Blíží se únorový sněžný úplněk ve znamení Panny: Máte šanci dát své věci do pořádku

Únorový úplněk zvaný sněžný patřil mezi nejobávanější. Přicházel totiž uprostřed zimy, kdy docházely zásoby jídla. Přestože nám takové nebezpečí v dnešní době nehrozí, tajemná síla úplňku zůstala. Letošní únorový úplněk bude v zemském znamení Panny. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

Únorový úplněk nastane 24. února, přesně ve 13 hodin a 30 minut. Jeho energie vás může začít ovlivňovat již dva až tři dny před úplňkem a také několik dní poté.

Úplněk ovládá nálady i chování člověka a je vždy vyvrcholením, sklizní toho, co započalo novoluním. A je také vždy ovlivněn astrologickým znamením, ve kterém se nachází. Zatímco lednový úplněk byl ve znamení ohnivého, vášnivého a energického Lva a dodal nám zdravé sebevědomí a touhu prosadit se nebo začít něco nového, ten únorový bude ovlivněn pracovitým, pořádkumilovným a perfekcionistickým znamením Panny.

Indiánský sněžný úplněk

Tradičně se tomuto únorovému úplňku říká sněžný, což odráží situaci, která panuje v této době na severní polokouli a pro kterou je typické sněžení. Indiánští lovci v tuto dobu sledovali zvěř podle stop ve sněhu. Staří Keltové mu říkali také ledový úplněk, neboť je to nechladnější úplněk v roce. A indiánské kmeny ho nazývaly někdy hladovým úplňkem, protože drsné zimní podmínky znesnadňovaly lov a bylo málo potravy.

Úplněk ve znamení Panny

Toto zemské znamení, kterému vládne planeta komunikace Merkur, souvisí v astrologii s každodenní prací, zdravím a denními rituály. Je to znamení systematické, pilné, velmi zodpovědné, nedělá věci jen napůl, chce dělat hodně a chce to dělat dobře. Všechno musí mít dokonalé – práci, vztahy, domácnost i city. V pracovním i osobním životě potřebuje mít nějaký systém, řád. A toto puntíčkářství nás může v době kolem únorového úplňku ovlivnit všechny. Můžete mít sklon ke kritizování, pitvání všeho, co vám nevyhovuje, mohou vás přepadnout pochyby o všem a o všech, včetně sebe.

Je to určitě dobrý čas k tomu, abychom dali některé věci v našich životech konečně do pořádku. Můžete se zbavit věcí, které vás tíží. A nezapomínejte, že vyčistit se dají nejen skvrny na oblečení, ale i vztahy. Pitvat ale třeba vztah s partnerem úplně na dřeň by nejspíš nebylo úplně moudré. Nemuseli byste ho pak dát už dohromady.

Nebuďte tedy až příliš puntičkářští a kritičtí, nelpěte na tom, že všechno musí být perfektní. Život přece není dokonalý. Může to být poměrně citově náročná doba. Energie Panny působí tak, že má člověk tendenci všechno dramatizovat a tím zbytečně brzdí své okolí i sám sebe. Snažte se být v klidu, věřte své intuici a zdravému rozumu.

Pečujte sami o sebe

Bude dobré zaměřit se také na péči o sebe. Zkuste se právě teď zbavit některých svých zlozvyků, které škodí vašemu zdraví. Přejděte na zdravější životní styl. A zaměřte se na zdravotní problémy, které vás trápí. Neřešte jen důsledky, ale pátrejte po prvotní příčině, po tom, co vaše problémy způsobuje.

Hoďte se do pohody a ulevte trávení

Panna ovlivňuje slinivku, střeva, trávicí ústrojí, dvanácterník, oči a uši. Tyto orgány jsou v době úplňku obzvlášť citlivé, proto se snažte je nezatěžovat nejen tím, že si budete dávat pozor na to, co jíte, ale že se také nebudete tolik stresovat. Je vhodné relaxovat, choďte na procházky, vnímejte ticho přírody nebo si alespoň pusťte do sluchátek příjemnou relaxační hudbu, případně šumící moře. Odlehčete svému trávení, snažte se jíst zdravěji, zkuste se vyhnout těžkým, tučným a příliš kořeněným jídlům, pijte čistou vodu nebo čaj z meduňky. Pamatujte na to, že psychické a fyzické zdraví spolu úzce souvisí. V době kolem úplňku se také nedoporučují operace a různé lékařské zákroky, takže pokud máte nějaké naplánované a můžete je odložit, udělejte to.

Rituál na posílení zdraví

V době úplňku ve znamení Panny je vhodné dělat různé zdravotní rituály. Můžete zkusit rituál na posílení konkrétních orgánů nebo celkového zdraví podle známé astroložky Martiny Blaženy Boháčové. Potřebujete k němu kámen křišťál, který je nositelem čistoty, má schopnost čistit energie. Vezměte ho do ruky, pusťte si příjemnou hudbu, zapalte bílou svíčku, zavřete oči. Uvědomte si, kterou část těla byste chtěli vyléčit nebo posílit, a představte si sami sebe, jak jdete v nějakém příjemném prostředí (například po louce nebo lesem) za ruku se svým zdravím, které může mít podobu například krásného muže nebo ženy. Pak si představte, že dojdete k zrcadlu, ve kterém vidíte sami sebe jako krásnou bytost plnou zdraví. Dívejte se na svůj obraz v zrcadle a v duchu si opakujte, že jste zdraví, vaše vitalita roste, děkujte svému zdraví, že je silné, a požádejte ho, aby vás neopouštělo. Pak se v duchu otočte a vraťte se zpátky do místnosti, kde meditaci provádíte. Tento rituál je dobré několikrát zopakovat. Křišťál noste při sobě a na noc si ho dávejte pod polštář.

Jaký bude březen podle mariášových karet?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.