Za bezradného Petra vaří chytré přístroje. Ocitne se ale bez proudu

Prostřeno! S27 (46) - Smůla

Pondělní vaření v soutěži amatérských kuchařů obstará hostitel Petr. Pozve hosty do bytu plného starožitného nábytku. Bude se chtít blýsknout mexickou kuchyní, místo toho bude bojovat s elektrickými přístroji a pojistkami. Může večeře při svíčkách dopadnout dobře?

Obchodní zástupce Petr žije s přítelkyní a jejími dcerami, kterým nechtěl narušovat soukromí. Proto nevaří doma, ale v pražském bytě tatínka své partnerky. Byt je vybavený starožitným nábytkem, kuchyň je naopak plná moderních spotřebičů. Jako by Petr neuměl uvařit klasicky v hrnci na plotně. Menu přitom nebude nijak složité na přípravu. Podávat se budou pomalu zapečené papričky s guacamole, mexická polévka, kuřecí fajitas, churros s domácí zmrzlinou.

Petr miluje technické vymoženosti. Polévku za něj uvaří chytrý hrnec, speciální přístroj umíchá těsto nebo připraví zmrzlinu. Když přestane fungovat trouba, má po ruce malý gril. Kuriózní bude i speciální pec, ve které si budou hosté péct neapolskou pizzu jako součást zábavy. Soutěžící budou mít strach, aby trouba umístěná na okenním parapetu nevypadla ven. Jak v pondělí vpodvečer nebo na prima+ uvidíte, při Petrově smůle lze očekávat opravdu leccos.

Podívejte se, jak zareaguje hostitel na tmu v bytě:

Mezi soutěžícími je naštěstí elektrikář

Během vaření hostitel zjistí, že z kohoutku teče žlutohnědá břečka, kterou nemůže použít k vaření. Bude nucen použít vodu balenou. Také začnou první problémy s elektřinou. Po příchodu soupeřů je hostitel informuje, že nefunguje trouba. Elektrikář Jirka nabídne svou pomoc a ostatní půjdou šmejdit. Žádná závada na pojistkách se ale neodhalí. Bohužel po předkrmu vypadne proud kompletně.

Vlažnou mexickou polévku si dají hosté při svíčkách a pro Petra se Prostřeno! stává noční můrou. Po jídle se půjde Jirka podívat na jističe a povede se mu proud nahodit. Tortilla jako hlavní chod bude mít docela úspěch, dezert v podobě kopečku zmrzliny a jednoho kousku churros některé vůbec neuspokojí. Ivaně bude hostitele líto, je jí velmi sympatický. Co se může pokazit, to se pokazí. Jak si takhle parta sedne a kolik dostane Petr bodů?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.