Chcete najít štěstí? Astroprůvodce vám poradí, jak ho můžete dosáhnout

Originální seriály právě online na prima+

Víte, jaký je podle slunečního znamení váš šťastný den? Měsíc? Číslo? Kámen? Nebo třeba barva? A co vám může podle hvězd pomoci k úspěšnému a spokojenému životu? Inspirujte se svým znamením zvěrokruhu, které vám napoví, jak být v životě šťastnější.

Beran

Toto ohnivé znamení je pod vládou planety Mars. Díky tomu dokážete obstát i v nejtěžší konkurenci. Zvládnete se prosadit také v těch nejnáročnějších výzvách. Čím více se budete blížit k vašemu limitu, tím víc vám půjde vesmír naproti. Vložené úsilí se vám vrátí na 110 %.

Jednou z nejšťastnějších věcí, kterou můžete pro sebe udělat, je spojit své síly v podnikání se zrozencem v Panně. Vaše charakteristiky se skvěle doplňují a vytvoří z vás bezkonkurenční tým.

Šťastný den: Úterý představuje dokonalý den, kdy si můžete stanovit nové cíle nebo se pokusit o něco náročnějšího.

Šťastné měsíce: duben, červenec, říjen, leden

Šťastná čísla: 1, 9

Šťastný kámen: Diamant, zejména pokud ho nosíte na levé straně. Přináší to totiž prosperitu a bohatství.

Šťastná barva: Červená. Nejenže dokáže zlepšit vaši náladu, ale zároveň vás činí pro druhé přitažlivějšími.

Býk

Venuše, vaše vládnoucí planeta, naznačuje, že vždycky budete mít celé řady obdivovatelů. Vztahy si vás vždy rychle najdou. Vy jste ovšem nejšťastnější, když jste v jednom jediném a pevném svazku. Toužíte po lásce, což se vám plní. Zaměřte se také na svou kreativní stránku. Máte bystré oko a zároveň jste velmi svědomití. To jsou dva velké předpoklady, abyste dokázali využít některý z vašich talentů a vydělali hodně peněz, což je vaše další hobby.

Když se spárujete s Váhami (také ovládanými Venuší) anebo Štíry (vaše protilehlé znamení), dosáhnete pevných vztahů založených na sdílených ideálech o lásce a smyslnosti.

Šťastný den: Pátek je den jako stvořený pro romantiku, proto ho využijte k randění.

Šťastné měsíce: květen, srpen, listopad, únor

Šťastná čísla: 4, 6

Šťastný kámen: Smaragd - chrání vás před lží, když jste zamilovaní.

Šťastná barva: Bledě modrá a lila zesilují vaši romantickou povahu, která k sobě dokáže přitáhnout správného partnera.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak poznáte lháře?

Blíženci

Vaše vládnoucí planeta Merkur vám už prokázala velikou službu v tom, že podpořila vaše komunikační schopnosti. V podstatě dokážete komukoliv prodat cokoliv. Vaší nejcennější dovedností je umění přesvědčit druhé. Nebojte se uskutečnit i na první pohled divoké a nereálné plány.

Jakmile se dáte dohromady se Střelcem, tedy vzdušné znamení se spojí ohnivým, dosáhne tahle hořlavá a nadupaná energie téměř všeho. Podmínkou ovšem je sdílení společného cíle. V opačném případě se tohle spojení stává noční můrou.

Šťastný den: Středa je ideálním dnem v týdnu, který vám nabízí příjemný restart.

Šťastné měsíce: červen, září, prosinec, březen

Šťastná čísla: 5, 9

Šťastný kámen: Achát - zlepšuje vaši (již působivou) výmluvnost a pomáhá vám najít v každé situaci vhodná slova.

Šťastná barva: Žlutá odpovídá vaší mladistvé, optimistické a veselé povaze. Současně napomáhá naladit ostatní lidi na stejnou vlnu.

Rak

Toto sluneční znamení je pod vládou Měsíce. Proto by měli Raci dobře sledovat lunární kalendář a přizpůsobit své úsilí tak, aby odpovídalo jeho fázím. Tedy přibývání a ubývání energie.

Jste požehnáni téměř všemi psychickými schopnostmi, což mnoha lidem chybí. Abyste mohli těžit z vašeho daru a proměnit ho ve štěstí, měli byste vždycky naslouchat své intuici, vašemu vnitřnímu hlasu, a dát na první myšlenku, která vás napadne.

Šťastný den: Pondělí je dnem, kdy se nejlépe dokážete naladit na vaši silnou intuici. Psychické síly máte zrovna na vrcholu, vyhraďte si čas na přemýšlení a meditaci.

