Celebrity

18. března 2021 16:00

Petra Kloidová

Adriana Bartošová vyhrála Lva a běžela líčit hvězdu filmu Akta X: Byla světová

Umělecká maskérka Adriana Bartošová na sebe upozornila svou spontánní reakcí při výhře Českého lva za film Havel. Pobavila tak diváky: „Udělala jsem si vlastní atmosféru, protože tam nebyla žádná,“ vysvětluje. Roky líčí světové hvězdy a nejlepší topmodelky světa. Její přátelé o ní mluví jako o slovenském uragánu.

Slovenská vizážistka a umělecká maskérka na sebe upoutala pozornost při letošním předávání filmových ocenění. Poté, co byla v přímém přenosu spolu s kolegou René Stejskalem vyhlášená jako čerstvá držitelka Českého lva za masky k filmu Havel, nechala volný průchod svým emocím a zvesela zapištěla.

Kvůli pandemickým opatřením atmosféra při předávání byla poněkud polomrtvá, tak si ji prostě vytvořila sama. „Měli jsme velký sál v Rudolfinu, všichni drželi rozestupy, měli respirátor, takže ta atmosféra byla těžká. Navíc každý, koho vyhlásili, odešel domů, takže tam bylo čím dál tím méně lidí,“ prozradila v pořadu Show Jana Krause.

Práce na Havlovi málem nevyšla

Ze svého triumfu jsou s kolegou, který měl na starosti speciální 3D efekty, nadšení. „Renda například vyráběl pro Havla pytle pod očima nebo jednu paruku pro Olgu,“ dodává pro lepší představu, co jsou speciální efekty.

Co pro ni bylo na filmu nejnáročnější? „Nejdelší proces pro mě byla proměna Ani Geislerové na Olgu a Martina Hoffmana na Landovského, protože jsem si původně myslela, že si nechá narůst pejzy a vzadu vlasy, ale to se nepovedlo. Bylo to na hraně, takže nám to režisér skoro neschválil, ale jsem šťastná, že to vyšlo,“ vzpomíná na přípravu všech zásadních osobností naší novodobé historie.

Po výhře rovnou za světovou hvězdou Gillian Anderson

Místo toho, aby své ocenění šla oslavit, musela běžet zpátky do práce. Čekala na ni totiž hvězda fenoménu Akta X Gillian Anderson, která v Praze momentálně natáčí. Anderson líčila shodou okolností i pár dní před tím kvůli jejímu on-line vstupu na předávání Zlatých glóbů.

Adriana Bartošová musela krotit nadšení z vlastní výhry, aby mohla zapracovat na seriálové hvězdě. „Bylo to vtipné. Běžela jsem ji nalíčit ihned poté, co jsem dostala Lva, takže jsem se musela uklidnit, abych nezapomněla na to, co jsem tam přišla dělat,“ směje se Adriana Bartošová. A jak na ni Gillian působila? „Byla světová. Měla jsem respekt před tím a také v průběhu," dodala.

Nepsaná pravidla pro hvězdy neexistují, záleží na empatii

V líčení světových herců a hereček má už bohaté zkušenosti. Existují podle Adriany určitá nepsaná pravidla, jak s takovými hvězdami zacházet? „Jsou lidi, kteří jsou otevřenější a dobře se mi s nimi pracuje, ale také jsem zvyklá na to, že někdo, kdo není tak otevřený, ale přitom je příjemný a nepotřebuje se o vás zajímat, chce klid. Tak se nesnažím s ním debatovat, ale pracuji klidně v tichosti,“ vysvětlila Bartošová.

Oceněná maskérka nedávno také líčila světovou topmodelku Winnie Harlow, která je známá svým kožním onemocněním zvaným vitiligo. Práce s modelkou ale podle Bartošové nebyla nijak specifická, rozhodně se nic nemaskovalo. „Tam je to dané tím, že díky své pleti se stala slavnou a bourá tím stereotypy, takže pokud to není speciální práce, která by ji měla předělat na kompletně jinou ženu, tak k tomu přistupujeme s respektem,“ vysvětluje

8 NEVŠEDNÍCH MODELEK, KTERÉ UKAZUJÍ, ŽE KRÁSA MÁ MNOHO PODOB


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.