Celebrity

30. srpna 2022 12:56

Josef Šťastna

Margita prožívá nejtěžší okamžiky svého života. Se slzami vyprovází svou Haničku

Zagorová by měla být pohřbena v rodinné hrobce na Vyšehradském hřbitově

Netají se tím, že předešlé dny mu ubraly mnoho sil. Štefan Margita (66) má před sebou obrovský úkol, na poslední cestu vyprovází milovanou manželku Hanu Zagorovou, která odešla do hudebního nebe ve věku 75 let.

Soukromé rozloučení bez účasti široké veřejnosti probíhá v jednom z kostelů v centru Prahy. Štefan Margita požádal novináře a fotografy o citlivý přístup. Nechtěl, aby zádušní mši rušil velký zájem veřejnosti. Ta bude mít možnost poklonit se památce velké dámy české populární hudby ve středu v Divadle Kalich.

„Neskutečně mi chybí, samota je strašná, snad to loučení zvládnu,“ řekl deníku Blesk smutným hlasem zdrcený vdovec. Před 13. hodinou pak Margita dorazil na místo, kde se uskuteční smuteční mše. Je na něm vidět, že za poslední dny a hodiny zestárl snad o deset let...

Rudé květiny ne, požádal Štefan Margita

Truchlící vdovec dal zároveň pokyn, aby smuteční hosté k rakvi nepřinášeli rudé květiny. Ty totiž své manželce rád dával, když prožívali šťastné chvíle. Štefan Margita jim také doporučil, aby přinesli věnce a květiny ve světlých barvách. Vdovec zúčastněné rovněž požádal, aby Hance na poslední cestu věnovali menší věnce, než pro svou milovanou připravil on. Předpokládá se, že ten jeho bude ve tvaru srdce.

Velká dáma české populární hudby a žena s obrovským srdcem zemřela v pátek 26. srpna v Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT), tedy na místě, kde jí lékaři 50 let pomáhali s nevyléčitelnou nemocí. Štefan Margita tam zároveň u jejího lůžka stál do poslední chvíle jejího života.

Sdílejte článek
Štítky věnec pohřeb květiny zpěvačka poslední rozloučení Praha Hana Zagorová Štefan Margita obřad Blesk Ústav hematologie a krevní transfuze Divadlo Kalich populární hudba zemřela Zagorová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.