Šťastné měsíce: duben, červenec, říjen, leden

Šťastná čísla: 3, 7

Šťastný kámen: Perla - může neutralizovat negativní energii ve vašem okolí a také přilákat podporu vlivných lidí, kteří vám mohou pomoci dostat se někam dál.

Šťastná barva: Mořská zelená a stříbrná jsou barvami, které zesilují vaše spojení s mořem a jeho přílivovými rytmy. Přinášejí do vašeho života harmonii a rovnováhu a brání vašim (nechvalně známým) změnám nálad.

Lev

Vaše znamení ovládá Slunce. Vyhříváte se v teple a na světle. Jako by se vaše nejlepší já probudilo právě tehdy, když jste zrovna na sluníčku. Šťastnou volbou pro zrozence ve Lvu je cestování, a to především (překvapivě) do teplých krajů.

S kým byste se měli spojit, pokud chcete perfektní pracovní tým? S Vodnářem! Kombinace s tímto znamením do značné míry zaručuje „dokonalou bouři“ vášně a intelektu, což je potřebné k tomu, aby se zrealizoval jakýkoli nápad a využilo se jeho maximálního potenciálu.

Šťastný den: Zatímco ostatní v neděli lenoší, vy doslova planete. Využijte toho a věnuje se vaší vášni, se kterou budete mít obrovský úspěch.

Šťastné měsíce: květen, srpen, listopad, únor

Šťastná čísla: 8, 9

Šťastný kámen: Rubíny vás ochrání před zraněním a zároveň vám přinesou klid v duši, kdykoliv se budete cítit rozzlobeni nebo nahněvaní (což je u Lvů poměrně časté).

Šťastná barva: Zlatá a oranžová čerpají ze sil vašeho vládnoucího planetárního vlivu, tedy Slunce, a přinášejí vám ještě větší sebedůvěru.

Panna

Panny jsou pod nadvládou planety Merkur. Mají silné schopnosti vnímat, díky nimž dokáží číst mezi řádky, aniž by je to stálo nějaké větší vypětí sil. Panny jsou šťastné, když mohou tento dar využít k hledání příležitostí, které ostatní nevidí.

Chcete vydělat peníze? Spojte se s Beranem. Jejich ambice a apetit v kombinaci s vaším odhodláním a pečlivostí dokazují, že jste schopni dosáhnout téměř nemožného.

Šťastný den: Středa je tím dnem, kdy se organizuje a vytváří strategie pro úspěch.

Šťastné měsíce: červen, září, prosinec, březen

Šťastná čísla: 3, 5

Šťastný kámen: Safír vás ochrání před zraněním, když jste na cestách, a také vám přináší klid a pohodu vždy, když jste doma.

Šťastná barva: Modrá a zelená odráží vaši klidnou, vážnou a elegantní osobnost a preference.

Váhy

Vládcem Vah je planeta Venuše. Proto bývají tito lidé poměrně často zamilovaní, nebo někdo miluje je. Z toho důvodu mají Váhy v lásce štěstí. Mohou v této oblasti dávat ostatním cenné rady a také dodávat sebedůvěru.

Když se spojíte s jinými vzdušnými znameními (tedy s Blíženci, Váhami nebo Vodnáři), vaším limitem se stane až samotné nebe. Jste velmi racionální a super rychlá stvoření. Díky vaší diplomacii a přesvědčivosti můžete světu prodat vaše velké myšlenky.

Šťastný den: Pátek je vaším dnem, který byste měli věnovat péči o vztahy již existující, i ty budoucí.

Šťastné měsíce: duben, červenec, říjen, leden

Šťastná čísla: 6, 9

Šťastný kámen: Opál je pro vás šťastným kamenem proto, že přitahuje peníze a chrání vás před závistí nebo chamtivostí druhých.

Šťastná barva: Modrá a levandulová podporují uklidňující vibrace a pohodovou náladu, kterou potřebujete, abyste se cítili co nejlépe.

Štír

Štíři mohou dosáhnout naprosto všeho, na co se zaměří. Obecně jsou vynikajícími vůdci. Když si nastaví svou vlastní agendu a opravdu se soustředí na její realizaci, vytvoří si své štěstí pouhou silou vůle.

Vládnoucí planetou Štírů je Pluto. Má ve své moci ovlivňovat konce a začátky. Proto se vůbec ničeho nemusíte bát. Vše je pod kontrolou.

Šťastný den: Úterý je dnem v týdnu, kdy je třeba zaměřit se na plnění vaší agendy a udělat přímé kroky k dosažení vašich ambicí.

