Celebrity

30. srpna 2022 12:56

Josef Šťastna

Margita prožívá nejtěžší okamžiky svého života. Se slzami vyprovází svou Haničku

Netají se tím, že předešlé dny mu ubraly mnoho sil. Štefan Margita (66) má před sebou obrovský úkol, na poslední cestu vyprovází milovanou manželku Hanu Zagorovou, která odešla do hudebního nebe ve věku 75 let.

Soukromé rozloučení bez účasti široké veřejnosti probíhá v jednom z kostelů v centru Prahy. Štefan Margita požádal novináře a fotografy o citlivý přístup. Nechtěl, aby zádušní mši rušil velký zájem veřejnosti. Ta bude mít možnost poklonit se památce velké dámy české populární hudby ve středu v Divadle Kalich.

„Neskutečně mi chybí, samota je strašná, snad to loučení zvládnu,“ řekl deníku Blesk smutným hlasem zdrcený vdovec. Před 13. hodinou pak Margita dorazil na místo, kde se uskuteční smuteční mše. Je na něm vidět, že za poslední dny a hodiny zestárl snad o deset let...

Rudé květiny ne, požádal Štefan Margita

Truchlící vdovec dal zároveň pokyn, aby smuteční hosté k rakvi nepřinášeli rudé květiny. Ty totiž své manželce rád dával, když prožívali šťastné chvíle. Štefan Margita jim také doporučil, aby přinesli věnce a květiny ve světlých barvách. Vdovec zúčastněné rovněž požádal, aby Hance na poslední cestu věnovali menší věnce, než pro svou milovanou připravil on. Předpokládá se, že ten jeho bude ve tvaru srdce.

Velká dáma české populární hudby a žena s obrovským srdcem zemřela v pátek 26. srpna v Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT), tedy na místě, kde jí lékaři 50 let pomáhali s nevyléčitelnou nemocí. Štefan Margita tam zároveň u jejího lůžka stál do poslední chvíle jejího života.