Celebrity

6. listopadu 2022 11:20

Tomáš Durčák

Nevíme, co bude dál, je to nejisté, říká bratr o zdraví Václava Neckáře

Neckář po operaci poprvé promluvil

Pěvecká a herecká legenda Václav Neckář v posledních měsících bojuje se svým zdravím, které mu krátce po 79. narozeninách hází klacky pod nohy. Jak se svěřil jeho bratr Jan, rodina i kapela jsou zatím v nejistotě a neví, co bude dál.

Problémy s chůzí vystřídala urologická operace

„Zatím jsme v nejistotě. Vašek bude muset jít na nějaké další vyšetření,“ uvedl jeho bratr a hlavní představitel Neckářovy kapely Bacily pro CNN Prima NEWS o aktuálním zdravotním stavu Václava. Ten na konci října v nemocnici podstoupil urologický zákrok, dle nepotvrzených zdrojů spojený s prostatou.

Aktuálně Václav Neckář pobývá v domácí rekonvalescenci, ale že bude zase stoprocentně fit, jisté není. Předčasným optimistou ohledně jeho dalšího možného koncertování tak není ani bratr Jan. „Jestli budou další koncerty, nebo ne, fakt nevím. Těžko odhadovat, jak se to bude vyvíjet. Vyšetření ukážou, nyní ale nic konkrétního nedokážu říct.“

Zdravotní komplikace mimořádně talentovaného herce a hudebníka bohužel provázejí již od září, kdy mu křeče v noze prakticky zcela znemožnily chůzi. Vše skončilo až pádem a návštěvou lékaře. „Není to nic vážného, snad to bude v pořádku. Koncerty ohroženy nejsou,“ sliboval tehdy Neckář.

Václav Neckář je bojovník s chutí do života

Dnes je však situace jiná. I když Neckáře dle jeho slov tou největší energií vždy nabíjejí jeho fanoušci, o tom, zda je ještě někdy z pódia uvidí, rozhodnou nyní lékaři.

Faktem nicméně je, že Václav Neckář je odjakživa velký bojovník a nikdy svému zdraví nedovolil, aby mu v jeho snech a vášních bránilo. Když ostatně ještě před šedesátým rokem života v listopadu 2002 prodělal silnou mrtvici, vše se zdálo být ztraceno. Skončil ve vážném stavu v nemocnici, nemohl se hýbat, mluvit a nějakou dobu neměl ani paměť.

Rozhodl se ale nevzdat, začal poctivě cvičit a navštěvovat logopeda, který jej znovu učil mluvit. Nakonec se mu vrátila paměť, znovu plně ovládl řeč i pohyb a vrátil se v plné síle zpět mezi své fanoušky. Není tedy důvod, proč by se mu to nemohlo podařit i nyní.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.