zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Co přinese lednový úplněk ve znamení Lva? Dodá zdravé sebevědomí, důležitá ale bude opatrnost

Co přinese lednový úplněk ve znamení Lva?
Autor: iStock Co přinese lednový úplněk ve znamení Lva?
Anna Kopečková , Vydáno: 27.01.2021
Lednový úplněk zvaný vlčí je prvním úplňkem v letošním roce. Tentokrát se bude odehrávat pod nadvládou ohnivého, vášnivého a energického znamení Lva. Jak nás ovlivní?

reklama

Lednový úplněk nastane 28. ledna 2021 večer, přesně ve 20 hodin a 16 minut. Pokud bude jasné počasí, mohla by to být krásná podívaná, protože Měsíc v tuto dobu stoupá vysoko na oblohu a opravdu mimořádně září.

S úplňkem je spojena zvláštní energie, která může ovlivňovat naše nálady a chování a můžeme ji pociťovat přibližně dva až tři dny předtím a také jeden až dva dny poté. 

Vlčí úplněk

Podle starých indiánských tradic se tomuto lednovému úplňku říká vlčí, protože právě v této době bývala velká zima, často i hodně sněhu, Měsíc jasně zářil a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic. Vlk je zvíře společenské, je symbolem pospolitosti. Ve vlčí smečce panuje přísná hierarchie, silnější vlci chrání ty slabší a nikdy je nenechají napospas lovcům nebo hladu.   

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Úplněk ve znamení Lva

Každý úplněk je ovlivněn astrologickým znamením, ve kterém se nachází. Zatímco ještě loňský, prosincový úplněk byl ve znamení Raka a mohl vyvolávat melancholickou náladu, smutek a sklíčenost, ten lednový prohřeje ohnivé znamení Lva. Lidé narození v tomto znamení, jemuž vládne Slunce, mívají silné a zdravé sebevědomí, bývají energičtí, hrdí, velkorysí, vášniví a otevření. Touží vládnout, ovlivňovat, řídit, zářit, neradi jdou s davem, chtějí být obdivováni a chváleni, někdy mohou působit i ješitně a domýšlivě. Heslem Lvů je: vládnu, vítězím, řídím a dávám. Neradi plýtvají svůj drahocenný čas na věci, které je nebaví. Jejich kreativní duše potřebuje dělat velké věci a pak umějí být velkými pracanty. Soustředit se na únavnou a nudnou práci jim dělá potíže. Jejich touhou je bavit se, užívat si všech radovánek, které život nabízí. 

PŘEČTĚTE SI PODROBNOU CHARAKTERISTIKU ZNAMENÍ LVA

Udělejte to, na co jste si dosud netroufali

Lednový úplněk nám dodá zdravé sebevědomí a může nám pomoci udělat si jasno v tom, čeho chceme v životě dosáhnout, jakým způsobem se můžeme prosadit a nakolik je to v souladu s našimi sny a ideály. Pomůže nám některé věci uzavřít, zejména nefunkční vztahy, ale zároveň nabídne nové začátky. Můžete pocítit touhu něco začít, realizovat své sny, prosadit se. Řiďte se svým srdcem a jednejte. I lidé, kteří jsou spíš introvertní a ostýchavější, budou v této době průbojnější a měli by toho využít. Vše bude mít tendenci mít rychlý spád. Konečně se můžeme trochu otevřít ostatním lidem i okolnímu světu, třeba i novým láskám. Dejte si jen pozor na povýšenost a egocentrismus. Obzvlášť nyní, když je Slunce ve znamení Vodnáře, který naopak vyznává svobodné myšlení, spolupráci a rovnost. Neřiďte se jen vlastními zájmy, ale berte ohled i na zájmy vašich nejbližších a lidí ve vašem okolí.   

Postavení planet bohužel nebude v době kolem tohoto úplňku úplně ideální. Řiďte se pravidlem dvakrát měř, jednou řež, než něco uděláte, dobře si to promyslete, nedělejte ukvapené závěry. Vyhnout byste se měli důležitým rozhodnutím a jednáním a také zbytečnému a neuváženému utrácení peněz. Buďte opatrní i při sportech, manuální práci a cestování autem.

Pečujte o své srdce a vlasy

Lev ovlivňuje srdce, krevní oběh, krevní tlak, ale i záda a bránici. Tyto orgány jsou v době kolem úplňku citlivé, proto se snažte o ně pečovat, příliš je nezatěžujte. Uděláte-li pro tyto části těla něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Je vhodné vyhýbat se stresu, doplnit tělu horčík, dělat cviky na záda, poprosit partnera o masáž zad, také pečovat o své vlasy. I lev je hrdý na svou hřívu. Když už vlasům nemůžete dopřát péči kadeřníka, poskytněte jim alespoň nějakou kosmetickou péči. Uvidíte, jak se to pozitivně odrazí na jejich kvalitě a kráse.

Toužíte po lásce? Vykouzlete si ji!

Síla Měsíce je opravdu velká. Dokonce tak, že pomáhá plnit sny a přání. Doba úplňku ve Lvu je například velmi vhodná pro kouzla na lásku. Můžete vyzkoušet například nápoj na přivolání lásky. Ale pozor, v tomto případě půjde opravdu o vášnivou lásku, takže pečlivě vybírejte, komu ho nabídnete. Recept je jednoduchý. Základem je víno (ideálně růžové nebo červené), do kterého přimícháte trošku šafránu nebo šalvěje. Snažte se do nápoje během jeho přípravy vložit svoji energii, myslete přitom na partnera. Stejně tak můžete připravit i chutné jídlo pro sebe a partnera, protože, jak známo, láska prochází žaludkem.

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

reklama

Související témata: únorový úplněk , sněžný úplněk , úplňky v roce 2020 , úplněk ve znamení Lva , kdy bude úplněk , vliv úplňku , znamení Lev , úplňky 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama