Celebrity

1. listopadu 2022 12:35

Eliška Reiglová

Marta Kubišová dostala k narozeninám pugét růží. Dojemně jí popřál Václav Neckář

7 pádů Honzy Dědka (42) - Marta Kubišová

Legendární zpěvačka Marta Kubišová slaví významné životní jubileum. Na tomto světě dělá lidem svou přítomností radost už 80 let a téměř stejně tak dlouho vyčarovává úsměvy na tvářích svým zpěvem. Ačkoliv je nyní už v důchodu a nekoncertuje, její písně, včetně těch už letitých, se dodnes těší oblibě a hrají v rádiích. V talkshow Honzy Dědka jí k narozeninám popřál její blízký přítel Václav Neckář (79) a další gratulanti.

Marta Kubišová se narodila před 80 lety v Českých Budějovicích. Ještě pár let nikdo netušil, že se z malé Martičky stane pěvecká ikona a členka tria Golden Kids, které se i přes své krátké působení nesmazatelně zapsalo do mnoha srdcí. Její příběh byl nejen proto přetvořen také do divadelního představení Marta.

Trio Golden Kids by bez Rusů nevzniklo

Jak Marta Kubišová sama prozradila, představení pojednávající o ní sledovala se zájmem a byla s ním spokojená. „Moc se mi to líbilo. Obě zpěvačky byly úžasné. Ale byl to divný pocit. Koukáte na to jako na takový kalamitní příběh,“ prozradila v 7 pádech Honzy Dědka.

Trio Golden Kids tvořila Marta Kubišová spolu s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou (75). Založeno bylo 1. listopadu 1968, shodou okolností přesně v den zpěvaččiných 26. narozenin. Hity jako Přítel Quinn či Nestůj a pojď jsou dodnes populární, a to i přesto, že uskupení nepůsobilo příliš dlouho.

„Kdyby nepřijeli Rusové, nevznikly by Golden Kids, ale zase to trvalo jenom 15 měsíců. Říkala jsem si, jak je možné se za tak krátkou dobu zapsat do srdce a duše diváka a posluchače,“ řekla Marta Kubišová, která v únoru 1970 dostala zákaz vystupování a skupina Golden Kids tak zanikla.

Žádné hvězdy, lesklá bída

Přestože už ve své době byla Marta Kubišová významnou zpěvačkou, nejen o sobě mluvila jako o lesklé bídě. To se setkalo s velkým nepochopením z řad hereček, které tato slova pobouřila. Kritice se nicméně dnes již oceňovaná osobnost české hudby bránila neotřesitelnými argumenty.

„A co jsme? Když jsem si musela půjčit na ušití kostýmu na festival do zahraničí. Látku jsem si koupila, ale na ušití už jsem neměla. Vždyť ty honoráře tehdy byly příšerné. Jenom my a Kája Gott jsme měli u Pragokoncertu 1 200 za koncert. To tehdy byly fantastické peníze. A říkali nám, ať nezlobíme, že bychom to taky nemuseli mít,“ zavzpomínala.

„Zákaz přišel velmi brzy. Po celém Československu se říkalo: V klidu, za dva roky půjdou do háje. Trvalo to 21 let,“ popsala Marta Kubišová v rozhovoru, který můžete celý sledovat v úterý večer na Primě, jak do háje nešla.

Ošklivka s hubeným tělem

Pokud Marta Kubišová na něco nikdy nezapomene, je to snaha, která byla projevena k jejímu odstavení. Slavná peprná fotografie, na které údajně měla být ona s Alexanderem Dubčekem a která ve skutečnosti byla podvrhem, ji na čas od milovaného zpěvu odstavila. Z jejího pohledu tento snímek byl zcela evidentní fotomontáží z mnoha důvodů.

„Tam byla úplně jiná ženská a úplně jiný mladý muž. Nikoliv Dubček. To byla fotka, kterou nový ředitel Pragokoncertu ukázal Vaškovi Neckářovi. A já jsem mu říkala, copak jsi neřekl, že to nemůžu být já? Vždyť ta holka je úplně hubená. Nebyla jsem taky žádná vazba, ale měla jsem lepší tělo. Byla to ošklivka a měla jen účes jako já. A u toho bylo napsáno Kubišová a Dubček. A ten chlap byl přitom docela svalovec. No já tomu nerozumím,“ řekla.

Dojemná přání k 80. narozeninám

U Honzy Dědka se u příležitosti zpěvaččiny návštěvy sešli i gratulanti. Marta Kubišová dostala krásný pugét růží a dočkala se dojemných přání k 80. narozeninám. Mezi těmi, kdo jí přišli popřát, byl i jeden z jejích nejbližších přátel.

„Milá Marto, všechno nejlepší a děkuju osudu a Petrovi Maláskovi za to, že se naše cesty protly a že jsem měl možnost napsat vám několik písňových textů. Já vím, že jste mluvila o tom, že jste se zpíváním už skončila, ale kdyby přece jen náhodou, hlásím, že jsem připraven okamžitě se vrátit do aktivní textové služby,“ prohlásil Václav Kopta (57).

„Milá Martičko, chtěli jsme ti popřát vše nejlepší ke krásným narozeninám, hodně zdraví, ať se ti vyhýbají nejen nemoci, ale i zlí lidé. Těšíme se na tebe, protože s tebou se potkat je vždycky krásný. Máme tě moc rádi a v příštím životě chceme být tví pejsci,“ popřáli zpěvačce Petr Malásek (58) a Dana Morávková (51).

Všechno nejlepší popřál legendě české hudební scény také Václav Neckář. „Marti, ty máš kulatiny? To je neuvěřitelné! Já ti přeju hodně štěstí, hodně zdraví a lásky,“ řekl muž, který byl součástí nezapomenutelného tria Golden Kids.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.