Šťastné měsíce: květen, srpen, listopad, únor

Šťastná čísla: 2, 4

Šťastný kámen: Topaz vás ochrání před kýmkoli, kdo by vám chtěl nějak uškodit nebo ublížit.

Šťastná barva: Barvami, které zdůrazňují vaši moc, jsou tmavé odstíny karmínové, vínové a kaštanové. Když je máte na sobě, cítíte se sebevědoměji a máte jen krůček k pocitu, že ovládáte celý svět.

Střelec

Jste nejšťastnějším ze všech hvězdných znamení! Vládne vám Jupiter, který reprezentuje samotné štěstí. Máte přirozeně spontánní a dobrodružnou osobnost. Mezi ostatními znameními vynikáte také velkým riskováním, což se vám často vyplácí.

Šťastný den: Čtvrtek je tím pravým dnem, kdy můžete začít dělat cokoliv nového. Všechno, co právě v tento den započnete, vám požehná štěstí.

Šťastné měsíce: červen, září, prosinec, březen

Šťastná čísla: 5, 7

Šťastný kámen: Tyrkys vám pomůže přilákat nové ctitele. Může také otevřít vaše psychické schopnosti a jasnovidectví.

Šťastná barva: Purpurová je výrazná barva, která odhaluje vaši odvážnou a dobrodružnou povahu.

Kozoroh

Jste šťastnější, než si myslíte. Proč? Protože k dosažení štěstí vám pomůže „jenom“ vaše ctižádost a odhodlání. Vaše vládnoucí planeta je Saturn. Jste realisti více než kterékoliv další znamení. Moc dobře si uvědomujete, že čím více příležitostí se vám připlete do cesty, tím jste šťastnější.

Šťastný den: Sobota je dnem, kdy se šťastně zamilujete a zkvalitníte nebo vytvoříte nové vztahy. Dokážete být oslňujícím společníkem (když tedy nepracujete). Tuhle stránku vaší osobnosti by měli ostatní vidět co nejčastěji.

Šťastné měsíce: duben, červenec, říjen, leden

Šťastná čísla: 2, 8

Šťastný kámen: Granát zvyšuje vaši přitažlivost a také sebevědomí. Pomáhá vám stát se tím, co nebo koho chcete přitahovat.

Šťastná barva: Tmavě zelené a hnědé jsou zemité odstíny, které symbolizují váš živel. Zároveň ladí s vaší aurou a podporují vaši rovnováhu.

Vodnář

Vaše schopnost vidět všechno v souvislostech a také touha chránit to nejlepší z lidstva vás činí šťastným člověkem. V životní náplni máte věnovat se charitě a konat vše pro dobro planety.

Vodnáři, kteří spolupracují se Lvy v humanitární činnosti, toho mohou dosáhnout více než v kombinaci s jakýmkoliv jiným znamením zvěrokruhu. V tomto případě se totiž střetává intelekt s vášní a logika doplňuje schopnost přesvědčit. Obě znamení ze sebe vytěží maximum a dokáží pohnout i horou.

Šťastný den: Středa je takovým vaším akčním dnem, kdy si navzájem sdělujete nápady, jak něco změnit, a vylepšit tak svět.

Šťastné měsíce: květen, srpen, listopad, únor

Šťastná čísla: 1, 7

Šťastný kámen: Ametyst zahřívá vaše srdce a pomáhá vám a těm, které milujete, zůstat stále okouzlení.

Šťastná barva: Energická elektrická modř je stejně jasná jako váš racionální pohled na svět.

Ryby

Vaše znamení ovládá Neptun, planeta, která je nejvíce mystická a magická. Díky tomu jste přitahováni vším, co vyžaduje intuici a instinkt. Vždycky důvěřujte vašemu šestému smyslu. To, co vás napadne jako první, je pro vás tím nejlepším.

Máte přirozenou spřízněnost s vodou. Proto jakékoli úsilí, dobrodružství nebo kariéra spojené s tímto živlem jsou zárukou úspěchu a štěstí. Vaším snovým bydlením je dům u řeky, rybníka nebo na pláži.

Šťastný den: Pátek je ideálním dnem na něco kreativního, povznášejícího a zábavného. Zkrátka se pusťte do čehokoliv, co vás dokáže povznést.

Šťastné měsíce: červen, září, prosinec, březen

Šťastný čísla: 2, 6

Šťastný kámen: Akvamarín má na vás dvojí efekt. Chrání vás během cestování v zahraničí a zvyšuje vaše (již silné) psychické schopnosti.

Šťastná barva: Bledě zelená a tyrkysová jsou v souladu s vaší přirozenou náturou. Barvy oceánu vám pomohou cítit se uvolněně a v naprosté pohodě.

Šárka Podlenová