přání by mělo být napsané jednou větou na jednom řádku a začínat slovem „Chci…“

Protože nastává novoluní v Rybách, měla by vaše přání být v souladu s tímto vodním znamením. Znamená to, že by se měla týkat například představivosti, touhy, vnitřního štěstí, psychické odolnosti, důvěry, duchovního uzdravení, soucitu, zbavení se bezmocnosti. Například:

  • Chci se naučit lépe řešit zmatek, který uvnitř sebe cítím.
  • Chci víc pomáhat lidem ve svém okolí.
  • Chci se zbavit závislosti na sladkostech.
  • Chci si najít práci, která mi bude dávat smysl.

Jakmile budete mít svá přání napsaná, uložte blok nebo papír na vhodné místo, které si budete pamatovat, například do nočního stolku nebo šuplíku v psacím stole. Nezapomeňte, že všechna přání, která jste napsali, byste měli mít v úmyslu splnit nebo se o to alespoň pokusit. Třeba tím, že se zapíšete do nějakého on-line kurzu, zkusíte se naučit meditovat, zapojíte se do práce nějaké charitativní organizace... Až novoluní skončí, můžete se ke svým přáním vrátit, znovu si je přečíst a zrevidovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.