Pohyb planet v září: Jak nás ovlivní retrográdní Mars nebo novoluní v Panně?

Po celkem rušných předcházejících měsících by nám září z astrologického hlediska mělo přinést mnohem větší stabilitu. Nebude to hned, ale můžeme si alespoň vydechnout, že se některé věci konečně uklidní, ale možná i dokonce úplně zastaví.

2. září: Úplněk ve znamení Ryb

Zářijový úplněk možná nebyl pro řadu lidí úplně příjemný, protože přinesl velké emocionální výbuchy a velkou přecitlivělost, na druhou stranu v mnohých podnítil kreativitu. A také nám dal možnost otočit stránku a otevřít se novým možnostem, které doslova klepou na dveře.

5. září: Merkur vstupuje do znamení Vah

Merkur je planeta komunikace a pod vlivem znamení Vah by nám měl pomoci být o trochu přátelštější a uvážlivější, pokud jde o výběr slov, která vypustíme z úst. Pro Váhy je velmi důležitý klid, rovnováha, harmonie a také vztahy. I lidé, kteří bývají obvykle celkem hrubí a neberou si ve vyjadřování servítky, by mohli být v tuto dobu trochu přívětivější. Tento tranzit potrvá až do 27. září 2020.

PLANETY PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: JAKÉ SCHOPNOSTI VÁM DÁVÁ TA VAŠE?

6. září: Venuše vstupuje do znamení Lva

Co se stane, když se planeta lásky a romantiky Venuše ocitne pod vlivem ohnivého, vášnivého, energického a sebejistého znamení Lva? Mnozí budou připraveni vyrazit na lov a udělají všechno pro to, aby upoutali pozornost opačného pohlaví. Ale i pro zadané to bude příležitost poznat nové lidi a užít si trochu zábavy. Tento tranzit bude trvat až do 2. října 2020.

10. září: Retrográdní Mars ve znamení Berana

Planeta Mars symbolizuje energii, aktivitu, vůli, bojovnost. Pokud je v retrográdní fázi, tedy pokud se pohybuje opačným směrem, je potřeba se chovat jinak, podívat se na vše z jiného pohledu a případně změnit plány. Díky retrográdnímu Marsu v Beranu se můžeme cítit trochu letargičtější než obvykle, má to ale velmi dobrý důvod. Pomůže vám to uvědomit si, zda se cíl, který ve svém životě sledujete, shoduje s vaším vnitřním přesvědčením. Může vám to ušetřit roky práce, které byste věnovali něčemu, co vás nenaplňuje. Někdy člověk musí v životě zpomalit, možná i úplně zastavit, aby se na vše podíval a uvědomil si, co ho opravdu baví a co ho naopak unavuje.

Tento tranzit se odehrává pouze jednou za dva roky. Nepromarněte tuto šanci a snažte se využít energii, kterou vám dává.

13. září: Jupiter v Kozorohu

Planeta Jupiter symbolizující bohatství, štěstí a hojnost energie, vstoupila do znamení Kozoroha už 2. prosince 2019, ale předchozí tři měsíce se pohybovala retrográdně, což nás nutilo zamyslet se více nad hodnotami a životními prioritami, které nám přinášejí štěstí. Kozoroh je znamení velmi trpělivé, zodpovědné, systematické a pracovité, toužící dosáhnout úspěchu a materiálního bohatství. V době, kdy Jupiter prochází tímto znamením v přímém směru a nikoli retrográdně, se tedy mohou objevit různé nové pracovní příležitosti nebo možnosti, jak zvýšit naše finance. Jistě je to příznivá zpráva pro všechny, kteří pociťovali v posledních měsících finanční tlak. Tento tranzit potrvá až do 19. prosince 2020.

17. září: Novoluní ve znamení Panny

Každé novoluní je příležitost k začátku něčeho nového a nejinak tomu bude i v případě toho zářijového. Znamení Panny je nejproduktivnějším ze všech znamení zvěrokruhu. Je to znamení velmi zodpovědné, až puntičkářské, pořádkumilovné, nedělá věci jen napůl, chce všechno dělat hodně a chce to dělat dobře. Můžete mít tedy tendenci začít nějaké domácí projekty, u nichž se budete soustředit i na nejmenší detaily. Věnujte tomu trochu energie, jistě se to vyplatí. Výsledky uvidíte už v době příštího úplňku, který nastane 1. října.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

22. září: Podzimní rovnodennost, Slunce vstupuje do znamení Vah

Podzimní rovnodennost je spojena s oslavami sklizní, časem hojnosti, radosti, završení plodné části roku, nabírání sil a tvoření zásob. Je to doba, kdy si uvědomujeme, jaké dary nám Země poskytuje.

Když Slunce vstoupí do přátelského znamení Vah, můžeme pociťovat povznesenou náladu a větší chuť na společenský život. Zatímco minulý měsíc, kdy bylo Slunce ve znamení Panny, jsme se doslova vrtali ve vlastních věcech, nyní je čas vyrazit mezi lidi. Nikdy nevíte, koho potkáte. Možná z toho bude i nová láska. Není divu, když Vahám vládne planeta lásky a krásy Venuše.

Tento tranzit potrvá až do 23. října 2020, kdy Slunce vstoupí do vášnivého a tajemného znamení Štíra.

27. září: Merkur vstupuje do znamení Štíra

Znamení Štíra je plné tajemství, velmi hloubavé, ve všem se snaží proniknout až na úplné dno. Pod vlivem planety Merkur ve Štíru můžeme na svět pohlížet poněkud temně a cynicky. Zároveň se ale projevuje i pronikavou inteligencí, mysl je v tomto období velmi pronikavá a výkonná, což nám umožní velmi dobře studovat, vstřebávat informace nebo se dostat některým věcem na kloub.

Tento tranzit potrvá až do 28. října 2020.

29. září: Saturn v Kozorohu

Saturn je planeta, kterou charakterizuje struktura, odpovědnost, povinnosti, ale také změny, které se nevyhnutelně blíží. Někdy bývá Saturn označován za Pána karmy. Do znamení Kozoroha znovu vstoupil Saturn již 2. července, ale od půlky května až do 29. září se pohyboval retrográdně. Ve spojení s obchodně orientovaným Kozorohem nás bude nutit, abychom jednali pragmaticky a konečně si uvědomili, že nastal čas dělat to, co dělat máme. Že je důležité provést zásadní změny, které jsou pro nás důležité.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.