Celebrity

30. srpna 2022 11:54

Tomáš Durčák

Rodina vyprovází Hanu Zagorovou na poslední cestu. Margita se bojí, že to nezvládne

Štefan Margita (66) zorganizoval poslední rozloučení s Hanou Zagorovou (†75) přesně tak, jak si to jeho žena přála. Místo jednoho rozloučení se uskuteční obřady celkem dva – v úterý soukromý pohřeb a ve středu veřejná tryzna, aby se s milovanou Hankou mohli rozloučit i její fanoušci.

Soukromé rozloučení bez účasti široké veřejnosti probíhá v jednom z kostelů v centru Prahy. Ostatky Hany Zagorové pohřební služba dovezla před kostel již v úterý dopoledne. „Neskutečně mi chybí, samota je strašná, snad to loučení zvládnu,“ řekl deníku Blesk smutným hlasem Štefan Margita. Před 13. hodinou pak smutný a unavený pěvec dorazil na místo a co nejrychleji zamířil do nitra kostela, kde bude probíhat zádušní mše za jeho Haničku.

Truchlící vdovec dal zároveň pokyn, aby smuteční hosté k rakvi nepřinášeli rudé květiny. Ty totiž rád své manželce dával, když prožívali šťastné chvíle. Margita smutečním hostům doporučil, aby donesli věnce – a to menší, než jaký pro svou milovanou připravil on sám – a květiny ve světlých barvách.

Vynikající zpěvačka a žena s obrovským srdcem zemřela v pátek 26. srpna v Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT), tedy na místě, kde jí lékaři 50 let pomáhali s nevyléčitelnou nemocí. Margita tam zároveň stál u jejího lůžka až do poslední chvíle jejího života.

Hana Zagorová bude pohřbena na Vyšehradě:

Divadlo Kalich se chystá na veřejné rozloučení

Středeční veřejné rozloučení je pak připraveno v pražském Divadle Kalich v Jungmannově ulici, kde by se mělo odehrát od 11 do 17 hodin.

„Příchod bude organizován Jungmannovou ulicí směrem od Národní třídy. Na místě a u výstupů z metra bude pořadatelská služba, která bude organizovat frontu. V 11 hodin bude otevřen přístup do sálu, kterým budou návštěvníci plynule procházet. Bude možno zanechat květiny. Prosíme návštěvníky, aby nepřinášeli dary. Fotografování v sále nebude z pietních důvodů povoleno. Odchod pak bude zpět do Jungmannovy ulice směrem Vodičkova. Na místě budou připraveny kondolenční knihy,“ píše se na oficiálních stránkách divadla.

„Po skončení rozloučení na jevišti Divadla Kalich budou květinové dary převezeny na improvizované pietní místo v blízkosti vstupu vyšehradského hřbitova, kde budou umístěny do 3. září do večerních hodin. I sem se bude možné přijít symbolicky rozloučit s Hankou a případně i zapálit svíčku,“ upřesňuje divadlo další organizaci.

Hrobka na Vyšehradě je zařízená už řadu let

Hana Zagorová byla velmi akční člověk a ani zařízení místa svého posledního odpočinku nezanedbala. Proto si s manželem Štefanem pořídili už před 10 lety společnou hrobku na Vyšehradě, o čemž mimo jiné informoval týdeník Sedmička.

„Přestěhovala jsem do hrobky i své rodiče, bylo to logické řešení, takhle je mohu navštěvovat častěji. Jelikož nemáme se Štefanem děti, museli jsme se o to postarat sami. Nikdo jiný to za nás nerozhodne,“ řekla v roce 2012 Zagorová týdeníku Sedmička.

Populární zpěvačka tak bude odpočívat vedle řady dalších velikánů, jako jsou například Waldemar Matuška, pěvkyně Ema Destinnová, hudební skladatelé Bedřich Smetana a Antonín Dvořák nebo herec Jaroslav Marvan.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.