Celebrity

26. srpna 2022 14:15

Tomáš Durčák

Vleklé zdravotní problémy Hany Zagorové: Z následků covidu se už nezotavila

Zemřela Hana Zagorová

Celá Česká republika truchlí nad ochodem jedné z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších zpěvaček. Hana Zagorová (†75) se v posledních dvou letech potýkala s řadou zdravotních komplikací, které bohužel začaly těžkým průběhem nemoci covid-19 a až do jejího úmrtí už neustaly.

Postcovidový syndrom u zpěvačky následně bohužel zhoršil nemoc zvanou paroxymální noční hemoglobinurie, kterou trpěla už od svého mládí a která způsobuje poruchu krvetvorby a rozklad červených krvinek v těle. Po jednom loňském kolapsu přišel letos v květnu další, který ikonu českého popu opět dostal až do nemocnice.

Manžel Štefan Margita (66) se tehdy vyjádřil, že jeho manželka zkolabovala kvůli výraznému úbytku minerálů v jejím organismu. Po zotavení a propuštění z nemocnice vypadala Hana opět plná života, byť bylo na první pohled zjevné, že výrazně pohubla.

„Je mi opravdu o dost líp. Musím to zaklepat. Teď, co nebyla ta vedra, jsme chodili se Štefanem dokonce okolo domu i na procházky,“ svěřila se v červenci Blesku s tím, že dokonce s manželem přemýšlí o dovolené ve španělské Malaze.

Jakékoli cestování bylo nicméně pro zpěvačku komplikované, neboť musela stále pravidelně docházet k lékaři na transfuze. „Museli bychom se dohodnout na transfuzích, které stále potřebuji,“ vysvětlila zpěvačka s tím, že dokonce zvažovala, že by na ně z dovolené zpátky do Prahy létala na otočku letadlem.

Dovolenou spolu plánovali pod podmínkou, že ji schválí lékař, na konec srpna nebo začátek září. Bohužel už na ni ale nedošlo. Na CNN Prima NEWS můžete sledovat speciál o Haně Zagorové.

Sdílejte článek
Štítky nemoc zdraví kolaps Hana Zagorová Krevní transfúze krvetvorba

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.