Za bezradného Petra vaří chytré přístroje. Ocitne se ale bez proudu

Pondělní vaření v soutěži amatérských kuchařů obstará hostitel Petr. Pozve hosty do bytu plného starožitného nábytku. Bude se chtít blýsknout mexickou kuchyní, místo toho bude bojovat s elektrickými přístroji a pojistkami. Může večeře při svíčkách dopadnout dobře?

Obchodní zástupce Petr žije s přítelkyní a jejími dcerami, kterým nechtěl narušovat soukromí. Proto nevaří doma, ale v pražském bytě tatínka své partnerky. Byt je vybavený starožitným nábytkem, kuchyň je naopak plná moderních spotřebičů. Jako by Petr neuměl uvařit klasicky v hrnci na plotně. Menu přitom nebude nijak složité na přípravu. Podávat se budou pomalu zapečené papričky s guacamole, mexická polévka, kuřecí fajitas, churros s domácí zmrzlinou.

Petr miluje technické vymoženosti. Polévku za něj uvaří chytrý hrnec, speciální přístroj umíchá těsto nebo připraví zmrzlinu. Když přestane fungovat trouba, má po ruce malý gril. Kuriózní bude i speciální pec, ve které si budou hosté péct neapolskou pizzu jako součást zábavy. Soutěžící budou mít strach, aby trouba umístěná na okenním parapetu nevypadla ven. Jak v pondělí vpodvečer nebo na prima+ uvidíte, při Petrově smůle lze očekávat opravdu leccos.

Podívejte se, jak zareaguje hostitel na tmu v bytě:

Mezi soutěžícími je naštěstí elektrikář

Během vaření hostitel zjistí, že z kohoutku teče žlutohnědá břečka, kterou nemůže použít k vaření. Bude nucen použít vodu balenou. Také začnou první problémy s elektřinou. Po příchodu soupeřů je hostitel informuje, že nefunguje trouba. Elektrikář Jirka nabídne svou pomoc a ostatní půjdou šmejdit. Žádná závada na pojistkách se ale neodhalí. Bohužel po předkrmu vypadne proud kompletně.

Vlažnou mexickou polévku si dají hosté při svíčkách a pro Petra se Prostřeno! stává noční můrou. Po jídle se půjde Jirka podívat na jističe a povede se mu proud nahodit. Tortilla jako hlavní chod bude mít docela úspěch, dezert v podobě kopečku zmrzliny a jednoho kousku churros některé vůbec neuspokojí. Ivaně bude hostitele líto, je jí velmi sympatický. Co se může pokazit, to se pokazí. Jak si takhle parta sedne a kolik dostane Petr bodů?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.