Celebrity

5. září 2022 12:10

Tomáš Durčák

Marta Kubišová měla po třetí dávce covidové vakcíny problémy. Na čtvrtou už nechce

S příchodem podzimu začíná být stále aktuálnější otázka očkování proti nemoci covid-19. Existuje možnost jít na posilovací dávky, nicméně ne každému se chce další vakcínu podstupovat. Na čtvrtou dávku už neplánuje jít ani zpěvačka Marta Kubišová, která po té třetí zažila vážné zdravotní komplikace.

Až dosud lékaře poslouchala, další vakcínu už ale odmítá

Zpěvačka, která letos 1. listopadu oslaví osmdesáté narozeniny, patří rozhodně do takzvané rizikové skupiny. I proto už od roku 2020 pečlivě poslouchá všechna doporučení a nařízení lékařů. Mimo jiné tak podstoupila všechny tři doposud dostupné dávky očkování proti covidu. Jak ale dnes říká, na čtvrtou už ji nikdo nedostane ani za nic.

„Třetí dávka očkování mi dala pořádně zabrat. Měla jsem velké problémy. Asi půl roku jsem pak každý měsíc dostala jakoby chřipku. Šimralo mě v uších, oči mi plakaly v naprosto nevhodných momentech,“ podělila se o své zdravotní komplikace zpěvačka pro eXtra.cz. Nakonec jí trvalo celého půl roku, než se dokázala jakž takž opět dostat do formy.

„Byla jsem z toho vážně půl roku rozložená. Takže na čtvrtém očkování mě už neuvidí, ani kdyby před domem bubnovali,“ sdělila rezolutně Kubišová, která nedávno skončila v nemocnici kvůli perforaci střev.

Kvůli zdraví Kubišová vynechala i pohřeb Zagorové

„Tohle se proto jmenuje náhlá příhoda břišní, protože se to musí ten den operovat, když se to rozvine. No, a já jsem naštěstí ještě měla tu vzpomínku před dvaadvaceti lety, přesně jsem věděla, jak to bolí, tak jsem přišla s jasnou diagnózou a ještě ten den mě řízli,“ svěřila se Kubišová, která už jednou ve svém životě perforaci střeva zažila, pořadu ShowTime.

Propustili ji teprve v srpnu a zotavuje se doma za pomoci své dcery Kateřiny. „Teď musím jen spát a regenerovat a vyřešit všechny ty nové problémy, protože já mám i bezezbytkovou dietu, to je pro mě úplně novum,“ vysvětlila zpěvačka.

Pro eXtra popsala svou stravu. „Můžu jen žervé, lučinu, bílé pečivo, šunku nebo kuřecí maso. Ale je to pořád dokola. S dietou ani nemám moc energie. Dnes jsem nemohla pomalu dojít ani za kočkami. Nakonec jsem k nim šla, ale trvalo mi to dvě hodiny a se zaťatými zuby.“

Kvůli svým zdravotním komplikacím se Marta Kubišová musela omluvit i ze smuteční mše za svou zesnulou kamarádku Hanu Zagorovou. Tam rovněž kvůli zdraví nedorazila ani Helena Vondráčková (75). Ani její první manžel Vlastimil Harapes.

Sdílejte článek
Štítky očkování COVID-19 pandemie koronaviru lockdown Marta Kubišová vakcína proti COVID-19

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.