Celebrity

25. července 2023 05:45

David Laštovka

Bývalá pěvecká hvězda Eva Hurychová zažila domácí násilí. Manžel ji týral a ponižoval

Zpěvačka Eva Hurychová, která 25. července slaví 72. narozeniny, patřila v osmdesátých letech mezi špičky tuzemské pop music. Vyprodávala sály, nahrávala desky, pak ale z povědomí národa zmizela. V životě si prošla doslova peklem.

První manželství Evě Hurychové nevyšlo, to druhé dopadlo ještě daleko hůř. Její muž, s kterým měla dvojčata Kristýnu a Barboru, ji fyzicky i psychicky týral. „Fyzicky mě napadl v podstatě třikrát, kromě toho, že do mě nesčetněkrát a velmi často hrubě vrážel lokty. Poprvé mě napadl krátce po svatbě, ale to nebylo ještě tak vážné. Potom mě před dětmi surově udeřil do obličeje. A potřetí mi dal nebezpečnou ránu do krční tepny. V mém případě byl stěžejní psychický teror. Slovní výpady byly vůbec nejhorší. Urážel mě kdykoli a kdekoli. Doma mi často říkal, ať táhnu s hadrem do kuchyně, že jedině tam patřím, že ho nezajímám, že mě nesnáší a že jsem nula,“ rozpovídala se zpěvačka v pořadu 13. komnata.

Kvůli tomu, co na vlastní kůži prožila, se začala angažovat v pomoci obětem domácího násilí. Napsala knihu s názvem Řekla jsem NE tyranovi a pořádá besedy na školách i v knihovnách.

Osudové setkání s bratry Neckáři

Eva Hurychová vystudovala zdravotnickou školu, ke zpívání ji to ovšem táhlo odmalička. Navštěvovala večerní Lidovou konzervatoř, dnes známou jako Konzervatoř Jaroslava Ježka, a začala působit v triu Letokruhy. Později založila skupinu Drops, účinkovala v nejrůznějších hudebních a zábavných pořadech, psala písničky pro děti i dospělé.

V roce 1982 přišlo osudové setkání s Janem Neckářem, bratrem slavného zpěváka Václava Neckáře. Eva začala spolupracovat s legendární skupinou Bacily a najednou o ní věděl každý. Přišel velký hit Já přijdu, který byl okořeněn videoklipem, který bavil celý národ. Byl parodií na tehdejší boom okolo seriálu Sandokan. Další úspěšný song přišel vzápětí. Jednalo se o skladbu To chce mít svůj systém, se kterým obsadili třetí místo na populárním a prestižním festivalu Bratislavská Lyra.

V roce 1986 založila skupinu Pudr a krátce vystupovala i s ostravskými Plameňáky. Byla velmi aktivní i jako skladatelka. O její písně projevovali zájem tehdejší pěvečtí idolové. Psala hudbu a texty například pro Michala Davida, duo Stanislav Hložek - Petr Kotvald nebo Stanislava Procházku mladšího.

Po revoluci se uplatnila v zábavných pořadech, kterými provázel komik Luděk Sobota, či v zájezdovém Videostopu Jana Rosáka.

Václav Neckář během koncerů v prosinci 2022 prozradil, jak je na tom se zdravím:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.