Bezradný Martin zkazí, co může. Soupeři si myslí, že mu tajně pomáhá manželka

Prostřeno! XXVI (64) - Hostitel nestíhá

Dlouhé čekání, nepřítomnost hostitele u stolu a spousta trapasů. Čtvrteční večer pro hostitele Martina nebude procházka růžovou zahradou. Nervozita a stres z něj udělají upocenou hromádku neštěstí. Otvírání šampusu pomocí zubů a nepoživatelná polévka jsou jen špičkou ledovce.

Čtvrteční klání amatérských kuchařů z Plzně a středních Čech se odehraje v domě třiatřicetiletého kadeřníka Martina. Jeho manželka Kristýna v pořadu účinkovala před dvěma lety, a bude mu proto velkou oporou. Pomůže mu se zábavou a bude Martinovi k dispozici i po telefonu jako nápověda, když nenajde tu správnou čokoládu do dezertu. Hostitel se přihlásil do Prostřeno! z hecu, nepovažuje se za dobrého kuchaře, ale nechce si ani uříznout ostudu. Stres bohužel udělá své. Pro hosty připraví tortillu s kuřecím masem, mexickou polévku, žebra na medu s čedarovým chlebem a čokoládové řezy.

Vývar do mexické polévky má Martin udělaný dopředu, žebra nakládal den předem, zamotat koupenou tortillu není také žádná věda. Přesto nebude stíhat a zdrží se především hloupými chybami. Do mexické polévky kupříkladu přidá moc chilli. „To je taková česká jistota,“ pronese, když své dílo završí kostkou bujónu. Když pak ochutná, zrudne, začne sprostě nadávat a do polévky přidá vodu. „To by nejedli ani v Mexiku. To nezředí ani pět litrů vody. Že nevyhraju, s tím jsem počítal, ale že to po…, to mě strašně mrzí,“ říká zklamaně.

Podívejte se na Martinovo ochutnávání polévky, kterou by ani Mexičan nejedl:

Soutěžící vyslýchají manželku. Co všechno dělala?

Když hosté přicházejí, nikdo je nevítá, usadit se budou muset sami. Co to je za zmatky? Zchvácený Martin přijde s lahví pravého šampaňského a začne ji otvírat pomocí zubů. „Člověk zapomene před kamerama, jak se otvírá flaška,“ prohlásí. Způsoby zřejmě musejí jít v krizi stranou. A bude toho ještě víc, co jako hostitel nezvládne. Vše uvidíte už vpodvečer. Kromě dlouhého čekání hosté najdou nedostatky i na jídle. Předkrm bude prý nasládlý a tortilla nebude domácí. Příliš ostrá polévka bude podle očekávání propadák. Albert prohlásí, že má pocit, jako by jedl žiletky.

Chléb na hlavní chod se Martinovi nepodaří zapéct se sýrem podle představ a dezert se bude muset obejít bez šlehačky. Hostitel totiž nedokáže zprovoznit klasickou láhev na domácí šlehačku. Soupeři mu budou chtít pomoct, ale zjistí, že má prázdné bombičky. Při zábavě uvede hudební vystoupení s kytarou Martinova manželka. Soutěžící využijí příležitosti a začnou ji zpovídat, jak moc hostiteli s jeho večerem pomáhala. I když Kristýna tvrdí, že mu jen radila, ať si zorganizuje čas, nikdo tomu neuvěří. Co Martinovi soupeři vyčtou při bodování? Kdo se ukáže jako největší taktik?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.